Lietotājvārds
Parole
Atvainojos, mana depeša (iepriekšējā) bija domāta komentāriem par otrgadību.
Ilgi jau strādāju skolā. Ir dažādi iemesli nesekmībai, nerunāju par slinkumu. Mums arvien vairāk skolās ir bērni ar dažādiem traucējumiem . Viela ir smaga un apjomīga. Ļoti daudziem bērniem tās apguvē vajadzīgs ilgāks laiks. Jā- psihologs var pēc testa rezultātiem ieteikt , piemēram, VPD laika pagarinājumu, atļaut lietot atgādnes - un tikai. Bērnam jātiek galā ar tiem pašiem uzdevumiem. Skolotājam iesaka ar šo bērnu strādāt individuāli, pielāgot metodes ... . To arī iespēju robežās darām, bet klasē ir 1/3 un reizēm pat vairāk šādu bērnu. Ir, protams arī ļoti spējīgi, kam arī vajadzīga individuāla pieeja, lai nepierod slinkot. Pamatā skolotājs ir viens. Šad tad kāda projekta ietvaros pieliek kādu skolotāja palīgu. Bieži vien tas nav speciālists dotajā mācību priekšmetā, bet viņam ir maza slodze un viņš ir brīvs šajā stundā. Man latviešu valodā 4. klasē palīgos sūtīja vizuālās mākslas skolotāju, kam tā latviešu valoda nebija tā stiprākā puse. Ja bija jānosaka vārda sastāvs, man viņai pašai nācās skaidrot. Nu kāda jēga bija tam bērnam? Ar problēmbērnu vispār jāstrādā savādāk. Tā no klases uz klasi šiem bērniem tie robi kļūst arvien lielāki un saprašana arvien mazāka. Nerunāju par tiem, kas paši neko nedara. Bet arī šie bērni ar laiku neko vairs nevar. IKVD izdara savus secinājumus, kas izdevīgi pašiem, valdībai, ministrijām, bet ne skolēniem. Vai skolotāju viedoklis ņemts vērā? Tajā pat neieklausās, bet visu izlemj cilvēki, kas ar šādiem bērniem paši nav strādājuši un nezina, ko tas nozīmē. Bēdīgi. Cieš bērns -ne jau visi ir sliņķi un ne jau visi ir vienaldzīgie, bet par tādiem pamazām viņi top arī šī iemesla dēļ. Un tad vainīgie ir skolotāji, kas neprot iemācīt. Un labie rezultāti ir skolās, kur bērni tiek uzņemti ar lielu atlasi. Pārējie, kas cīnās ar šīm negācijām ir tie, kas neprot strādāt!!
SKOLOTĀJAI 31.01.2014. 14:21:02
5 autobusi uz piecām dažādām skolām??? Jums gan ir daudz skolu tuvumā. Nav brīnums, ka sestā nenoturējās.
Skumji,arī manā pagastā slēdza skolu, bet pateicoties dažiem uzņēmīgiem jauniem cilvēkiem kultūras dzīve kūsāt kūsā. Bērnus uz 5 citām skolām vadā 5 autobusi!!!!!!!! Valstij izdevīgi?
Ko jus te varat cepties, ta ir valsts politika : iztirit teritoriju no cilveekiem un pardot arzemniekiem , nevienu sheit neinteresee nacija vai tauta, nauda shaja valsti ir galvenais. Sariidiiditi ubagi ir vairak verti neka paedushi lielmanji,jebkura politika ir balstitta uz skaldi un valdi principa
Lai cik sāpīgi tas izklausītos, tik mazas skolas mūsdienās nevar pastāvēt. Kaut vai - tehnoloģiju iegādē, neviena pašvaldība nevar atļauties tik mazam skolēnu skaitam sagādāt mūsdienīgus mācību līdzekļus.
caw bet es nesaprot kas notiek kas jūs nevarat aizsūtīt uz citu skolu
Vai Jūs savus bērnus vestu uz skolu, kurā visu māca viena skolotāja? Es nevestu. Bet, acīmredzot vairāk līdzekļus arī bagātajā Zviedrijā neziedo skolas uzturēšanai. Ja ir palicis tik maz skolēnu, tad tiešām vienkāršāk ir viņus par pagasta līdzekļiem aizvest uz citu skolu, kurā tad var atļauties tērēt vairāk līdzekļus mācību darba organizēšanai. Ja reiz bērnu tai pagastā jau vairs nav, acīmredzot arī pieaugušajiem nav darba, skola neglābs situāciju. Priecāsimies, ka būs darbs šoferitim, būs darbs autoservisam...
Ko tagad teiktu K.Ulmanis....................Cik skolas bija viņa laikā.Un cik daudz latviešu emigrēja uz svešām zemēm.Var redzēt, kas ir īstie Latvijas izglītības un kultūras ienaidnieki.
Cienijamie kolēģi! Žēl,bet cerams,ka bez maizes rieciena nepaliksiet ne Jūs,ne Jūsu ģimenes. Tā "domājoša " mums tā valsts ir........
Mīļās meitenes, mīļas kolēģes! Lai Jums pietiek spēka un dūšas! kas zin, varbūt vēl atrodas kāds, kas apsaimnieko arī skolasmājas...varbūt
Pirms dažiem gadiem biju Zviedrijā, 1000km uz ziemeļiem no Stokholmas. Tur bija skoliņa 4 bērniem.Mācīja 1 skolotāja, kurai algu apmaksāja valsts, bet skola bija viņas pašas mājā. Vieta attīstās un paliek tikai tad, ja ir skola, citādi tā iet bojā.
Vidzemniece 30.01.2014. 13:38:54
Pateicoties Latgalei pastāvēs Latvija. Dievs, piedod, jo viņi nezina, ko dara.../
Kur nav skolas, tur arī jauniešu nebūs... Izmirs vēl divi novadiņi. Kas galu galā atbildēs par latviešu tautas padzīšanu no apdzīvotām dzīves vietām?!!
tik veriksmīgi saimnieko dombrovskveidīgie un pēctam silta, trekna vieta Briselē, par nopelniem
Abām šīm skolām ir ļoti lielas telpas, kas jāuztur. Sanāk, ka bērns izmaksā 5 reizes vairāk nekā citās novada skolās, bet tāpat skumji, jo šo skoliņu skolotāji un bērni turējās godam.
Vajag skaidru nostādījumu, ka lauku skolas neslēgsim, tad arī bērni būs. Pati arī vedu bērnu uz pilsētu, jo ir nepatīkami dzirdēt, ka šogad skola būs, bet nākošgad nezinām... Es kā vecāks izvēlos stabilitāti.
praktiski vēl divi izmiruši pagasti...skumji.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
7-4=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.