Lietotājvārds
Parole
ES-viss notiks 09.01.2014. 06:52:09
tomēr gribu iebilst - svarīgākais nav vis plānošana, bet rīcība. Ir skolas, kur papīri un plāni ir sarakstīti, bet rīcības nav, kaut arī pēc plāniem liekas, ka brīnišķīga skola.
viss notiks 08.01.2014. 11:00:53
Svarīgākais ir skolas attīstības plānošana, balstoties uz reālu pieprasījumu un iespējām. Prieks, ka skola rosās , nevis čīkst par ministrijas nereālo skatījumu uz praksi. Lai izdodas! Lai vairāk tādu skolu!
viss notiks 08.01.2014. 10:56:23
Svarīgākais ir skolas attīstības plānošana, balstoties uz reālu pieprasījumu un iespējām. Prieks, ka skola rosās , nevis čīkst par ministrijas nereālo skatījumu uz praksi. Lai izdodas! Lai vārāk tādu skolu!
skolotājs no malas 08.01.2014. 09:57:57
Būs interesanti. Pat zinot labāko darbmācības kabinetu aprīkojumu, tie parasti ļoti atpaliek no reālajā darba dzīvē vajadzīgā. Nezinu, ko darīs kārtējās jaunkundzes ar "viesmīlības" specialītāti - mūsu arodskolu sistēma jau tādas ražo ar pārpalikumiem.
reālam darbmācības skolotājam 08.01.2014. 06:10:01
ir iespēja kārtot pavasarī kopā ar visiem absolventiem eksāmenu un tad varēs saņemt apliecību (reāls skolotājs to noteikti nokārtos) un jau tagad saņemt jautājumus, pamācīties, uzzināt eksāmena darbu = patrenēties un LAI VEICAS! Būs reāls derīgs dokuments, lai mācītu kokapstrādi - tam ir nākotne! Ja Jums pašvaldībā šai idejai ir atbalsts - pašvaldība to noteikti varēs apmaksāt (tas tiešām nav dārgi, jo konsultācijas ir par brīvu). Tad varēs mācīt visus profesionālos priekšmetus - sanāk jau vesela slodze uzreiz. Pašlaik šādu prof.izglītību skolās īsteno speciālās skolas - princips jau tas pats, tikai - 1.līmenis Kokizstrādājumu izgatavošana - galdnieka palīgs. Var ar šiem skolotājiem aprunāties.
reāls darbmācības skolotājs 07.01.2014. 15:35:13
pagājušā gada rudenī /šajā mācību gadā/ beidzās ESF finansētie tālākizglītības kursi vidusskolu skolotājiem. Arodskolu skolotājiem bija citi kursi, kuros mēs netikām iekšā, pat paskatīties nevarējām. Ja man būtu iespēja apmeklēt "B" kursus, lai saņemtu vajadzīgo sertifikātu par papildus izglītību ar tiesībām strādāt arodizglītībā, es nebūtu vienīgais, kas stāvētu rindā. Mazsalacas idejai ir nākotne!!! Nu nevajag man ministrijas šobrīd piedāvātos "B" kursus! Man ir Universitātes PPF diploms, kurš formāli nedod tiesības mācīt kokapstrādi.
vai no Ogres uz Mazsalacu 3 gadus brauks skolotāji? 07.01.2014. 14:37:55
3 gadus mācības paredzētas Mazsalacā trīs programmās - kokapstrādē, viesmīlībā un tekstilapstrādē. Tikai 4 gadā brauks uz Ogri. Būtu normāli, ja to pašu viesmīlību 3 gadus mācītu vietējās mājturības skolotājas.
Man vismaz pēc raksta palika iespaids, ka te viss ir sadalīts - Mazsalacas vidusskolā apgūst vispārizglītojošos priekšmetus, bet Ogres tehnikumā - speciālos. Un gan vienas, gan otras skolas skolotājiem tā kā vajadzētu būt atbilstošai profesionālajai kvalifikācijai...
@pārspīlē un @ES Problēma nav pedagoģija (visiem, kas strādā vispārizglītojošajās skolās ir augstākā pedagoģiskā izglītība), problēma ir izglītība nozarē (profesionālā arodizglītība specialitātē-jomā, ko apliecina dokuments). Ne visos mācību priekšmetos var izlīdzēties ar Amatniecības kameras sertifikātu vai pirtnieka apliecību ;-) Iesaku apskatīties isetāžu (institūciju) sarakstu VKID lapā http://ikvd.gov.lv/profesionalas-kompetences-novertesana.html
==>> ES par profesionālās kompetences novērtēšanu 07.01.2014. 13:15:55
Skaisti, bet kurš apmaksās skolotājai iespēju par 350 naudiņām kārtot eksāmenus? http://likumi.lv/doc.php?id=259780
pārspīlē no skolas 07.01.2014. 13:10:48
Ko var ņemties! Prasmīgu cilvēku vajag, tad ir viss kārtībā, un "no skolas" riktīgi pārspīlē (laikam kāds no administrācijas) 2.2.profesionālās izglītības pedagogs - profesionālā vidējā izglītība vai Latvijas Amatniecības kameras piešķirtā amatnieka kvalifikācija, kas atbilst amata meistara līmenim nozarē un pedagoģiskā izglītība 2.3. speciālās izglītības pedagogs- profesionālā augstākā pedagoģiskā izglītība un skolotāja (pasniedzēja) kvalifikācija konkrētā speciālās izglītības novirzienā vai gada laikā pēc speciālās izglītības pedagoga stāšanās amatā uzsākta šo noteikumu 2.12.apakšpunktā noteiktā tālākizglītība 3. Vidējās izglītības pakāpe: 3.1.vispārējās vidējās izglītības pedagogs = profesionālā augstākā pedagoģiskā izglītība un skolotāja (pasniedzēja) kvalifikācija atbilstoši izglītības pakāpei, mācību priekšmetam vai kursam* vai šo noteikumu 2.8., 2.9., 2.10. vai 2.11.apakšpunktā noteiktā tālākizglītība 3.2.PROFESINĀLĀS IZGLĪTĪBAS PEDAGOGS = augstākā izglītība nozarē un pedagoģiskā izglītība vai augstākā izglītība, kas iegūta programmās, kuras minētas pielikuma 1.piezīmē profesionālā vidējā izglītība (vai Latvijas Amatniecības kameras piešķirtā amatnieka kvalifikācija, kas atbilst amata meistara līmenim, VAI SASKAŅĀ AR mk 146.NOTEIKUMIEM SAŅEMTA KVALIFIKĀCIJAS APLIECĪBA, KAM AR LAK NAV NEKĀDA SAKARA UN, KAS NAV DĀRGI) nozarē un augstākā pedagoģiskā izglītība (arodizglītības programmās vai tām atbilstošo profesionālās vidējās izglītības programmu mācību priekšmetos un praktiskajās mācībās - pedagoģiskā izglītība DER ARĪ 720 STUNDU PEDAGOĢIJA)
ES-no skolas 07.01.2014. 13:00:00
profesionālo priekšmetu apmācībai var tas pats vietējais skolotājs saskaņā ar MK 146 noteikumiem iegūt kvalifikāciju - ( piemēram - galdnieks). Neformālās izglītības atzīšana - tas ir ļoti labs pasākums arī pašam skolotājam saprast savu prasmju līmeni un arī uzzināt jaunāko, kas notiek profesionālā izglītībā. Pareizi - nevar turpināt pa vecam ar dažādu formu kluču rasēšanu, bet - cik saprotu Mazsalacā skolotājs ir zinošs un prasmīgs. Lai veicas! Un nevajag izdomāt jaunus mākslīgus šķēršļus!
priecājos, ka tiek īstenotas idejas, kas citur visiem spēkiem tikušas iznīcinātas. Patiess prieks par Jums!!! Lai izdodas un veicas! Te parādās, ka "Laiki nav svarīgi. Svarīgs ir cilvēks". (I.Ziedonis)
Jautājums - kā tiks atrisināta problēma ar "Prasībām pedagogiem nepieciešamajai izglītībai un profesionālajai kvalifikācijai"? Atbilstoši likumdošanai profesionālās izglītības pedagogiem vajadzīgas 2 augstākās izglītības - augstākā izglītība nozarē un pedagoģiskā izglītība. Bija iecere mūsu skolā atvērt arodklasi jauniešiem ar speciālām vajadzībām, atdūrāmies pret likumu. http://likumi.lv/doc.php?id=11488
pilsētnieks 07.01.2014. 12:31:17
Interesants risinājums, domājams, būs ar panākumiem.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
6-2=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.