Lietotājvārds
Parole
"Tas, kurš kontrolē pagātni, kontrolē nākotni. Tas, kurš kontrolē tagadni, kontrolē pagātni." Ja cilvēki lasītu vairāk Orvela grāmatas, šādas diskusijas nemaz nepaceltos. Par skaitļiem runājot, kam vajadzēs, tie atcerēsies, galvenais nenolaist tos atmiņu aizmirstības caurulē.
Sexīīgāā >333 05.10.2014. 14:46:56
Jā, pareizi, kāda jēga macīties vēsturi ja 99% bērniem vienalga, 21.gadzimta berniem tas ir vienladzīgi!
Man patīk vēsture, visvairāk pasaules, jo Latvijas vēsture ir ļoti maza un jau ļoti zinoša, un to mēs visu laiku runājam. Kaut Latvijas vēsture būtu interesanta kā pasaules vēsture.
vēsturi raksta zaudētāji 02.10.2014. 22:50:16
jo tieši viņi ir ieinteresēti revidēt vēsturi un pierādīt savu, bet uzvarētājs jau citā laikmetā dzīvo, citas problēmas risina.
kaut vai tāpēc, lai komentāru diskusijās nesarakstītu pilnīgas dumjības. Uzreiz brīdinu, pēc skolas būs jāturpina pašizglītoties, jo skola dod tikai pamatzināšanas.
Vesture ir neinteresanta. Ta ir garlaiciga un neaizraujosa...
Atceros kaut kur dzirdēto, ka ASV vēsture neskaitās zinātne un atrodas vienā grupā ar tādām lietām kā, piemēram, literatūra. Varbūt pamatoti, jo vēsturi raksta uzvarētāji, kas pie varas, tāda vēsture...
Man kādreiz skolā patika mācīties seno laiku vēsturi un viduslaiku vēsturi, jo tad nerunāja tika daudz par kariem, bet par saimniecībām, pilsētām, kultūru, bet līdz ko sākās Latvijas un jauno laiku vēsture, tā no ļoti labām atzīmēm nokritās un knapi sekmīgām, jo man nepatika tie kari, revolūcijas un ideoloģijas. Kāda jēga mācīties vēsturi, ja neņemam piemēru no vēstures un pielaižam tās pašas kļūdas, joprojām turpinās kari un nevar mierīgi sadzīvot?
nav jegas no tas vestures
Man ļoti patīk vēsture :)
Kā citiem vispār var patikt vēsture??? Tas taču ir tik neinteresanti un garlaicīgi un pietam vēl vēstures skolotāji ir traki-VISI!!!
Janis sandis sprogis 9do klase druvas vidusskola 01.10.2014. 11:49:14
vnk pievershu sev uzmaniibu
Janis sandis sprogis 9do klase druvas vidusskola 01.10.2014. 11:49:04
tomer ne
Janis sandis sprogis 9do klase druvas vidusskola 01.10.2014. 11:48:51
Ne4, es tikai jokoju
Aninimais dzerajs 01.10.2014. 11:47:33
nav verts
VĒSTURE ir neinteresanta un nevar nemaz tos visus gadus atcerēties. nu man labi, man forša skolotāja, bet citās skolās, pieļauju, ka ir vēl garlaicīgāk...
sobrid katra pie varas esosa puse vesturi trakte pec savampolitiskajam interesem, tadel ticu tikai savam vectevam. stulbakai ir tas ka katrai paaudzei irsava vesture.
---> Jurkāns Burkāns 30.09.2014. 09:00:08
Hehehe, diskusijas veidotāji panāca savu, ja ir tādi kā tu, kas uzdod šādu jautājumu. :D Tāds jau arī ir mērķis- provocēt, lai (sevišķi jau skolēni) aizdomājas: Hei, par ko mēs vispār te runājam?! Loģiski, ka ir vērts mācīties!! Jo pēdējā laikā vēsture un citi humanitārie priekšmeti ir ļoti noniecināti. Un jauniešiem vēsture ļoti lielai daļai nepatīk. :(
Jurkāns Burkāns 29.09.2014. 21:35:07
Vai 21. gadsimtā vajag mācīties vēsturi? Tas gadījumā nevienam neizklausās tāds tā kā debīls(maigi sakot) jautājums?
Kā var nepatikt vēsture??!! Puišiem it īpaši, tam jābūt mīļākajam priekšmetam!
Vēsture ir viens no pašiem svarīgākajiem priekšmetiem, lai skolēns neizaugtu par dārzeni. O.k., labas fizikas zināšas nodrošinās, iespējams, labu karjeras izaugsmi, panākumi sportā nodrošinās veselību, bet vēstures zināšanas nodrošina spriestspēju un vispārēju inteliģenci.
nav nav, vēsturi nevajag mācīt plebejiem! būs vieglāk iestāstīt un ierādīt pareizo vieto.
omītei no lapsas 28.09.2014. 16:21:58
Domājiet, ka tās fimas stundās nerāda? Rāda gan, tikai, tie, kuriem vēsture riebjas, tajā laikā guļ vai vīlē nagus.
Reiz nejauši TV ieslēdzu kādu filmu, liekas "Pasaules vēsture" vai tamlīdzīgi. Ja visas šīs filmas sērijas varētu skolēniem parādīt, tad nevajadzētu runāt, ka vēsture ir sausa un neinteresanta. Par gadu skaitļiem - domāju, ka mūsu vēstures grāmatās ir liels klāsts pasaules vēstures faktu un gada skaitļu. Diez vai jebkurā citā valstī māca tik daudz par citām valstīm kā mums. Mana paziņa apmeklējot ārzemes bieži saskārusies ar vietējiem gidiem, kuri ir pārsteigti, ka vienkārša tante no kaut kādas mazas valsts zina TIK DAUDZ par viņu zemes vēsturi.
Kas tas par sirmu bērnudārzu? Universitāte!!! Ko Tu māci topošajiem skolotājiem???? Kāpēc viņi domā, ka vēsture ir tikai faktu zināšanas ar vai bez gadskaitļiem??? Vai Tu neesi teikusi neko par mācību mērķiem vēstures mācību priekšmetā? Tad, lūdzu, pasaki!!!! Un šādai diskusijai pēkšņi parādīsies cits saturs un līmenis.
Mācos pašlaik 11. klasē. Vēsture kā zinātne man interesē, lasu gan Ilustrēto Vēsturi, gan cita veida vēsturisko literatūru, taču vēsture kā priekšmets skolā traucē dzīvot. Tieksiet, tā ir norma vienā mācību stundā pierakstīt 4 lpp ar faktiem un gada skaitļiem? Un vēl pēc tam mājās lasīt to pašu no grāmatas, pildīt darba lapas, kurās ar punktiem un atzīmēm vērtē vienīgo pareizo viedokli jautājumos, kur ir brīvs fantāzijas lidojums. Un protams, ir pieredzēti pārbaudes darbi, kur ir 30 hronoloiģskie notikumi jāsaliek pareizā secībā un jāpieraksta klāt datums un gads. Vai no šādas vēstures ir jēga? Nedomāju vis.
Daudz ,kas arī ir atkarīgs no skolotājas.Skolotājai ir jāientresē mūs vēsturē, portams daudzkas ir atkaīgs no mums pašiem.Jābūt paklausīgiem stundās un.t.t ,Bet skolotājai ir jārada intrese mums par vēsturi.
Kas nezina vēsturi, tas to atkārto. Vai mēs gribam atkārtot 40. gadu vai padomju laikus? Varbūt vēl senākus? Nesen dzirdēju pa radio- kāds grieķu valdnieks teicis; "Man ir neiespējami valdīt, jo cilvēki zin vēsturi." Mūsu valdniekiem gan ir iespējams valdīt - par to liecina nākošo vēlēšanu kandidāti. Ja vēsturē nevajag atcerēties skaitļus, tad arī matemātikā tos nevajag - kāpēc jāzin, piemēram , kas ir pī? Absurds?
Personīgi vēsture ir piebāzta ar daduz nelietderīgām lietām, portams ir jāzin daudzus svarīgus vēstures notikumus, bet kapēc tik maziem skolēniem, kā 6. klases skolēniem, kuri to visu aizmirsīs pēc diviem mēnešiem ir jāmāca par mezopotāniju (divupi) utml. Vēstures stundas vajadzētu 'izsijāt' no nevajadzīgiem tematiem, un atstāt tiem, kuri ir ieenterisēti vēsturē.
Piekritējs 25.09.2014. 20:22:02
Es piekrītu KKK :) Bet būtu forši arī tas, ja neliktu stāstīt uz katru mācību stundu!!
kāda jēga bija visai šai murkšķēšanai?
Labdien! Ir tads teiciens------- Tautai kurai nav pagagatnes nav ari nakotnes!
Loģiski, ka ir vērts. Vēsture ir vienkārši jāzin. Kas nezin vēsturi, tam nav nākotnes!
Paldies par rakstu! Rīt video parādīšu arī saviem skolēniem, domāju varētu būt produktīvi pajautāt viņu domas.
Neviens jau tev neliedz tagad apgūt vēsturi, ja tā tevi reāli interesē. Ir miljoniem miljardiem izcilu vēstures grāmatu, no kurām var apgūt krietni vairāk nekā no tā, ko mācīja skolā.
Jāatzīst, es atceros visai labi gadskaitļus, iespējams, tādēļ, ka man vienkārši ir matemātiska, sistemātiska domāšana. Turpretim notikumu jēgu, nozīmi un cēloņus, es vispār nesaprotu, neatceros. Tieši tās mācīšanas veida dēļ. Uzskatu, ka vēsture kā priekšmets ir ārkārtīgi vērtīga, bet diemžēl es personīgi no tā gandrīz neko neesmu ieguvis, par ko man ir no tiesas žēl, izjūtu to kā lielu robu.
R. Rasums ļoti labi noformulē vidējo vēstures skolotāju. :D
Vēstures skolotāja 25.09.2014. 15:51:16
Ai, žēl, ka nezināju pat tādu diskusiju, labprāt būtu savus skolēnus uz turieni aizvedusi!
Nesaprotu, man vēsture skolā ir mīļākais priekšmets! Nevis tādēļ, ka es saprastu visu, kā tā man palīdzēs nākotnē, bet man vienkārši liekas nenormāli interesanta, tā kā skatīties filmu! Tā ir kā forša atslodze pēc briesmīgajām matemātikām un bioloģijām!
Skolēnus ir jāved uz Stūra māju, kaujas vietām, vēsturiskām vietām, un viss jāstāsta praktiski. Piekrītu Artim Ozolam, visu cieņu.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
3-2=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.