Lietotājvārds
Parole
Jauna skolotāja 05.02.2014. 17:07:12
Jaunieši! Mācieties par skolotājiem! Darbu atrast varēsiet jebkurā laikā :) Strādāju vidusskolā 6 gadus un man ļoti patīk. Gandarījums fantastisks, kolektīvs draudzīgs, izpalīdzīgs un visnotaļ kolorīts. Vadība manu darbu novērtē. Ar skolēniem nekad nav garlaicīgi. Tie papīri, kas jāraksta, ir ar kaut kādu jēgu, nevis tikai ķeksītim. Lai vai kā nepatiktu atzīt, atalgojums stimulēja papildus apgūt citu profesiju, lai varētu strādāt "naudīgāku" blakus darbu. Bet arī tam ir gaišā puse - plašāks skats, vieglāk veidot starppriekšmetu saikni ar citiem priekšmetiem, vieglāk argumentēt, kāpēc skolēniem "tas un tas" ir jāmācās. Gribēju kaut kādu cerības stariņu te ienest, jo es tiešām mīlu to, ko daru, un man būtu žēl iet prom no darba skolā. Arī tā sirsnība, ko saņemu no skolēniem - nenovērtējama.
Palasot viedokļus , mati ceļas stāvus par nākotni un jautājuma neizpratni! Ja nebūs kam izglītot bērnus - kur tad būs tie banku darbinieki, kas grib tās lielās algas? Vai neviens par to nedomā??? Brauksim visi angļiem zivis tīrīt vai??? Zināšanas jau no gaisa nebirst un kādam bērni ir jāmāca. VAi prātīgāk nebūtu domāt, kā mainīt attieksmi pret izglītību? Arī par ģimenes un vecāku atbildību! Tā ir sabiedrības problēma, par kuru vajg ne tikai izklaigāties, bet , kura ir jārisina!!!
Viņi vienkārši nav pieraduši pie šī darba,tiem ir jāpierod un tad viss būs kārtībā.
tiem, kas domā par darbu skolā 03.02.2014. 11:00:03
Jaunieši. Jūsu talants, jūsu vispusīgā un harmoniskā personība skolā nevienu neinteresēs, jums tik un tā nemitīgi, ar pašvērtējumiem un neskaitāmiem papīru blāķiem būs jāpierāda, ka neesat kamieļi. Jums nemitīgi liks justies vainīgiem par visu - dažkārt arī par to, ka Zeme griežas. Uz jūsu kļūdām (esošām un iedomātām) aizrādīs katrs, kam vien nebūs slinkums mēli kulstīt). Algas vietā jums būs vien pabalsts, lai varētu nokļūt līdz darbam un atgriezties vakarā mājās, humpalu bodītē nopirkt kādu apģērba gabalu un pārtikas veikalā - "akcijas" produktus. Jums nebūs naudas grāmatām, koncertiem, ceļojumiem. Jums nebūs laika savai ģimenei, saviem bērniem, draugiem. Padomājiet vēlreiz - jūs TIEŠĀM vēlaties strādāt skolā?
Faktoriāls 02.02.2014. 21:40:09
Jaunieši! Neejat strādāt uz skolu! Algasir nožēlojamas, nesamērojamas ar augstajām praībām. Skolēnu izlaidība un neaudzinātība ir vispārākajā pakāpē. Sabiedrības nostāja arī ir ļoti naidīga - katrs (ieskaitot pašus skolēnus) var skolotāju nolamāt , pazemot.
Kā es Jūs saprotu! Medicīnā ir tieši tas pats, ja ne vēl vairāk. Tāpēc jau jaunie mūk no Latvijas (skolotājiem laikam ārpus mūsu valsts savā profesijā ir grūtāk dabūt darbu). Protams, tūlīt kāds te runās par aploksnēm, bet tās dabū tie, kas nekaunīgi paprasa, un tādu prasītāju nemaz nav daudz, tie ir atsevišķi elementi. Parasts ārsts, uzsācis darba gaitas, pelna tik maz, ka tāpat ir vecāku apgādībā... Saprotams, ka arī meklē vairākus darbus, un pēc tam pusaizmidzis strādā. Arī medicīnu, īpaši tālāk no Rīgas "velk" vecie, bet viņu nebūs mūžīgi...
Aicinājums un motivācija strādāt par skolotāju? Aicinājums - varbūt. Motivācija? Nu nekāda. Nepadarāms darbs un milzīga atbildība par minimālu algu, laukos arī minimālas iespējas atrast otru pusīti (nav laukos jauniešu, vismaz ņemamu ne), nav laika saviem bērniem, jo jāaudzina citu bērni, darbs pa vairākām skolām (jo vienā nevari nopelnīt iztikai), un vēl milzīgi negatīvā attieksme, kas valda sabiedrībā un absolūta neizpratne par to, kas skolā vispār notiek. Lai kas arī nebūtu - skola pie visa vainīgā. Ja bērns nesveicina kaimiņu - skola nav iemācījusi, ja sakaujas - ko tai skolā māca. Ja piedzeras ar draugiem, nolamā kādu pieaugušo, liek ķengājošus rakstus internetā - viss tikai skolas vaina. Tāpēc, jaunie, ja negribat tikt pazemoti, turieties tālāk no skolas. Lai velk tie vecie fanātiķi , un pēc viņiem skolu tik un tā likvidēs, jo bērnu skaits ta iet mazumā, lauki izmirst un pilsētās arī rādās tas pats.
ja esi gudrs - tad neej straadaat skolaa :))))))))) algas nav, darba daudz, neviens nenoveertee, visu laiku naak paarbaudes, dokumentaacija, kursi :))))) + ja esi jauns, tad no koleegjiem negaidi paliidziibas :)))) tu esi konkurents! Un tevi jaaiznicinaa!
Gandrīz jau katram Latvijā iestāstīts, ka Somijā nu gan ir izglītība, tāds līmenis! Drusku papētīju, te fakti, tikai pliki fakti, kāpēc tā pasaulē pirmā šajā lauciņā, ko paši somi par to domā un raksta: 1) Skolotāja profesija tiek uzskatīta par ļoti prestižu un nenovērtējamu. 2) Skolotāji Somijā bauda absolūtu uzticēšanos un respektu no sabiedrības 3) Skolotājiem tiek piešķirts tāds pats statuss kā advokātiem un ārstiem 4) Somu skolotāji ir atbalstoši 5) Mācību vide ir inovatīva, atbalstoša, ar individuālu pieeju 6) Skolotājiem obligāti jāiegūst maģistra grāds 7) Visi- vecāki, politiķi, skolotāji, pašvaldību vadītāji- ir pilnīgi pārliecināti par izglītības nozīmi valsts attīstībā 8) Somijā nav privātskolu, nav nekādu skolu maksu, visu finansē valsts 9) Valsts maksā vecākiem par katru skolēnu līdz 17 gadu vecumam 150 EUR 10)Visi skolēni bauda vienlīdzīgu attieksmi, izglītības iespējas 11) Obligātā izglītība sākas 7 gadu vecumā 12)Skola piedāvā ne tikai izglītību, bet arī psiholoģisku un medicīnisku palīdzību 13)Maz mājasdarbu, daudz radošu darbību 14)Skolotāji skolā pavada TIKAI 4 stundas, pārējais laiks paiet gatavojoties darbam, labojot darbus 15)Skolotāju algas salīdzinoši ar citām profesijām ir ļoti augstas DOMĀJU, KA NEVIENAM VAIRS NERODAS ŠAUBAS PAR SKOLOTĀJU VĒRTĪBU TĀDĀ SISTĒMĀ KĀ IZGLĪTĪBA!
vēl tik Antīka neesu 31.01.2014. 21:47:16
Gandarījumu par savu darbu- jā gribu saņemt. Tā ir misija - jā! Bet gribas arī normāli dzīvot, nepirkt tikai nocenotos labumus, paremontēt arī savu mitekli, izskolot arī savus bērnu, aizbraukkt kādreiz uz siltājām zemēm atpūsties, neskaitīt pēdējās naudiņas .... nopirkt arī kādu "katru sevis cienošas sievietes somiņu" u.t.t. - JUSTIES KĀ CILVĒKS!
Juhņēviča gudra! Secināja, ka nelietderīgi atstāt bērnu otru gadu, skolas gaisu nepaostot un tā īsti uz bērniem nepaskatoties! Par iedziļināšanos problēmā un tās cēloņos jau vispār nav runa.
Jauni atnāk un direktors sāk auklēties klases audzināšanā nav, ārpusklases darbā nepiedalās, jo tak vēl jāmācās, īpašs statuss un nosacījumi . Lai tikai noturētu, acis tiek pievērtas uz visu. Bet tikko labāks darbiņš , tā jaunais ir prom .Visu velk vecie kadri, kam krauj un krauj pilnīgi visu, arī attieksme bieži ir necienīgi nežēlīga.
Reālskolotājs 31.01.2014. 14:46:04
To, ka Juhņeviča dzīvo pa "mākoņiem" pierāda rakstu gala pēdējā rindkopa: ""Man liekas svarīgi dot iespēju par skolotājiem mācīties tikai pašiem talantīgākajiem un motivētākajiem vidusskolu absolventiem," uzsvēra I. Juhņēviča un norādīja, ka tieši skolotāja personība un profesionalitāte atstāj ietekmi uz izglītības kvalitāti kopumā un spēj mainīt katra bērna turpmāko dzīvi." Tā ir diezgan reta kombinācija - "Talantīgs un idi___ots, kas par tādu atalgojumu gatavs sevi sadedzināt uz merkantīlās sabiedrības altāra."
Antīkā - pelei 31.01.2014. 14:31:14
Jajaja - dzīve nav tikai rožu dārzs! Jūsu priekšstats par skolotāju ir gauži dīvains! Jāsaka, ka, lai būtu labs skolotājs, nebūt nav jābūt tādam, kā Jūsu aprakstā! Tas ir gauži greizs! Un man ir ļoti žēl, ka Jums nav paveicies ar skolotājiem! Vai tad labam un veiksmīgam uzņēmējam arī nav tikai darbs??? Paklausieties, ko viņi runā par brīvo laiku!!!! Katram savs lauciņš! Varu vēlreiz atkārtot - skolotājam būt ir MISIJA! Tāpēc jau bija arī Zolitūde, ka kaut kas ir greizi sagājis ar domāšanu un attieksmi pret dzīvi!
=>AntīkāNu ja nav nekā cita, tad jāpietiek ar morālo gandarījumu. Mums skolā ir daudza šādas bezdzimuma būtnes bez ģimenes, bez līdzekļiem, bez citām interesēm. Vienīgais mērķi publiski dabūt kādu papīru par izcilu darbu. Ļoti apgrūtinošas personas. SKOLA, SKOLA, SKOLA -nedomāju, ka jaunie grib līdzināties šiem SKOLOTĀJIEM.
Ak, atkal par to pašu... Karjera, nauda... Primāraim būtu jābūt vēlmei un interesei dalīties savās zināšanās un palīdzēt bērniem un jauniešiem saprast dzīvi un augt par labiem cilvēkiem. JA nebūs iekšējās motivācijas un intereses būt par SKOLOTĀJU, tad arī nekas nebūs. Nenoliedzu atalgojuma nozīmi, jo izsalcis cilvēks, arī dvēseliski un garīgi, nevarēs pievērsties audzināšanai, jo jut\īs iekšēju sarūgtinājumu un neapmierinātību, kas projicēsies uz audzēkņiem. Bet jāņem vērā, ka nekad un nekur skolotāji nav saņēmuši tādu atalgojumu kā uzņēmēji un tirgotāji. Tiem, kas grib daudz pelnīt un taisīt karjeru, jāmetas politikā vai biznesā. Nevar visas intereses noreducēt uz N AUDU!!! Būt skolotājam ir MISIJA , un labs skolotājs lai arī ir zelta vērts, materiāli nekad nesaņem tādu novērtējumu. No komentāriem šajā ziņā hip-hip-Urrā Dacei! Morālais gandarījums, ko saņem SKOLOTĀJS nav samaksājams ne ar kādu naudu!!!
jauns cilvēks skolā - tā ir diagnoze. nav algas, nav normāla kolektīva, nav normālas darba vides, nav personīgās dzīves. ja vēl neesi nūģis, tad par tādu kļūsi, diemzēl!
Bet nanas komentārs kā reiz par to, ka tā īsti nav nekāda taustāma skolotāja karjeras izaugsmes iespēja, ne morālā ziņā, ne tīri materiālā... IT kā vienīgā augšanas iespēja direktora vietnieki, direktors....
nana Kāpēc visiem jābūt karjeristiem? Es pat nevēlos kļūt ne par māc pārzini, kur nu vēl par direktoru. Es savu karjeru drīzāk saprotu ar to - cik skolēni spēj un prot izmantot manu priekšmetu savā dzīvē un cik no viņiem izvēlas savu profesiju saistībā ar manu priekšmetu. Ja es esmu spējusi ieinteresēt un motivēt savu skolēnu- tādad mans darbs nav bijis gluži veltīgs- ir stimuls gatavoties jaunām stundām un uzdevumiem. Tas, ka arī mani neapmierina visa papīru būšana, tas gan ir fakts.
skolotāja skolotājai 31.01.2014. 11:03:34
Man vēl joprojām liekas, ka labāki skolotāji veidojas no profesionāļiem, kuri atraduši savu vietu skolā. Dziļās zināšanas specialitātē + vēlme dalīties + skats no malas = mūsdienīga izglītība. Pedagoģiju vienmēr var piemācīties klāt, ja ir tāda nepieciešamība pēc papīra. Nevienam neieteiktu mācīties "tīro" pedagoģiju kā vienīgo specialitāti. Izņēmums - pirmsskolas un sākumskolas skolotāji. Pārējiem būtu jābūt profesionāļiem kādā no zinātņu nozarēm.
Kādas ir šāda jaunā skolotāja karjeras iespējas? Vietnieks māc. darbā, direktors. Nu laikam tas arī viss. Un tā tīri teorētiski - uz tām vietām ir liela konkurence. Tad kāpēc jaunam cilvēkam jāizvēlas šāda profesija, ka, jau sākot strādāt, viņš neko spīdošu nesaskata. Un rezultāts ir tāds, kāds tas ir. Un bērnus māca un mācīs cilvēki bez ambīcijām. Tā lūk. Un kur nu vēl parodija, saņemot algu: tas tā kā nedēļā vai mēnesī?
Skolotāja. 31.01.2014. 08:41:59
Kas būs pēc gadiem...?''Vecie'' kadri aizies, jaunie vietā praktiski nenāk.Mūsu skolā jaunākajai skolotājai 45gadi.Bērniem vajadzīgi jauni, enerģiski, talantīgi, profesionāli skolotāji ,kas strādās skolā pēc ...gadiem?Pēc maniem novērojumiem jaunie pedagogi, ja arī atnāk, tad iztur 1-2 gadus, nevar bieži arīizturēt slodzi vai uzturēt disciplīnu.Žēl, jo bērni jau nav vainīgi, viņi ir pelnījuši kvalitatīvu izglītību.Pati strādāju 27 gadus, kā sāku pēc augstskolas ,tā.. joprojām.
Skaisti, neveelamus komentraus shaja majas lapa izdzesh un atstaj tikai tos, kuri ir izdevigi, tas noziimee, ka veido sabiedrisko domu, tipa...skaisti , nu ljoti skaisti
Esmu skolotāja, patīk mans darbs, bet šobrīd reālo domāju par tā mainu. Papīra kalni, birokrātiskas prasības, plāni(mūsu skolā joprojām jāatrāda un pārbauda to izpildi"utt. Tas man šķiet pazemojoši. Un atalgojums. Reizēm kautrējos to kādam teikt.(Par birokrātiju: piemēram, instruktā'zās jāparakstās ntās reizes, bērni jau smejas, bet mums jāprasa atkal un atkal.Janvārī man jāparedz, kurā datumā maijā rakstīs ieskaiti!?Labie, gudrie jaunieši nu neizvēlēsies tādu darbu par tik neadvekātu atalgojumu!!!
Par skolotāja cienīgu atalgojumu 30.01.2014. 22:28:00
Lai paši talantīgākie un motivētākie vidusskolu absolventi apsvertu domu par pedagoga profesijas izvēli un apguvi, vienīgais risinājums ir konkurētspējīga atalgojuma nodrošināšana, citādi šādi jaunieši izvēlēsies citu profesiju apguvi, jo šādiem skolēniem viņu potenciāls paver ļoti plašas profesiju izvēles iespējas un kādēļ, lai racionāli domājošs jaunietis izvēlētos šobrīd par labu skolotāja profesijai, ja pat cilvēks ar vidusskolas izglītību, strādājot, piemēram, Hesburger pelna vairāk kā skolotāji.
Ne jau tas direktors sava prieka pēc tos papīrus prasa!!! Ja nebūs, PĀRBAUDĪTĀJI secinās, ka šjā skolā vispār nestrādā. Vērtē jau papīrus! Un vēl - tas vecais direktors un tās vecās padomju laika skolotājas ar prieku dotu vietu jaunajiem. Bet - vēl jāstrādā un jāstrādā. Vai kāds nevarētu apkopot statistiku, cik gada laikā skolotāju aiziet viņā saulē, nesasnieguši pensionēšanās vecumu? Mūsu pusē tas ir ievērojams. Bet gan jau mūsu 100 galvas to zin - ne par velti tādus likumus izražoja .... .
Varētu padomāt, ka pedagoģijas kursi ir pārblīvēti un visi rautin raujas tur studēt! Nupat beidzu maģistrus, kursā bijā 3 topošie pedagogi. Šobrīd strādāju skolā, kur direktore atrodas savā krēslā jau pirms manas dzimšanas. Man kā jaunajam pedagogam ir diezgan grūti iejusties šajā sistēmā, kur papīrs ir galvenais, kur atskaites, pārbaudes un plāni ir pirmajā vietā, bet pats mācību process pakārtots visam citam :( Esmu smagi vīlusies.
Studēju un tulīt beigšu ... nav tā, ka nepatīk strādāt skolā utt. bet dzīve Rīgā ir dārga un lai sevi uzturētu ar skolotāja algu nākas rauties caurām dienām. Diemžēl relitāte ir skarba ... un briesmīgais nogurums dienas beigās un domas par to kā izvilkt līdz algai nestimulē. Cerams, saprāta balss uzrunās arī IZM kaut ko darīt lietas labā! Un nav tā, ka par skolotājiem studē tie, kas citur netiek ... ir tiešām tādi jaunieši, kam tas ļoti patīk.
Ieturot daudzu tagadējo komentētāju stilu, varētu teikt, ka vainīgi ir kādreizējie pedagoģijas studentu skolotāji, jo viņi nav pratuši pienācīgi motivēt - iedvesmot mācīties (un arī strādāt) par skolotāju. Ko tur teikt... Nekāda nauda nekompensē šai darbā piedzīvotos pazemojumus.
Laukos skolotājam labi, ja sanāk minimālā alga, visbiežāk jau ne, jo nav tik daudz stundu, ko mācīt, vēl darbs apvienotajās klasēs, kas ir daudz grūtāk nekā strādāt ar pilnu, bet vienas klases skolēniem. Un nepārtraukti - stress no izlaistajiem bērniem, akreditācijas, kontroles, sēdes, papīru kalni, sagatavošanās nākamajai dienai, darbu labošana, gatavošanās atklātajām un ikdienas stundām ar aizrautīgām metodēm, pasākumu un sanāksmju gatavošana - tas viss tāpat vien, prieka dēļ. Jābūt pilnīgam muļķim, lai mūsdienās izvēlē tos šo profesiju.
Nav vajadzīga motivācija un augstākā izglītība, lai pelnītu 200-300 Euro uz rokas! Rau, apkopēja pelna tāpat un nevienam pat prātā nenāk viņu zākāt! Skolotāji par savu darbu labus vārdus no IM u.c. instancēm dzird 1- reiz gadā - skolotāju dienā. Nevienā citā profesijā savā brīvā (neapmaksātā) laikā nenes uz mājām kaudzi darbu, lai nākošā dienā varētu kvalitatīvi nostrādāt tās 5 -6 -7 kontaktstundiņas, par ko samaksās 2-3 Euro stundā! Pareizi, jaunieši - ejet mācīties tur, kur jūsu darbu novērtē! Ja es dzīvotu otrreiz, noteikti neizvēlētos pedagoga profesiju (kaut arī tas darbs ar visu smagumu ir gana interesants un jauks arīdzan. IZVĒLIETIES PRESTIŽU PROFESIJU UN DZĪVOJIET LAIMĪGI, JAUNIEŠI!
Piekrītu Aleksandram- kamēr skolotāju darbs netiks novērtēts un cienīts, par pedagogiem ies mācīties tie, kuri citur netiek budžetā. Nepārtaukti klausīties , kā "" kārtējais eņģēlītis"" ir nepareizi novērtēts un nabadziņam pāri nodarīts, jo liek mācīties uttt, Prakses laikā studentiem pāriet jebkāda apetīte pēc diploma saņemšanas doties uz skolu.
Mums daudzi bijušie komūnisti turpina pat vadīt skolu . Vai tas ir normāli ? Kurš jaunais būs motivēts pie tāda kaluma cilvēka metodēm .
Skolotāja profesija vēl pat 19.gs. beigās Poruka laikos bija godājama profesija....Taču tagad.( Un kurš tad ir pie tā vainīgs? Kāds tad ir skolotāja tēls mūsu sabiedrībā?
Ja jauniešos jau tā ir samazinājusis interese par skolotāja darbu, kas liek domāt, ka paaugstinot prasības, lai kļūtu par pedagogu cilvēkos radīs lielāku interesi? P.S. Drīzāk vajadzētu izdomāt, kā varētu atrast pieeju skolēniem jau pamatskolas gados, lai viņi vēlētos uzlabot savu izglītības līmeni un pamudināt arī citus. (vairāk disciplinējot viņus ar iedarbīgiem un attiecīgiem sodiem par attiecīgām darbībam, nevis vienkārši piezīmes ierakstīšanu). :)
Pilnīgi piekrītu Ofēlijai
Cienītā Juhņevičas kundze,atnākiet un pastrādājiet skolā un tad murgojiet savus murgus, neticu pPP, ka Jūsu darba atalgijums ir 200-300 eiro?! Pārbaudītāju mūsu valstī netrūks, tikai strādātāju trūks un tā arī būs pie šādas situācijas........
Inteliģence> Zinta 30.01.2014. 14:18:14
Paldies par izsmeļoši izklāstīto viedokli!Vēlos tikai piebilst ka netikai alga mums ir neadekvāta, bet, diemžēl, arī pensija būs tāda smieklīga ka jau tagad gribās raudāt!
Talantīgākajiem un motivētākajiem vidusskolu absolventi tāpēc arī ir talantīgākie un motivētākie, lai nestrādātu skolā, neskaitītu kapeikas un nebojātu nervus, bet saņemtu adekvātu atalgojumu par savu talantu
..."Man liekas svarīgi dot iespēju par skolotājiem mācīties tikai pašiem talantīgākajiem un motivētākajiem vidusskolu absolventiem," uzsvēra I. Juhņēviča un norādīja, ka tieši skolotāja personība un profesionalitāte atstāj ietekmi uz izglītības kvalitāti kopumā un spēj mainīt katra bērna turpmāko dzīvi...." Iespēja mācīties par skolotāju mums jau pasen ir dota jebkuram talantīgam un motivētam vidusskolu absolventam, tikai ar visu to tāpat redzams, ka jaunieši nealkst kļūt par skolotājiem, Interesanti, cik būs studētgribētāju pedagoģijā pēc kaut kādu atlases principu ieviešanas? Kas un pēc kādiem kritērijiem izsvērs, kurš no topošajiem studentiem pedagoģijā ir tas vistalantīgākais un vismotivētākais? Vai tas, kurš visskaistāk mācēs sevi pasniegt uzņemšanas komisijai? Tad jau vismotivētākie izrādīsies tie, kas tāpat kā mūsu godātie un cienītie deputāti un valdības vīri un sievas, māk tikai skaisti runāt un daudz solīt, bet rezultātā - bardaks. Un kādu ietekmi uz bērnu dzīvi ir atstājusi "skolotāju personība un profesionalitāte" - redzam šodienas skolā, kur bērni sen ir sapratuši, ka vārdi neatbilst darbiem, līdz ar to skolās valda visatļautība no skolēnu puses, kuru nespēj un nespēs vairs ietekmēt nekāda profesionalitāte. Bērniem ir nojauktas robežas, tāpēc vairs nesagaidīt nekādu mācību motivāciju. Šodienas bērni paši sen vairs nav motivējami mācīties, kur nu vēl cerēt, ka viņiem radīsies motivācija mācīt citus. Motivēt vajag tos tur ministrijās - motivēt sākt strādāt nevis tikai pieņemt aplamus lēmumus.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
4-3=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.