Lietotājvārds
Parole
Kauns par tādu valdību, kura samazināja algas krīzes laikā, bet tagad palielinās pēc mistiskajām strukturālām reformām.Pie mums reformas ir tikai algas vai štau samazinājums. 21.gs.bet domā kā viduslaikos.................................
Man kauns par skolotājiem. Ir 280-295 Ls, lūgums palielināt uz 310ls ! Ko ar tādu palielinājumu var iesākt!? Jūs sakāt 1 reizi uz lēto bodi aiziet?! Zems pašvērtējums.
Izglītojamo skaits 2014. g. būs tikpat cik 2013.g. un pieaugs, bet IZM budžets 2014. g. plānots par 7% mazāks nekā šogad.
apmuļķotā 25.10.2013. 10:39:41
Kāpēc atkal pretstatīt skolotājus vienu pret otru.Vai tiešām ministrija neko labāku nevar piedāvāt?
1. Vai spēs veikt? 2.Izglītība - obligāta - tātad valsts pasūtījums konkrētā teritorijā! Paskatīsimies kā uz ražošanu! 3.Ja maz skolēnu -"sīksēriju ražošana" (garš tehnoloģiskā procesa sagatavošanas laiks - stundu sagatavošana dienai vismaz 7 dažādas stundas) 4.Ja daudz skolēnu-" sērijveida ražošana" (īss tehnoloģiskā procesa sagatavošanas laiks - 7 paralēlklases) 5. Apmaksa absurda - "Sērijveida ražošanā maksā vairāk, nekā pie sīksēriju vai individuālā pasūtījuma. 6. Kāpēc tā? 7. Valsts izglītības realizēšanā filozofiska pieeja. 8.Jāpaskatās arī kā uz valsts pasūtīt " ražošanas" procesu
valsts savu naudu atdod Eiropas Savienībai, bet saviem cilvēkiem nekad nepietiek. Izņemot valdes, komisijas locekļiem.
Voldemārs >> Kerijai 25.10.2013. 09:18 25.10.2013. 10:01:55
Nauda un varas apziņa. Taures, uguns un ūdens ir tikai pasakās.
Pasakās varonus un vadoņus pārbaudīja ar UGUNI, ŪDENI un VARA TAURĒM. Arī mūsu skolā pārbaudījumu ar slavas taurēm dir.vietn. nav izturējušas. Kamēr bija tikai priekšmetu skolotājas - pavisam citi cilvēki. Iespējams, elektroniski pieprasīto dokumentu skaits palielinājies. Bet arī mēs, skolotājas, visu iesniedzam elektroniski. Arī dokumentus un iesniegumus noskanējām, ja vajag. Apziņa, ka rīt kāds no mums būs nevajadzīgs, jo skolēnu skaits dramatiski samazinās, psiholoģiski ietekmē ikvienu skolā strādājošu pedagogu. Bailes no iespējamām reformām vietniekiem un direktoriem skolās liek nodrošināties ar dokumentu kaudzēm, ko var pārbaudītājiem celt priekšā. Tāpat kā neizprotamās skolotāju portfolio mapes. Kurš tās skatīs? Digitālais laikmets uz papīra.
nav nekādu ilūziju 25.10.2013. 08:54:51
Ja strukturālā reforma nozīmē to, ka likvidē lauku vidusskolu un par atlikušajās stundām, kuras pasniedzu pamatskolas klasēs man maksās nedaudz vairāk, tad kur ir reforma? Tiem dažiem desmitu bērnu, kuri mācās lauku vidusskolā, tā ir varbūt vienīgā iespēja iegūt sev un Latvijas valstij noderīgu izglītību. Nebūs vidusskolas - nebūs šo jauniešu.
Ar vietniekiem problēma ir tā, ka daudz kas tiek prasīts tagad elektroniski, kas prasa papildus laiku visām šo datu ievadīšanām utt. Process no IZM puses ir ļoti birokratizēts un ir brīži, kad viens vietnieks nevar tikt ar darbu apjomu galā, tāpēc labāk viena vietā ir divi, kas tad šos darbus dala. Par to, ka savā starpā nekomunicē - tas jau tad ir personāliju problēma, ne sistēmas.
skolotājs vidusskolā 25.10.2013. 08:51:37
Protams, algas ir par mazām, bet ne jau automātiski palielināt ir prāta darbs!!! Sen jau jāreformē VIDUSSKOLAS! Pašvaldības populistiski iet pa vieglāko ceļu. Ir starpība, vai mācīt 30 vai 15 skolēnus. Un nav abos variantos jāmaksā vienādi. Pilsētās skolai nav arī tā vienīgā gaismas tempļa funkciju. Ja nav 2 solīdu klašu, nav jāsaglabā vidusskola.
skolotāja => ES par vietnieku algām 25.10.2013. 07:58:09
Vietnieku algas skolā var palielināt , samazinot vietnieku skaitu. Te jau rakstīja ,ka direktoru un vietnieku algām paredzēti 12% no kopējā skolas algu fonda. Agrāk bija 2 mācību pārzines , tagad ir 5 vietnieki un pusslodzi katrs. Cietējas esam mēs , skolotājas. XXI gadsimtā dzīvojam , bet papīra birokrātijs plaukst un zeļ. Dažreiz rodas šaubas ,vai vietnieki savā starpā sarunājas ,jo vienu un to pašu informāciju lūdz izdrukā veseli 3.
ATBILDU V&V - Es neesmu skolotāja, bet mamma, kura ar uzskata, ka manus bērnus māca tiešām valsts inteliģence un virzītājspēks. Taču esmu patiešām norūpējusies, ka skolās drīz paliks tikai tie, kas nevarēs sameklēt labāk apmaksātu darbu un tad mani bērni iegūs situācijai sekojošu izglītību ar iespēju konkurēt darba tirgū - nekādu! Bet cerība jau mirst pēdājā!!! Katrā ziņā aicinu visus vecākus atbalstīt skolotājus. Viņi taču strādā MŪSU bērniem!
Skolotāju algas ir daudz par zemu, bet direktoru vietnieku jau nu gan nav lielākas. Skolotājam maksā par 21 stundu, vietniekam par 40 stundām darba nedēļā. Samaksa par vienu stundu skolotājam ir lielāka, atbildība gan mazāka. Bet kopumā pedagogu algas strauji tuvojas minimālajai algai. Tad tāda būs arī izglītības kvalitāte. Vecāki varēs priecāties, ka ar savu nepamatoto skolotāju kritizēšanu būs palīdzējuši saviem bērniem gūt ļoti kvalitatīvu izglītību.
Arī pārējos augstu vērtēju. Varbūt pat ļoti augstu .Atklājiet, kas esat., varbūt arī Jūs esat pelnījusi lielāku atalgojumu, varbūt jau to saņemat. Pastāstiet ,cik un par ko maksā? Redz, skolotāji veic ļoti daudz neapmaksātu darbu. Varbūt tādus veicat arī Jūs?
Skolotāji DIEVA lomā!!! Redziet, viņi esot "valsts inteliģence un virzītājspēks"!! Smieklīgi, bet par ko JŪS uzskatat visus pārējos augstkolas beigušos Latvijas iedzīvotājus???
nav jau slodzes,jo priekšā pensionaars...
reformu nogurdinātā 24.10.2013. 18:12:09
Strādāju skolā jau 31.gadu. Esmu nogurusi no reformām-neviena no tām nav novesta līdz galam, kad sākas jau nākamā. Visu laiku mainās noteikumi. Augstskolu pabeidzu pirms 33 gadiem, tikai -šovasar kā daudzi citi (22 gadus pēc iekārtas maiņas) saņēmu dokumenta pielīdzinājuma apstiprinājumu ar ierakstu par 5.kategoriju (cik zinu-salīdzinājumam kaimiņvalstīsun citās tas notika automātiski). Pa vidu vēlreiz ieguvu maģistra diplomu. Tagad saņemu 3.kategorijas piemaksu 8%, slodze ar nedaudz palielinājusies, bet alga gan samazinājusies. Ne savā, ne citās skolās,nevaru atrast kolēģus, kuriem ar 3.kategoriju tas būtu savādāk....
Ir skumji, kad saviem skolēniem jāsaka - nemācies par skolotāju - strādāsi no agra rīta līdz vēlai naktij, bet dzīvosi pusbadā.
atbildot *** 24.10.2013. 12:00 24.10.2013. 16:34:37
Par to vai tas tā ir var viegli apskatīties ikmēneša pašvaldību atskaitē -> administratīvajiem darbiniekiem izmaksātais atalgojums "konkrētā" mēnesī. Lūk piemērs: http://www.saulkrasti.lv/images/stories/Dome/Atalgojums/Atalgojums_septembris_2013.pdf salīdzinām VK-direktore ar JG skolotāju.
Man ir kauns, ka es strādāju šajā profesijā!!!Taisnākai ceļš man ir uz ārzemēm pēc cienīgākas algas!
Vjačeslavam Dombrovskim ir jātiek galā ar Ķīļa sastrādātajām problēmām. Lai arī Dombrovskis ir ieguvis izglītību ārzemēs, tas ir pluss. Bet jāņem vērā, Latvijā veikt izglītības reformas nav nekāda "viegla spēlīte". Nea, ka jūs varat zināta, ka nākotnē nebūs naudas? Nākotni varam prognozēt, bet ne paredzēt. Kad latvieši pārstās baidīties no pārmaiņām?To sauc par "Zaudēšanas māniju" - cilvēks ir pesimistisks, nekam netic un baidās...
Neilgu laiku atpakaļ ministru prezidents teica, ka viņam ir kauns par algām, ar kādām strādā ministri. Jautājums - vai nav kauns par algām, ar kādām skolotāji (valsts inteliģence un virzītājspēks) māca Latvijas nākotni? Nu ko - kāda alga, tāda nākotne!
Vjačelavs nav pie vainas,Valdis gan viņš jau veselu mūžību amatā
Kapēc tagad jāstreiko? Jāstreiko ir konkrētos datumos maijā.. datumos, kad paredzēti centralizētie eksāmeni.
Cilvēka bērns 24.10.2013. 12:10:25
Kad, beidzot, mūsu valstī izglītības ministrs būs pedagogs?
nu ja, uzreiz atrodas tādi, kas klūp virsū direktoriem un vietniekiem! Kas tad dara skolā to melno darbu? Direktoru vietnieki saņem vēl mazāk nekā skolotāji!
Es neaprotu, kapec viena idiota ministra lemums "nauda seko skoleenam " ir klintii iecirsts un nav mainaams. Klapet skolas un pirmsskolas izglitibas iestades ciet uz nedelju, lai vecaaki sak zvanit premjeram kapec skola ciet , vissss, pietiek !
2013 .gada ienākumi = ar 2007.gada ienākumiem valstī,bet prioritāte mēligajai vienotībai vārdos izglītība un medicīna, bet patiesībā savas kabatas!
konsolidovskis izlasa cik skolēnu klasē, bet, ka tur 2 palīgskolotāji - kurls un akls!
Reformas vajadzīgas. Pamatīgas. Un jāsāk ar birokrātiskā aparāta samazināšanu skolās! 12% skolas budzēta direktores un vietnieku algām! vai tas nav par traku? Un Rīgas domes piemaksa skolu direktoriem (Helmanis teica līdz 200 Ls ). Un prēmijas no algu fonda ekonomijas!!! Spēj tik rakstīt un drukāt papīrus, lai katram vietniekam būtu pilni plaukti ar mapītēm!
meli. Jāiesaista ES organizācijas. lai salīdzina Latvijas skolotāju algas ar citām valstīm, slodzes, prasības pret skolotāju, izglītības, arī tās prasības, kas šeit nekādi netiek apmaksātas. Arī skolēnu skaitu klasē uz vienu skolotāju, jo pie mums nekādu palīgzkolotāju nav klasēs. Cik saņem latvijas skolotājs attiecībā pret Vāciju, Zviedriju, Angliju, kaut vai Igauniju un Lietuvu?
Ķīlis taču veica reformas (sačakarēja sistēmu), bet naudas kā nav tā nav. Dombrovskis turpinās tieši to pašu.
Vai no tā, ka kaut ko nelikvidēs (tieši tā Latvijā ir jāsaprot teiciens "strukturālās reformas") finansējums izglītībai kļūs lielāks. Kā liecina informācija, Latvija taču atvēl izglītībai vismazāk - gan absolūtos skaitļos, gan procentuāli no budžeta.
pēc gada atkal būs kāda problēma, naudas nebūs un atkal sēdēsim tais pašās biksēs...

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
3-1=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.