Lietotājvārds
Parole
skolotāja Latvijā 13.10.2013. 21:13:00
Hmm, no nākamā gada 1. septembra skolotājiem "cienīga" būšot 309 Ls alga - tā Mikiško k-dze. Bet pašai Mikiško k-dzei jau pagājušajā gadā Vid deklarācijā iesniegtā alga tāda zīmīga - 1309,69Ls... Tātad, sevi viņa vērtē par veselu tūkstoti cienīgāku... Varbūt tomēr vajadzēja solidarizēties, lai nebūtu tik cienīga starpība!
izglītots cilvēks - nu, protams... 13.10.2013. 11:49:22
Un svētku pusdienas skolotāju dienā kopā ar kolektīvu - apmaksājām paši - neviens nesponsorēja. Jauku misijas apziņu!
Protams,nav zināms,ko dara arodbiedrība,jo skolās algas ziņā ir baigais bardaks.Kam pieliek bez pamatojuma,kam atņem.Gribu atpakaļ PSRS,kas bija taisīgāka par šo.... ES varzu
ŠOGAD BIJUSI VISLIELĀKĀ ALGAS SAMAZINĀŠANA VISĀ KRĪZES GADU LAIKĀ. KĀPĒC?
Vai kvalitātes pakāpes vispār ir godīgas?
arī piemaksa par kvalitātes pakāpēm nav godīga- ja tā ir saņemta , tad tai ir jābut konkrētai uz likmi, nevis izejot no stundu skaita, jo ir pārāk liela atšķirība- vai nu skolotājs strādā tikai uz stundām, vai viņam ir dažas stundas piem. mājturība un pārējā laikā ir internāta skolotājs, vietnieka darbs , u.c.
Jā, ieskatījos "prikšnieces" deklarācijā - par tādu algu varam tikai sapņot.....skumji. jo algas diena tuvāk, jo nedrošība pieaug! atcero vecos labos laikus - algas diena kā svētku diena. bet tagad..
Bet es vēl arvien algu neesmu saņēmusi...
Strādāju arodskolā.. man kopš krīzes laikiem alga katru semestri ir samazinājusies. Un šogad, protams, arī samazinājās. Slodze, protams, ka ir maximālā, bet rēķinus, neapdomīgo kredītu, ko ņēmu balstoties uz cūkģīmja solījumiem nespēju apmaksāt, neapdomīgi radītos bērnus vairs nespēju uzturēt. Laikam jau esmu laimīgs cilvēks, jo mana sieva strādā bērnudārzā, kur arī ir ĻOTI liela alga!
demokrātija tikai vārdos. PSRS laikā par vienu un to pašu darbu ar vienu un to pašu izglītību un stāžu bija viens un tas pats atalgojums. Vispirms Jevrosojūzā grieķiem pat pabalsti lielāki par Latvijas skolotāja likmi, pēc tam vienā un tajā pašā valstī par vienu un to pašu darbu dažāda alga!
varu derēt, ka ģimnāziju skolotāji ir ar visu apmierināti, jo starpība likmēs ir nenormāla - līdz 100 Ls. 280Ls - vienā skolā, 390 - ģimnāzijā. Absurds tāds - strādāju gan vienā, gan otrā.Kā ieeju ģimnāzijā, tā mana kvalitāte aug par 90 latiem. Kā ieeju otrā skolā, tā par 90 Ls krītas. ĻOTI NETAISNĪGI PRET MAZĀKO LIKMJU SKOLOTĀJIEM, JO NERETI TIEŠI VIŅI DARA MELNO DARBU
visiem, atskaitot latwaniju 08.10.2013. 05:13:52
Jājautā tad - kam mums nepieciešama arodbiedrība, kurai dāsnās biedru naudas maksājam?Mikiško k-dzei - jāatkāpjas, jebšu jādibina alternatīva, skolotāju tiesības aizsargājoša organizācija.Tas, kas tagad notiek - nav ar prātu aptverams!
lai visam skolam uztaisa akreditaciju, paarbauda katru ucheni ( ar kkadiem nosleeptiem mic ieraksta stundu ) un tad redzes kas stundaas notiek, un par ko uchenes runaa, un tik tad kad uzlabos maacibu, un stradas ka vajag, var palielinaat, tapat arii stav kaudze ar datoriem skola, kuri 2 gadus nav izmantoti, un interactive tafele kas izslegta katru stundu, un nav slegta ne x 2014 mg
par ko tik daudz ? ka noruna tekstu/neko nevar iemaciit un stundas laika iet est/dzert uz kafejnicam ?
Skolotāji ir morāli npguruši!!Tas ir vienkārši necilvēcīgi skaitīt kapeikas par darbu,kurš praktiski nav novērtējams....
turpinājums 2 07.10.2013. 21:00:32
Savukārt, ja atbilde netiek sniegta likumā noteiktajā termiņā, varam droši uzsākt tiesu darbus. Ja jāsaka godīgi, tad es neredzu citu veidu, kā esošo stāvokli vērst pozitīvajā virzienā. Arodbiedrība ir tikai izkārtne, kas iekasē biedru naudas, izdod "informējošas" brošūriņas un organizē tirdzniecības atlaides tajā vai citā kantorī. Ja kādam ir interese par arodbirdības lielo priekšnieci, tad informāciju var viegli atrast saitē http://www6.vid.gov.lv/VID_PDB/VAD tur arī var redzēt gan viņas trūcīgo četriem cīpariem rakstāmo...., gan iepriekšējās darba gaitas un no tām izdarīt secinājumus, kāpēc pat arodbiedrību jomā viss notiek „burkšķēšanas” līmenī.
turpinājums 1 07.10.2013. 20:58:32
Kā kaut kas nav skaidrs - tā jauns iesniegums. Ja reiz augsti valsts ierēdņi savās atbildēs var izmantot Copy-Paste , tad arī mēs droši varam savus iesniegumus Copy-Paste veidā nosūtīt visiem pēc kārtas Rezultātā, ja kaut trešdaļa no "apmierinātajiem" pedagogiem izrādās "neapmierināti" ( apmēram 7-10 tūkst) un tie katru dienu uzraksta pa 2 - 3 iesniegumiem, atbildētājiem nāksies sākotnēji lielu daļu sava laika veltīt atbilžu sacerēšanai un izsūtīšanai, bet vēlāk nāksies apzināties, ka ne bez pamata ir šāda iesniegumu plūsma, ka esošā sistēma ir SATRUNĒJUSI un steidzami jāmaina.
Pasarg' Dievs, lai kāds tagad iedomātos, ka mans komentārs aicinās uz sabiedrisko nekārtību radīšanu, valsts aparāta darbības traucēšanu un vēl citām dažādām pret valsti vērstām aktivitātēm. Es piedāvāju, līdzīgi Tautas frontei, iet soli, pa solim, izmantojot TIKAI LIKUMĪGUS līdzekļus. Tātad..... Ja katrs skolotājs uzrakstīs iesniegumu Izglītības Ministram un to nosūtīs pa pastu vai e-pastu, tad viņa (drīzāk gan viņa sekretariāta) pienākums ir likumā noteiktajā termiņā mums atbildēt. Un iesniegumus - jautājumus mēs varam rakstīt un sūtīt katru dienu.
Mja,,,es ar joprojaam nezinu,.,,;(straadaaju par briivu:(jaunie nenaaks skolaa:(
Visi skolotaaji nav vienaadi...Ir daudzi taadi ,kuri straada vaigi sviedros!!
Prieks skatīties kā skolotāji, tiesneši, deputāti utt ceļ sevi dieva lomā...!!! Ejiet "gudrie" skolotāji - pastreikojiet! Tikai neiedomājieties pēc tam skolniekus atstāt pēc stundām vai brīvlaikā, lai apgūtu nokavēto.. Normāls darba devējs pieliktu pie algas par darba kvalitāti nevis tā pat vien.......
Mums šodien ir algas diena,bet alga kontā vēl nav ieskaitīta.Visi gaidījām šo dienu,bet .....ne kā,ir jau vakars,bet ne kā....
būtu un varētu. Baigais raksts
Ja mums būtu 1000 Ls alga, mēs varētu atļauties kādu dienu pastreikot. Ja mums būtu 50 Ls alga, mēs arī varētu atļauties pastreikot. Mums ir kaut kur pa vidu. Un, ja es kādu dienu nesaņemu algu vai saslimstu, parādās grūtības samaksāt visus komunālos rēķinus. Tā arī ir atbilde, kāpēc Grieķijā skolotāji streiko - viņi to var atļauties. Mums viņu algu, mēs 2 slodzes nestrādātu.
1-kam-----skauģi lai pamēģina izbaudīt tad redzēs u jutīs ko runā
lielākjām skolām atņem, lai uzturētu mazās skolas
puse no Jums "skolotājiem" pat pusi no tā nav pelnijuši.
tā, na vsjakij slučaj... minimālā garantētā alga par slodzi nav samazinājusies, samazinājies varētu būt skolēnu skaits skolā, kā rezultātā skolas iespējas piemaksāt (nu, precizēsim, pašvaldības...) ir kļuvušas mazākas... varētu samazināties stundu skaits... palieliniet skolēnu skaitu uz vienu skolotāju līdz 15 un būs jums laime...
izspiests citrons 07.10.2013. 16:47:41
arī mēs tik šodien uzzinājām par algām, ko saņemsim. absurds!!!!!! tās ir zemākas nekā pagājušajā mācību gadā un pat līdz 100latiem zemākas! jāstreiko un visiem!!!!!!!!!
Pedagoga profesija ir hobijs,bet par hobiju ir jāmaksā!(:
nesatraucies... 07.10.2013. 14:59:36
nevarēs....
BET JA NEVARĒS ?
VARĒTU ?
nu mums pateica, ka 8% tikai saņems tie, kas pirmie piedalījās projektā. Pārējiem - nepienākas arī ar 3.kategoriju.
Esmu par streiku!
Jā, es vērsos pie tiesībsarga, un lūk kādu atbildi saņēmu "Tātad, par ikgadējo pedagoga darba samaksu un tarifiem Jums ir jāinteresējas pie sava darba devēja atbilstoši darba līguma nosacījumiem. Ja ar darba devēju rodas nesaskaņas, varat vērsties ar iesniegumu Valsts darba inspekcijas pārvaldē Rīgā, Kr.Valdemāra ielā 38 k-1, LV–1010. Pa reģionālajām valsts darba inspekcijām informācija atrodama mājas lapā: www.vdi.gov.lv. Saskaņā ar Valsts darba inspekcijas likuma 3.panta pirmo daļu darba inspekcijas funkcija ir valsts uzraudzības un kontroles īstenošana darba tiesisko attiecību un darba aizsardzības jomā. Darba likuma 39.pants, nosaka, ka darba līgums uzskatāms par noslēgtu ar brīdi, kad darbinieks un darba devējs ir vienojušies par veicamo darbu un darba samaksu, kā arī darbinieka turpmāku pakļaušanos noteiktai darba kārtībai un darba devēja rīkojumiem. Latvijas Republikas Satversmes 107.pants: „Ikvienam darbiniekam ir tiesības saņemt veiktajam darbam atbilstošu samaksu, kas nav mazāka par valsts noteikto minimumu”. Pedagogu darba samaksas noteikumi savukārt ir apstiprināti ar 2009.gada 28.jūlija Ministru kabineta noteikumiem Nr.836." VAI TE IR ATBILDE UZ TO, KĀPĒC? KO GAN DARBA DEVĒJS VAR PATEIKT, JA PATS NEZINA PIEŠĶIRTĀ FINANSĒJUMA APMĒRU???
Diemžēl skolotājs 07.10.2013. 12:43:10
Skolotāja profesija ir misija un Jūs tiešām gribat par to saņemt algu cik Jūs esat naivi, nevienā profesijā nav tik daudz mistisku piemaksu, neviens normāls darba ņēmējs nesāktu strādāt nezinot savu algu, bet skolotājs to var. PALDIES VALDĪBAI, PARTIJĀM, MINISTRIJĀM UN T.T.
Arodbiedrība, attopieties!!! LAIKS AICINĀT PEDAGOGUS UZ STREIKU!!! Nekavējoties!
Kamēr izgāsīsim savu sašutumu (pamatoto, protams) komentāros, NEKAS nemainīsies! Retorisks jautājums - kāpēc tiesībsargs klusē? Bet vai tad kāds(-a) ir vērsies pie tiesībsarga ar oficiālu iesniegumu/ vēstuli? Cik ilgi pacietīsim ņirgāšanos? Bezgalīgi. Mūsu ņaudēšana NEVIENU amatpersonu nespēj ietekmēt. Citās valstīs jau sen skolotāji būtu ielās ... Kas mums traucē? Svētā MISIJAS APZIŅA vai ministra pieminētā ATBILDĪBAS SAJŪTA? Vai nienkārši gļēvums?
Dārgie kolēģi,visā Eiropā un pasaulē dažādu profesiju pārstāvji ar vairāku 1000. naudņu algām mēnesī savu neapmierinātību par viņprāt zemajām algām izrāda STEIKOJOT ! Mēs jūtamies laimīgi paburkšķot un pakurnot zem deguna- super cīņas forma par savām tiesībām. Nu pietiek burkšķēt ! Nu tak kauč vienu dieniņu pastreikojam,pacīnamies reāli,parādam savu nostāju... Runājam reāli ar saviem vietējiem arodbiedrību bosiem un sākam cīņu no apakšas,jo augšējie arodbiedrības bosi tik runājas un čiks vien tur ir. Varbūt ''lielā bosene''varētu atklāt cik liela ir viņas alga mēnesī, par to parunāšanu?

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
8+1=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.