Lietotājvārds
Parole
Mūsdienās, lai iestātos augstskolā vajag nevis labu galvu, bet biezu maku!
Pieredze darbā vakarskolā parāda gan pierakstītos skolēnus, kuri ir ārzemēs, gan eksāmenus ar skolotāja atbildēm uz tāfeles. Jāprot grozīties!
laikam tas "beidzot" pats kaut kā krāpies un domā uz citiem. Tā jau parasti notiek. Katram dzīve savs. Un Vakarskola ir nepieciešama un tur skolotājiem ir jāiemāca vēl tas, ko nav apguvis agrāk. Vispār valstī ši sistēma ir svarīgākā, jo audzina nākošos darbiniekus. Un tad priekš tā trūkst nauda? Kauns tādai valstij. Seimā vajag 33 deputātu un ptieiek. Jēga no 100 nav nekāda. neprot konstruktīvi strādā. Pēdējā sanākšanas reizē nebija kvoruma... Kur tad tie blazierēe, ja nav darbā? Skolotājs nevar neierasties uz stundu, bet deputāts var neiet uz sēdēm un viņam par to vēl maksā un dod privilēģijas.
Nupat vēl izskanēja viedoklis, ka vakarskolas un tālmācības, sakarā ar ekonomisko stāvokli valstī, jāatbalsta. Arī daudzi, man zināmie bijušie vakarskolēni, studē, ir beiguši studijas, labi iekļāvušies darba tirgū. Un CE viņi kārto kopā ar dienas skolu audzēkņiem - tad jau vaina ir sistēmā. Doma, ka pieaudzis cilvēks daļu priekšmetu nevarētu apgūt kā eksternis, neiztur kritiku - var, ja ir vēlme un vajadzība.
Leniija izglītotam cilvēkam 04.04.2014. 12:16:33
Jā, vakarskolā ir visgudrākie, radošākie un ar dzīves bagāžu piepildītākie jaunieši un pieaugušie. Un, vai viss ko piedāvā mūsu izglītības sistēma ir noderīgs mūsu dzīvē? Vienmēr jāsāk ar vienkāršo tautu...Manuprāt, jāsāk ar visu izglītības sistēmu. Esmu vakarskolas skolotāja...esmu mācījusies vakarskolā... man ir divas aukstākās izglītības. Mēs klasē bijām 23 skolēni. Divi no visiem neaizgāja mācīties. Pārējiem klasesbiedriem ir augstākā izglītība... pat divas. Daži ir pabeiguši maģistrantūru... daži ir pat Latvijā un Eiropā pieprasīti biznesmeņi. Par ko šobrīd iet runa... man liekas, ka par civēkiem, vai tomēr par lietām...tā ir - mūsu valstī cilvēks ir LIETA.
Interesanti gan ... 04.04.2014. 08:47:07
Izlasot "beidzot" komentāru gribas pajautāt, kā var krāpties centralizētajos eksāmenos? Vakarskolas audzēkņi kārto tādus pašu eksāmenus kā jebkurš dienas skolas audzēknis, atlaižu nav nekādu un centralizētos eksāmenus sūta uz VISC. Eksāmenu laikā skolās ierodas skolotāji-novērotāji no citām skolām.
arī vakarskolas skolotāa 03.04.2014. 21:19:19
....Arī no vakarskolām audzēkņi tiek atskaitīti! -ir arī slaisti, tāpat kā visās skolās. Bet no maniem bijušajiem audzināmajiem - klasē 18, jau nākamajā gadā augstskolās iestājās 15 ! Cienu un mīlu savus audzēkņus, jo lielākā daļa no viņiem ir spiesti apvienot mācības ar darbu, izdzīvot mūsu valstī nav viegli, un ne katram ir "biezi" vecāki! Skumji, ka dažs labs komentētājs atļaujas būt tik nievājošs gan pret vakarskolām, gan pret to audzēkņiem! - visticamāk tie ir kādi no tiem, kurus pat vakarskolām ir nācies atskaitīt! Un būtu ļoti interesanti uzzināt, kā iespējams krāpties centralizētajos eksāmenos?!
Nu kā jūs nesaprotiet? Vakarskolās galvenokārt darbība notiek vakaros, bet visas kontrolējošo instanču "grōšas" tajā laikā jau darba laiks beidzies, tātad viņām, kontroles gadījumā, nāksies maksāt par virsstundām. A kur lai nabaga IzM un tās meitasstruktūras ņem naudiņu virsstundu apmaksai?
Protams, vakarskolās ir dažāds kontingents. Bet ir arī cilvēki, kas jaunības dullumā kādreiz mācības pārtraukuši, bet tagad nākuši pie prāta un patiešām cenšas iegūt izglītības dokumentu, jo apzinās, ka viņiem to vajag. nemetīsim visus pār vienu kārti.
Vakarskolā iedotais izglītības dokuments nenozīmē, ka šis cilvēks ir izglītots. Un ja jau vakarskolas strādā ar tādu efektivitāti, reformējam sistēmu - pa dienu interešu izglītība un vakarā vakarskola, kur tiek iegūts izglītības dokuments ar 6 reižu mazāku mācīšanās laiku - valsti būtu milzu ekonomija.....
Kas , tad nu? Varbūt vajadzētu sākt ar vispārizglītojošajām programmām, nevis ar vakara un neklātienes programmām! Kapēc? Tāpēc, ka vakarakolu skolotāji dara to darbu, kuru nav padarījuši exselento ģimnāziju skolotāji...jo vakarskolu skolotāji dara to darbu, kuru nav padarījuši sākumskolu un pamatskolu skolotāji. Vakarskola jau tā ir pēdējā iespēja gan pieaugušajam, gan jaunietim. Valsts klaji parāda attieksmi! Skumji... Kur paliek sauklis - MUMS VAJAG IZGLĪTOTU TAUTU! Kam? Vai varbūt uz vakarskolu rēķina apmaksāsim jauno, inovatīvo pakāpju sistēmu... Es īsti neatceros...cik tur pietrūka? Skaitlis bija 2 vai 3 miljoni...Mums taču jāparāda Eiropai, ka protam tikt galā ar projektiem. Tikai, uz kā rēķina? Fantastiski... Skrienam tikai pēc rezultātiem!!!!!! Mūsu valstī ļoti labi strādā - NEIZGLĪTOTU TAUTU VIEGLĀK VADĪT!
Varbūt patiešām valdības līmenī jāsāk ar šo: "...Ņemot vērā kraso iedzīvotāju samazinājumu arī 100 galvu vietā būtu vajadzīgi 50?"
Kāpēc jādāvina vidusskolas diploms tiem, kas 9.klasi nespēja pavilkt? Bet skolotājiem noteikti vajag piemaksas, jo izdomāt, kā krāpties centralizētajos eksāmenos, lai tos nokārtotu pat tie, kas skolā nav rādījušies, tur patiešām bez radošuma neiztiksi
IZM īpaši stingri skatīšoties, lai visi , kam jāmācās, atgriežas skolās, tad - vai tikai tās nebūs vakarskolas??? Kā tas iet kopā ar šo koeficientu cirpšanu???
apgrieztā proporcionalitāte 03.04.2014. 15:07:13
Vēl jau ir pārmetumi par to, ka vakarskolās zemi rezultāti eksāmenos. Vai tiešām rezultāti celsies, ja samazinās skolotāju atalgojumu vai stundu skaitu vakarskolēniem? Tad jau tiešām ar steigu tas jādara arī dienas skolās!
vakarskolas skolotāja 03.04.2014. 14:36:12
latviski runājot,pa lielam,vakarskolas lāpa dienas skolu radītos caurumus un glābj dienas skolu brāķus no bezperspektīvas dzīves,un par to vakarskolām šāda "dāvana". Nav jābrīnās,ka ļaudis mūk no valsts,kurai pilnīgi nospļauties par tās pilsoņu nākotni. Uz priekšu,IZMa klerki! Ietaupīsiet pārdesmit tūkstošus,bet perspektīvā valsts zaudēs miljonus,bet kam interesē nākotne? Svarīgi gūt šķietamu labumu šobrīd.lai var atķeksēt padarīto. Kruti!
arī vakarskola 03.04.2014. 13:17:57
Šaubos, vai katrs skolotājs spētu strādāt rīta maiņā, vakara maiņā, individuāli ar neklātniekiem un vēl tālmācībā, kur jāgatavo materiāli un jāievieto e-vidē, jākonsultē katru, jāizvērtē katra audzēkņa darbs rakstiski, jāatbild gan telefoniski, gan elektroniski, ņemot vērā laika starpību, kādā dzīvo audzēkņi ārzemēs, tātad arī vēlās vakara un pat nakts stundās. Nav noslēpums, ka vakarskolu skolotājiem jāmēģina izglītot arī tos cilvēciņus, no kuriem ir atteikušās dienas skolas - ar milzīgiem robiem zināšanās,..... bet eksāmenus kārto visi vienādus!..... Vajadzētu gan domāt par piemaksām, nevis par naudas " nogriešanu"
brīnumzeme 03.04.2014. 12:54:33
Tādu skolotāju "talantu" kā vakarskolās var tikai pameklēt - ar daudz reižu mazāku stundu apjomu, vājākiem skolēniem - apgūt standarta prasības - to nevar precīzi aprakstīt......
Nākamais solis naudas meklēšanā - no vakarskolām uz speciālajām skolām. Arī tur pedagogu un izglītojamo attiecība ir citāda
Ja audzēknis ierodas vakarskolā 1x mēnesī, tad atšķirība no dienas vsk. ir milzīga.
vakarskolas skolotāja 03.04.2014. 09:58:24
vakarskolā parasti iestājas cilvēki,kuri ir mācījušies pietiekami sen vai mācījušies ļoti nosacīti. Tas nozīmē,ka lielākā daļa ir ar ļoti vāju zināšanu bāzi vai pat bez tās. Līdz ar to skolotājam jāspēj gan aizlāpīt zināšanu caurumus,gan arī pasniegt jauno materiālu, pie kam,iekļaujoties mazākā stundu skaitā nekā dienas skolā. Toties eksāmenus vakarskolnieki kārto tāpat kā dienas skolu absolventi. Spriediet paši,vai šāds darba režīms vieglāks vai sarežģītāks pat salīdzinājumā ar ģimnāzijām.
ja jau, tad jau 03.04.2014. 09:50:16
Ja jau apcērp visiem, tad visiem. Varbūt vakarskolā arī uz 10 apmācāmajiem var strādāt pus pedagogs? Ņemot vērā kraso iedzīvotāju samazinājumu arī 100 galvu vietā būtu vajadzīgi 50?
mirušās dvēseles nav tikai vakarskolās....

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
2-2=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.