Lietotājvārds
Parole
21.stunda, gatavošanās vēl vismaz tikpat, jo darbdiena ar to nebeidzas! Nosauciet vēl profesiju,kurā darbu veic arī brīvdienās!
Mīļie vecāki, tie, kuriem šķiet, ka valsts skolas ir pilnas ar nīgrām, dumjām, alkatīgām učenēm (galvenokārt jau pirmspensijas un pensijas vecumā), kas ienīst bērnus, pieprasa dārgas dāvanas (kukuļus), strādāt kā nākas nevīžo, arī neprot un tikai brēc pēc lielākas algas, varbūt nevediet savus bērnus - dārgāko, kas jums šai saulē dots - vispār uz skolu! Mūsdienās taču ir alternatīvas. Varat mācīt savus bērnus mājās (vismaz pirmos 4 gadus), varat ievietot viņus kādā privātskolā, kurā noteikti strādā "pareizi" skolotāji ... Mana pieredze gan ir citāda. Skolā, kurā šobrīd strādāju, vairumam skolotāju ir labas attiecības gan ar skolēniem, gan viņu vecākiem, ir interesanti ārpusstundu pasākumi, bijušie skolēni nāk uz skolu un saka labus vārdus. Arī pašas bērni katrs savā skolā jutās labi, ar prieku stāstīja par lieliskiem skolotājiem, interesantiem pasākumiem. Problēmas, protams, skolā bijušas agrāk un ir tagad. taču tās neatrisināsim, mētājoties ar savstarpējiem apvainojumiem.
mulkjiibas..kur taadas algas???:O:O skolotaajiem ir tik daudz pienaakumu,..shausmas;( lai ienaak vecaaki un pamaaca:(apseediisies aatri:( beerni ir izlaisti liidz rriebumam...un mums pedagogiem ir jaatiek galaa ar to.. Es kaa jaunais pedagogs ar 5 gadu stāžu..strādāju ar sirdi....un darba liidz kaklam... Pateiciiba-NEKAADA!
Cienījamie pedagogi! Jauki! Nav jau ko piebilst iepriekšējam komentāram, kurā saskatāt tikai vienu-konfliktu ar skolotāju un šausmīgu darba vidi skolā! Tā jau ir sistēma, nevis viena vecāka konflikts ar skolotāju. Dāvaniņu vākšanu organizē citas klases skolotājs, kurš ir arī vecāks un "medainā balstiņā" organizē pateicības procedūru, zinot, ka viņa uzraugāmajā klasē tiks veikta šāda pati procedūra! Un te nav runa par to, ka tā ir vienas skolas vai klases problēma! Žēl, ka izliekaties, ka nekas par šo Jums nav zināms! Citās darba vietās, kur strādājam arī ar bērniem un viņu vecākiem ir jābūt iejūtīgiem, saprotošiem un izpalīdzīgiem, pildot vienkārši savus darba pienākumus, negaidām un nesaņemam dāvanas! Ja runa ir par nākšanu un pastrādāšanu skolā, lai izbaudītu Jūsu darba slodzi un problēmas, varu vienīgi uzaicināt arī Jūs uz jebkuru citu darba vietu, ārpus skolas, nekur nav "medusmaize". Par galveno, ko Jūs noklusējat sabiedrībai, par to arī tagad tāds kluss, kluss klusumiņš...Izbeidziet izcelt sevi kā īpašo rasi, kurai tikai pienākas.
Šim vecākam laikam daudz jāmet dāvaniņās, ka tik nīgra pret skolotājiem. Varbūt vajadzētu iet un pastrādāt skolā, ka tur tik labi atalgots darbs un dāvaniņas dāvina un tik labi apstākļi. Bet rezultāts jau ir skaidrs-droši vien konflikts ar kādu skolotāju un tik vien var, kā ieriebt šeit- komentāru riebīgu uzrakstīt. Un kāpēc vecāku sapulcē nenostājies pretī citiem vecākiem un nesaki, ka dāvanām mest naudu nevajag?
NAV TAČ GODĪGI KO CITI SAŅEMS
Cienījamie pedagogi! Vai sen esat pārlasījuši savus amata aprakstus, darba pienākumus, pedagoga profesijas standartu? Kur no Jums tiek prasītas pārcilvēcīgas spējas? Vai par kādu savu veikto darbību Jūs nesaņemat samaksu? 21 kontaktstunda nedēļā un tikai par 280 Ls uz papīra! Kā Jūs tiekat pazemoti uz citu darba cilvēku fona Latvijā!! Par valsts dotācijām, kuras saņemat klāt katru mēnesi es te neredzu par atblāzmu kāda komentāros. Laikam jau nav izdevīgi, ka vecāki to zinās...Esat gan Jūs iegājuši azartā, Jums algu pieliek-Jums atkal maz! Paveraties uz leju no sava lidojuma augstuma-citu profesiju pārstāvjiem algas vispār nav pieliktas, kā noņēma krīzes sākumā, tā arī palika. Nu tad vēl atsvaidziniet atmiņā katrs savas vārda un dzimšanas dienas, Ziemas u.c.svētkus-patīk saņemt vecāku samestās dāvaniņas, vai ne? Manā darbā klienti nemet pa latiņam klases vecākajam, lai kārtējo reizi varētu skolotājam ko uzdāvināt! Lai Jums laba veselība un mierīga sirdsapziņa!
Tad jau tikai 2 stundas virs 40 stundām sanāk. Diemžēl mums te Latvijā nav naudas (ko visu laiku atgādina), un nav cerību, ka varētu maksāt vairāk nekā citiem...
Skolotāja darba NEDĒĻĀ IR VISMAZ 42 STUNDAS, lai kā arī rēķinātu. 21 kontakstunda + 2h konsultācijas + 6h skolēnu darbu labošana (latviešu valodas skolotājam ar pusotru stundu dienā bieži nepietiek) + 5h gatavošanās nākamās dienas stundām (ja strādā mūsdienīgi ar digitālajiem mācību materiāliem, tad ar stundu dienā nepietiek) + 4h klases audzināšana + 2h dokumentācijas kārtošana (ieraksti žurnālā, tematiskie plāni, ieskaišu grafiks, skolēnu pārbaudes darbu rezultātu apkopojumi un analīzes u.c, mazāk par 25 min dienā nu nekā) + 1h individuālas pārrunas ar vecākiem pa telefonu vai klātienē + 1h (vidēji) semināri, kursi vai ped. sēdes ... Taču reti kurš skolotājs strādā "pliku" slodzi, ja vien ir kaut mazākā iespēja paņemt kādu stundiņu vairāk. Man nav par ko kaunēties!
zz to vecāks 17.10.2013. 15:11:08
Skolotājs nav bērna ģimene - tikai nez kāpēc to no skolotāja prasa, lai viņš ir mīļš pret bērnu, lai audzina viņu, lai paskatās vai ir ierakstījis mājas darbus, lai risina sociālās problēmas, lai parunājas ar bērnu, lai izklaidē viņu. Nu un par mācīšanu, braukšanu ekskursijās, vecāku sapulcēm utml. nemaz nerunāsim. Man nebūtu nekas pretī ieiet tikai un novadīt stundas un viss (tad arī tas atalgojums par 21 stundu būtu adekvāts). Birojos sakārto savus papīrus utml. un par cilvēku aizmirsti, uz mājām nav darbu neviens līdzi neņem. Skolā būtu jauki, ja tas tā būtu - novadi savas stundas un viss.
Jāņem vērā, ka viena slodze dažādiem skolotājiem ir dažāda: http://likumi.lv/doc.php?id=195578#piel1 skat 3. pielikumu Parastam skolotājam tās ir 21 stunda dienā! Nevis 40. Par to, cik tas ir pareizi un cik daudz kam tiek tērēts ir jau cits stāsts. BET skolotājiem viena likme ir 21h. Tālak jau jautājums, cik skolotāji zina savas tiesības un cikiem apmaksā atbilstoši. Un tur jau nevis ministrijā vaina, bet gan tajos, kas aprēkina un iesniedz aprēķinus...
Cienījamie pedagogi! Jums no visas tiesas ir sakāpis galvā, ja iedomājaties, ka par 20 stundu/nedēļā darbu Jums vajadzētu paaugstināt likmi no 280Ls uz augšu! Citi cilvēki, kuri apzinīgi veic savus darba pienākumus, nopelnot par 40 stundām/nedēļā 200Ls uz ,,papīra" vienkārši brēc lasot šos komentārus un skatoties pa TV ekrāniem, kā ,,īpašā šlaka" kārtējo reizi paģēr no valsts nedalītu atzinību un uzmanību! Kaunieties! Bērnu skaits klasēs samazinājies, sekmju rādītāji bērniem kritušies, par ko vispār Jūs te runājiet!!! Cilvēki ar augstāko izglītību strādā pašvaldībā un saņem par 40 stundu/nedēļā darbu 300-400Ls uz papīra! Kā Jūs domājat, viņiem nav ģimeņu, nav bērnu?! Priecājaties, ka Jums vispār ir tāda arodbiedrība, pateicoties kurai sabiedrības ausīs nonāk Jūsu neapmierinātības izpausmes. Darat apzinīgi savu darbu, Jūs neesat mūsu bērnu ģimene, Jūs esat tikai cilvēki, kuri strādā ar mūsu bērniem dažas stundas dienā!
matemātiķis 17.10.2013. 11:34:22
14 % saņem no 349 - 280 latiem mēnesī.
Divreiz pārskaitīju,- sanāk 86%. Kas tiek pārējiem pedagogiem ???
Streiks!
Diemžēl... 17.10.2013. 08:18:46
Skolotāju algas izglītības ir mazākā summa, bet tieši tam ir žēl naudas. Par pārējo, regulāri izplekerēto, klusē un ilgstoši. Simptomātiski... Man skolniece interesanti apstāstīja savu redzējumu skolotāju algu sakarā no valsts puses:"Ja varētu, maksātu vēl mazāk..."
īpaši stulbs 17.10.2013. 06:21:10
Par šādu algu Latvijā strādā cilvēki ar augstāko izglītību?
Skolu direktori un vietnieki ir tie, kas saņem 750 latus mēnesī un vairāk! Ja Latvijas skolotāji būtu roboti, tad gan varētu strādāt piecās skolās vismaz 20 stundas diennaktī un saņemt vidējo Eiropas skolotāja algu.
Kā tad! Vēl tiem grieķiem pasakiet, ka ierindas ārsti Latvijā pelna ap 250 - 300 Ls mēnesī...
Tādu algu kāda ir Latvijā skolotājiem ārzemniekiem nemaz nosaukt nedrīkst. Viņi ir pilnīgi pārliecināti, ka tas ir nedēļā!!! Vismazākā alga Grieķijas salu skolotājiem ir 900 eiro mēnesī. (Kontinentā ir vairāk)
Kāda jēga te pļurkstēt par kaut kādām naudām, ja to nesaista ar attiecīgā skolotāja likmi? Loģiski, ka tas, kam ir iespēja strādāt 2 likmes, saņem vairāk nekā tas, kam ir tikai 1 vai 0,5 likmes. Iespējas visiem nav vienāds tikt pie likmēm.
Kaut kā nemana nevienu komentētāju, kurš palielītos ka saņem virs 500 Ls! Viņiem nav laika lasīt un komentēt stulbus rakstiņus. Laikam, tomēr, lai pelnītu ir jāstrādā nevis jāmuld par to cik labas algas ir tur, kur mēs neesam!!! utt
Pedagoga palīgi (aukle bērnudārzā) vispār ir aizmirsti. Alga uz rokas 141 Ls.
tas ir pilnīgs bezcers ko sagaidīt no valdības....man arī ir tikai 280 uz papīra....strādāju pirmsskolā
Nez no kurienes tādi fakti? Pirmsskolas pedagogi vispār strādā pa apsmiekla naudu. ja mēs strādātu, kā maksā, tad neviens bērns neprastu ne lasīt, ne rakstīt. Te atkal ir mūsu fanātisms. Skolās vēl skolotājiem samaksā niecīgas kapeikas par klases audzināšanu, darbu labošanu, konsultācijām, mums pirmsskolniekiem ir plika alga 280. Un tad vēl jājūtas vainīgam, ka atļaujos divos darbos strādāt, Jo dīvaini, misionāra darba ietvaros netiek atmaksāti komunālie maksājumi un arī nezin kāpēc gribās ēst.
Pati strādāju skolā! Neizprotu, kuri skolotāji saņem tādas algas, jo es neko tādu neesmu redzējusi savā makā. Man ir viena slodze par ko saņēmu 295 pirms nodokļiem! Atvelkot nodokļus, kas rupji rēķinot ir 1/3. Sanāk divsimt. Laikam ministrijas lielie vīri vai sievas ierēķinātas.....
sanāk,ka tikai 20% ir pavisam zemās algas? un es diomāju, ka lielākajai daļai.. ko tad Jūs,mskolotāji,domājat - pārējie valstī saņem daudz vairāk par Jums?
un ko tas nozīmē? pirmkārt - arī tas nav daudz - ap 250 uz rokas otrkārt - tas ir par vairākām likmēm, kas nozīmē pārstrādāšanos, vai arī uz stundām iesim negatavojušies?
Bērnudārzs 16.10.2013. 14:34:56
Vai bērnudārzu pedagogu algas arī ierēķinātas tajos 20%, kas saņem zem 280? Vai arī kā teica Urbanovčs: Žēl, ka tev ar 2 augstākām izglītībām ir jāstrādā bērnudārzā...
Likme ir 320 Ls. Noemiet apm€ram treo dau nost un sank apm€ram saņemt ap 210 Ls. LAi kaut cik dzīvotu un viena audzinātu 2 bērnus es strādāju 2 slodzes. Brīvdienās - papilddarbs zemnieku saimniecībā pie kaimiņiem. Vasarā arī. Bēdīgi, ka tā ir Latvijā.
Mūsu jaukā ministrija 16.10.2013. 14:08:45
Mazs kopsavilkums par Izglītības un zinātnes ministrijas amatpersonu/darbinieku mēnešalgas sadalījums pa amatu grupām (uz 16.08.2012) 1000-1600Ls saņem 17,34% 700-1000Ls saņem 23% 500-700Ls saņem 56% 400-500Ls saņem 3,47% 200-400Ls par tādu naudu ministrijā neviens nestrādā.. par tādu naudu strādā PEDAGOGI.. viņi tak var atļauties Par piemaksām es neko nezinu.. bet tās ir katrā ministrijā un laikam varēja būt līdz 50% no mēnešalgas + vēl papildus darbi dažādās padomēs utt.
Strādāju gandrīz 40 h nedēļā,ar 10procentu piemaksu,mana alga uz rokas ir 340Ls, esam divatā ar meitu,knapi iztiekam no algas līdz algai. Ja man būtu kaut 450Ls.......
sporta skolotājs 16.10.2013. 13:40:07
Man par dzīvokli, elektrību, televīziju un internetu, kopā jāmaksā 300Ls, vēl telefons, sporta apģēŗbs, sporta apavi. Kādi tur ceļojumi, tikko izvelku no algas līdz algai! Stāžs jau 25 gadi. Smieklīgi,bet ir cerība ja taisīsim streiku mācību vai eksāmenu laikā, tad varbūt kāds arī sāks domāt.
Kur var uzzināt, cik liels finansējums no izglītības ministrijai piešķirtā tiek atvēlēts skolotāju algām, cik skolām, un cik pašai ministrijai no tā pīrāga atlec?
Domāju, ka es varētu iet strādāt ministrijā. Es Jums, pedagogi, algu palielinātu par 200 latiem uz papīra! PS Un izveidotu pedagoga nodokli, kas noņemtu 250 latus. Jums būtu labi, jo algas tak būtu lielākas uz papīra un es ar sev kādu prēmiju par to varētu piešķirt.. vai ceļojumu apkārt pasaulei.
Latgales skolotāja 16.10.2013. 12:39:01
KĀPĒC VISUS GADUS SKOLOTĀJAM JĀBŪT LŪDZĒJA LOMĀ NO VALSTS? KRĪZE VALDĪBAI BEIDZĀS, BET PEDAGOGIEM NĒ? MANS ATALGOJUMS 83 LATI UZ PAPĪRA!
Lai saņemtu normālu algu, ir nenormāli jāstrādā. Saņemu pieņemami, bet jūtu, ka nespēju visu paveikt un "lūztu"!
\varbūt šo rakstu vajadzētu "tulkot" šādi: 20% skolotāju reāli saņem ap 200Ls 15% - reāli saņem ap 240-300 Ls. Tātad apm.trešai daļai nav vairāk par 300 Ls 16% -saņem 300- 360 Ls 23% -saņem 360 - 500 :Ls Un tikai 12% reāli saņem ap 500Ls - tie,kuri trāpījušies rocīgākās pašvaldībās,saņemot lielāku atalgojumu par likmi,vai nu strādājot ar ārprātīgu pārslodzi(bet cik ilgi)
Stradāju vienu slodzi. Mana alga ir 218 lati.
Uzrakstiet tad normāli - bez tiem nodokļiem! Neko nevar saprast, jo algas izskatas rakstā ļoti lielas!

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
4-4=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.