Lietotājvārds
Parole
Domā, domā, jāpapapadomā! 16.11.2013. 15:02:24
Bērnudārzs!!! Īstais 100 gudro galvu bērnudārzs! Tikai sēžot un domājot, ko varētu izdomāt, TĀ var izdomāt. Ar reālo situāciju te nav nekas kopīgs! Sačakarēti uzņēmumi, medicīna, izglītība....- ātri domājiet, ko vēl var sačakarēt! Laika taču daudz, vēl gandrīz vesels gads!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! A domāt nav kaitīgi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Kā gan citādi! Nevar taču, piemēram, naudu skaitīt b/d Liepājā, ja bērns reāli apmeklē b/d Grobiņā!
Norvēģijā b/d mazajās grupās uz katriem ČETRIEM bērniem ir viena auklīte..... kas, manuprāt ir normāli! Vai šajā sačakarētajā valstī reiz būs kkas normāli un cilvēcīgi? Vai tā arī rausīs sev pilnas kabatas simts gudrie un viņu padotie? Atbildēšu- kad šīs valsts vadītāji izbeigs domāt par krēsliem, makiem, meliem, un beidzot sāks domāt par šīs valsts vadīšanu un cilvēkiem, kuri maksā viņu algas... kad tiks ieviests likums, ka deputāts nes atbildību par izteikto solījumu un pateikto vārdu..., kad deputātu varēs atlaist no darba, neizmaksājot kompensācijas četrciparu apmērā, par to, ka viņš nepilda savus darba pienākumus.... varbūt tad šī valsts sakārtosies :)
skolēnam princips jau izgāzās! Tas tikai vairo neskaidrību un ir izdevīgs vadības mīluļiem, jo tad var manipulēt gan ar skaitu, gan ar naudas sadali. Un vēl nevajadzīgie starpnieki, kuri pa vidu naudu sadala līdz nepazīšanai. Rindas var mazināt ar atklātību un informācijas sistēmu par bērnu dārzu aizpildījumu un no kurienes bērni tur ir (ne jau adreses, bet vietas - tad vecāki var savstarpēji mainīties tuvāk dzīves vietai). Ir jānosaka minimālais samaksas apmērs (ne jau minimālās algas līmenī!) kā bija t.s. "padomju laikos" un jābūt stabilitātei un skaidriem principiem. Skolotājiem un PII audzinātājiem būtu jābūt valsts dienestā un jāsaņem alga tieši no IZM bez liekajiem starpniekiem. Finansu plūsmai jābūt atklātai (NEO to iesāka, bet kur tas viss pazuda???) Pašlaik izglītības iestāžu vadība ar naudu rīkojas ne jau bērnu labā. Skolotājiem pat līgumos ir punkts, kas liedz algas apmēru izpaust! Kā drīkst slēpt nodokļu izlietojumu?! Tie neskaidrie finansu (budžeta pārskati) kas ir pieejami ir tikai acu aizmālēšanai ne atklātībai!
MUTES CIET!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Klausies @ko , manuprāt tu daudz ko nejēdz. Tu varētu papriekš saprast, ka būs vairāk grupiņas un tad visas tavas prasības būs izpildītas! Šitā trauksmaino māmiņu padarīšana mani iedzīs kapā!!!!!!!!!!!!!!!!!! Jums vecākiem ar trauku skapja līmeņa zināšanām kā audzināt bērnus ir par maz, lai spriestu, kā audzinātājas jūtas darba laikā. Tā kā mutes ciet!
ieviešam šo vēl bernudārzā un notiks tieši sakara negativo un kuri par katru cenu un piemeram
Vai nav iespējams noteikt ar likumu maksimālo atļauto bērnu skaitu vienā grupiņā? Ja ir vairāk bērnu, tad vajag jaunas grupas atvērt. Tādā gadījumā princips - nauda seko bērnam tieši atmaksāsies. Nu, es jau saprotu, ka ir labāk mazas grupiņas, bet vajag būt kādam standartam. Vai tad tagad grupiņas nav pilnas? Vai pirmsskolas skolotāji strādā pusslodzi?
ja nauda sekos bērnam bērnudārzā,tad grupas būs pārpildītas,jo vadība būs ieinteresēta pieņemt pēc iespējas vairāk bērnu (tātad naudu),bet pārpildītajās grupās ne bērni jutīsies labi,ne mācību process būs iespējams normāls, tātad kas būs cietēji?- bērni,kuru interesēs tiek veiktas reformas...kārtējais absurds...
Nav ko teikt... Tātad šo finansēšanas murgu, uz skolām attiecinātu, atzina par neveiksmi, bet vajag tak' iekāpt tai pašā peļķē un piebeigt vēl bērnudārzus. Vecāki, nu brēciet tagad un par lietu, nevis par kaut kādām muļķībām!
Super aicinājums - nav bērnudārza, vedīsim bērnus uz Stockmann bērnu pieskatīšanas istabu! vajadzētu tādu istabu ierīkot arī Rīgas domē - es labprāt aizietu rindā pasēdēt. Un aicinātu citas jaunās māmiņas arī.
Nu,re,zakishi veel ir ko nolikvideet un ka tiks audzinatajas gala ar 30 tas ir mazaakias ar 40 jo redziet nauda ir prioritara, berni sekundari. Skolas palauzaas, tagad bernudarzi. Mirstoshas nacijas agonija, nauda, nauda , nauda, kads tur, pie velna, gariigums NAUADA.
Skolās nesekmīgos ir jāvelk tāpēc, ka pamatizglītība ir obligāta un no skolas atskaitīt nedrīkst, drīkst tikai ar vecāku piekrišanu pārcelt citā skolā. Man patiešām nav skaidrs, kāpēc sistēmu, kas izgāzās skolās un par kuru pat valdības pārstāvji ir izteikušies, ka tā neder, tagad ir jāpiemēro bērnudārziem? Jau 20 gadus tiek veikti nemitīgi eksperimenti ar skolām, tagad vēl pašu mazākos sāksim tramdīt. Es negribu, ka mani bērni apmeklē vienu grupu kopā ar vēl 30. Sākumskolas vecumā tas vispār nav ieteicams. Turklāt nauda seko skolēnam maz ko līdzēs, jo bērnus jau nevar kā tādas vistas - perētājas turēt šaurā būrī. Viņiem vajag vietu, kur spēlēties, gulēt, darboties, ēst. Trūkst dārziņi, nevis plikas vietas!
Labi, labi - redzēs kā jutīsies vecāki, ka mazo bērnu grupiņā būs ap 30 bērniem, lai gan līdekļus taupītu un lai bērnu dārzs iegūtu līdzekļus
Rīgas dome atdeva bērnudārzu ēkas solārijiem, frizētavām, birojiem u.c. privātstruktūrām. Cik vietā ir uzceltas jaunas? Rīgā trūkst paši dārziņi (fiziski), strādātgribošus pedagogus vēl var sameklēt. Protams, katram ir pieejamas dažu stundu pieskatīšanas grupas - piemēram, veikalā "Stockmann", Jaunajā Rīgas teātrī u.tml.
Deputātu lēmumi - vēl viens iemesls, kāpēc Latvija ir labākā valsts pasaulē.....:D
Ar skolām jau izgāzās, nē, vajag vēl bērnudārzos paeksperimentēt.... Klusās šausmas.
Rīdziniece 13.11.2013. 11:45:52
Rīgā šī problēma nekad netiks atrisināta. Bērndārzos ir pilns ar bērniem no Siguldas, Mārupes, Jūrmalas, Garkalnes, Baltezera utj. no visas plašās pierīgas :) Man vairāk patiktos, ja figurētu kāds 'mikrorajona' princips (līdzīgi kā skolām), un tiek izvērtēts, ka vecāks + bērni ir deklarēti kopā vienā platībā, nevis pie kādas personas Antonijas ielā.
Nu interesanti gan - dzimstība tik maza, latvieši izmirst, bet nevaram tam mazumiņam bērnu nodrošināt bērnudārzus!!!
nēēēēēē 13.11.2013. 09:45:42
Jau tā grupiņas pārpildītas pilsētās!!! Un tagad būs vēl traākāk! Labāk veidot jaunas grupiņas un buvēt jaunas bērnudārza ēkas!!!!!
Vai tad skolu pieredzi var salīdzināt ar bērnudārziem? Skolās tiešām naudas sekošanas princips neder, jo tā dēļ skolās ir "jāizvelk" skolēni, kuri vispār nemācās. No tā cieš citi skolēni un izglītības kvalitāte. Kādā veidā tas līdzinās mazajiem (bērnudārza) bērniem? Lūdzu, paskaidrojiet, jo es neesmu skolotāja.
Valdībā kāds jelkad ņem vērā kāda negatīvo pieredzi? Piemēram, skolu negatīvo pieredzi ar naudas sekošanu skolēniem? Un vai šo principu vispār var piemērot dārziņiem, jo pilsētu dārziņi ir pilni. Pilsētās trūkst nevis vietas dārziņos, bet paši dārziņi! Aukles un privātie dārziņi vēl nebūs paguvuši iestrādāties, kad atkal jau kaut kas mainīsies...
Bērnu dārzos gan šito varētu ieviest, jo tur jau nav nekāda sakara ar nesekmīgiem skolēniem, kuri par katru cenu jāatstāj skolā. Bērnudārzos ir jāuzņem visi un, vēlams, tuvāk dzīvesvietai.
ieviešām šo vēl bērnudārzos un notiks tieši tas pats, kas skolās...

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
9-7=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.