Lietotājvārds
Parole
Algas jaapacel ir : muusu droshiibai - Policijai, muusu veseliibai - Medikiem, Muusu beernu naakotnei - skolotaajiem!!!
Vai šī modelēšana saistīta tikai ar naudas pārdali? Vai drīz atzīsim arī klases, kurās ir 2 skolēni? Laikam esam bagātākie Eiropā. Vispirms sakārtojiet likumdošanu. Cik skolas Latvijā, kurās nav pat 50 skolēnu? Un cik katrā no tām strādā skolotāji? Cik tur izmaksā 1 skolēna izglītošana? Tā modelēšana par kaut kādām 36 stundām ir mērķis samazināt atalgojumu, kas tagad strādā 40 stundas- vienalga viena vai 3 skolās. Un mērķis piemest tiem, kam nav pat 10 stundu, ko nedēļa novadīt. Varbūt maksāsim arī par privātstundu - pat ar 1 skolēnu klasē?
IZM kardināli nepieciešams mainīt kadrus. Katru gadu izdēj ko bezsaturisku. Tad kategorijas, tad vienādas programmas 3.,6.,9.klasē, tad iedomājas ,ka skolotāju algu publiskošana atrisinās kaut kādas finanšu problēmas, tad kaut ko modelē par absurdām 36 stundām. Tiem modelētājiem vajadzētu pazust. Vai teišām visā IZM nav neviena sakarīga cilvēka?
Kad tā IZM beigs ākstīties ar kaut kādiem modeļim? Jāizprot no cik skolēniem var atvērt klasi vai pat apvienoto klasi. Jāmaksā atkarībā no tā cik strādā. Kaitina arvien vaiurāk un uzprasās, lai sāktu streiku. Neviens,kas piedalās eksperimentā neko pozitīvu jaunajā modelī nesaskata. Ja nav naudas,tad arī tā jāpasaka.
Es strādāju 40 stundas nedēļā (pēc pašreizējā modeļa), reāli, protams, strādāju vēl vairāk. Jaunais 36 stundu modelis paredz, ka nedrīkstēšu vairāk strādāt, un maciņš kļūs krietni vieglāks. Tāpēc esmu pret jauno modeli. Jāpalielina vienkārši minimālais atalgojums par 21 stundas likmi. Jābeidz modelēties, jo naudas valdībai nav, reforma nozīmēs naudas pārdali no tiem, kas saņem vairāk, pie tiem, kas saņem mazāk.
Jāsteriko ilgstoši! Tam jāizskan pasaulē! Ja Briselē sadzirdēs, varbūt arī vietējie būs spiesti ieklausīties problēmā un to šķetināt, nevis mudžināt vēl vairāk.
Samazina samaksu par stundu, jo it kā kaut ko maksās par labošanu, gatavošanos, audzināšanu? 3 eiro par stundu uz rokas pat bomzītis neko nestrādā! Piečuku prasa. Mums tas piečuks par 2 stundām?
Es neesmu Līga un viņas viedokli ne atbalstu, ne līdz galam saprotu. Skolotāji skolā vada tik atšķirīgu kontaktstundu skaitu un izejot no tā arī ir jāveidojas atalgojumam par darbu. Un tad klāt nāk piemaksas par klases audzināšanu, darbu konsultācijās, klases piepildījumu,... Kāpēc mums vienmēr viss" jāiebāž vienā maisā". Vairāk jāsaņem tam, kurš vairāk strādā!
kurš var šo 36 stundu modeli aprakstīt??? -cik kontaktstundas? -cik maksās?? -kā samaksās, ja pārstrādāšu kontaktstundas??? Igaunijā jau sen šis modelis lieliski darbojās! kāpēc mūsu ierēdņi nevīžo aizbraukt 150 km un iepazīties ar šo modeli ( igaunijā par 21 kontaktstundu + 36 stundu darba nedēlu-890 eur alga-PRIEKS!!!;d
to: Rēķinātājs 08.12.2014. 13:38:19
+++++++ gluži manas domas!
Mājas darbu vairāku gadu garumā nav izpildījusi IZM, bet par to ka viņi nav šajos daudzajos gados spējuši izstrādāt normālu algu modeli, soda skolotājus! . . . Kur vēl tā ir? IZM par nekvalitatīvu darbu ir milzu algas, tūlīt būs arī 13 alga - prēmija, bet skolotājiem nebūs solītā 10% algas pielikuma, pat nerunājot par to, ka algas tiks atkal noteiktas pirmskrīzes apmērā! Kāpēc?
Kā tad nu Jūs pret modeļiem? Jūsējais ir īsts komunisma modelis, ka visiem gandrīz jāmaksā vienādi...;) No kurienes vispār galvā tāda doma var rasties, ka jāmksā tikai tiem, kam mazāk? Tas taču ir izsmiekls, ka viens strādā 2x vairāk, bet tas,kurš strādā mazāk, saņems tikpat, jo viņam vienkārši par maz...
Rēķinātājs 08.12.2014. 13:15:16
"Aprobētāji" jeb stundu un minūšu skaitītāji skolās (par baltu velti ) jau sen ir saskaitījuši skolotāja darba stundas nedēļā-krietni pāri 40. Samaksa par 1 stundu ministrijas piedāvātajā 36 stundu modelī MAZĀKA ( 4,19 vai 4,92 eiro) kā šobrīd ( 5 eiro pirms nodokļu nomaksas ). Vai tas vēl ir mēnešiem ilgas apspriešanas vērts modelis ??? Tāda pārliecība rodas,ka vajag to visu aizvilkt līdz kāda n-tā aiznākamā gada septembrim... Ir vajadzīga adekvāta,mūsdienu prasībām piemērota , samaksa par stundu (jo katram stundu skaits atšķiras ) un jādefinē,kādus darbus apmaksā.
Ko nu var modelēties kā tādas topmodeles tā IZM. Modelis modeļa galā, viena reforma nav ieviesta un izvērtēta, kad jau nākamā. Ja par vienu slodzi(21 stunda klases priekšā - tur tās 40 darba stundas ar visu gatavošanos utt. sanāk, un vēl vairāk kā sanāk) saņemtu izglītībai, apkalpojamo skolēnu skaitam, stāžam un papildu kvalifikācijai, atbildībai galu galā - piedienīgu atalgojumu, tad tagad nebūtu jārīko rīdīšanas kampaņa pret skolotājiem, I darba kvalitāte būtu, i kreņķu ministrijai un arodbiedrībai mazāk. Un bēŗniem labāk.
sākumskolas skolotāja 08.12.2014. 12:35:15
Lai manu algu publicē, jo publicē arī VID un muitas, un citu algas. Tikai, lai ir godīgi - publicē, cik ir par vienu slodzi un atsevišķi, cik par piestrādāto papildus, kā deputātiem - atsevišķi algas, atsevišķi kompensācijas un atsevišķi par darbu komisijās.
Es pret modeļiem. Vajag vienkārši palielināt algas tiem, kuri mazāk saņem. Un jābeidz tracināt skolotājus ar modeļiem, pakāpēm, algu publicēšanu.
nezinītis_Saules_valstī 08.12.2014. 10:33:13
nesaprotu, kāpēc skolotājiem -pilna laika darba slodzes jeb 36 stundu darba nedēļa- cik stundas tad dienā jāstrādā? kurš varētu jēdzīgi-sakarīgi paskaidrot?
Tiesībsargs nav mazais bērns 08.12.2014. 10:11:56
TIESĪBSARGS šorīt LTV1 Rīta Panorāmā IZM ieceri publiskot tikai skolotāju atalgojumu nodēvēja par negodīgu un piebilda, ka tas tiek darīts brīdī, kad pedagogus pārstāvošas organizācijas sāk norādīt uz problēmām skolotāju atalgojumā aprēķina modeļa izstrādē un šaubām par IZM ierēdņu kompetencē
Kārtējais modelis.... , kārtējā jaunā komisija, kurai būs atvēlēti nepiecieāmie naudas līdzekļi, lai varētu strādāt. Ha, ha, ha!
Nez, vai par publiskošanu arī spriedīs, vai tikai par jauno modeli?

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
1+2=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.