Lietotājvārds
Parole
arī mamma no laukiem- tādai pašai mammai 15.04.2014. 11:30:07
Vai mammai no laukiem Nr.1- ir mazs bērns-pirmklasnieks, kas nedzīvo centrā, bet vēl 5-10 km no savas pagasta centra?Cikos šim 7 gadīgam bērnam jāceļas, lai autobuss apbraukātu pagasta visus kaktus,savācot visus skolēnus,līdz tiek līdz centra skolai, un cikos šis mazais bērns tiek mājās???Ko viņš redzēs un izbaudīs no ārpusstundu darba???Būs-agra celšanās,ilgs ceļš uz skolu,pēc stundām tūliņ uz autobusu un ilgs ceļš uz māju-nekāda pašdarbība un sporta nodarbības-tāds ieguvums lauku bērniem,jo jādomā par deputātu bērniem,kuriem ir vajadzīgs viss-skola pie mājas, ārpusstundu nodarbes uttt.Skola ir tā, kas vēl uztur dzīvību laukos, jo mazajās skolās pasākumos un pulciņos piedalās visi bērni, netiek šķirots varošos un netalantīgajos, tieši mazajās skolās visiem bērniem ir dota iespēja izpausties radoši un piedalīties pagasta kultūras dzīvē.Lielās skolas ir kā fabrikas,kur uzmanību pievērš tikai varošajiem un talantīgajiem un tam pelēkajam cālēnam no laukiem atliek tikai mācības un pārbraucieni.Kas nav to izbaudījis, tas var gudri spriedelēt.Nevienai mammai nenovēlu nervozēt par bērniem, kuri no mājas jāizlaiž ap plkst.7.00 no rīta un mājās jāsagaida vēlā pēcpusdienā.
Mamma no laukiem 14.04.2014. 08:50:26
Es atbalstu lauku skolu slēgšanu, ja finansiāli izdevīgāk pagastam ir sasēdināt tos pārdesmit palikušos skolas vecuma bērnus autobusā un aizvest uz tuvāko skolu. Parasti mazās skoliņas ir pietiekami tuvu viena otrai. Pēdējiem spēkiem katram pagastam uzturot savu vai pat vairākas skoliņas, mēs laukus neizglābsim. Pie tam cilvēki aizbrauc no tām vietām, kur nav darba. Tātad pagastam jau tā ir maz naudas, jo budžetā neienāk nauda no iedzīvotājiem, toties ir jāsniedz palīdzība nabadzīgajiem iedzīvotājiem.Laukos pirmkārt ir nepieciešamas darba vietas. Pārējais ir tikai pakārtots.
Runāt jau var, tikai darbi ar šīm runām nesakrīt. Secināt varētu, ka maksā par runāšanu!
Piekrītu - fakts>asd!
Visnožēlojamākais jau ir tas, ka tieši ZEMNIEKI un NACIONĀĻI ir mazo skolu likvidatori-pie tam ar stingru pārliecību par savas rīcības pareizīgumu,jo lūk-centra skolas jāatbalsta-TUR TAČU MĀCĀS VIŅU BĒNI! Esmu trīs bērnu-skolēnu mamma un uz vēlēšanām vairs neiešu,jo no maziem pagastiem,arī mana, deputāti netiek ievēlēti un visu parādi komandē sveši lielskungi.Mūsu pagasta skolu nolikvidēja mēneša laikā neuzklausot ne vecākus, ne skolotājus, ne pagasta ļaudis! Nezinu, vai šos likvidatorus var uzskatīt par latviešiem -agrāk tādus sauca par KANGARIEM!
Jā, Voldemār! 10.04.2014. 21:56:53
Rudenī Saemas vēlēšanas! Tagadējā 20 gadīgā valdība jau to politiku tādu radīja. Nolikvidēja visu, ko var- arī skolas palika zem āmura! Vēl pēc 5- 10 gadēm vairs nebūs, ko āmarēt! Veiksmes stāsts! Es arī vairs nevēlēšu, jo tagadējie sasolītie labumi jau nebūs! Paši redzam, kam tagad būs prioritāte!
=> => no skolas 10.04.2014. 09:42 10.04.2014. 13:25:04
Mūsu skolā arī "ienācās" tāds pats universālais kareivis ar VISC metodiķa statusu. Gaidām , kad kādā skolā vajadzēs direktoru - ieteiksim un vēl puķes nopirksim.
Skola - kultūras centrs? Nē, neērta iestāde pašvaldību vadītājiem, jo atļaujas nepiekrist dažiem bosu lēmumiem bet pieprasa visādas apspriešanas, atļaujas komentēt lēmumus un izteikt savas domas. bez tam jāsteidz taču iznīcināt lauki kā vēl saglabājusies latviskā vide, kur zemnieks spiests domāt patstāvīgi, nevis skriet, kur viņu pasūta, kā lielpilsētās. Pareizi teica "no malas" - nav skolas, nav problēmu. Un nav jau nepieciešams tukšu ēku uzturēt - jo ātrāk sabruks, jo labāk. Cilvēku intereses? Tikai tiktāl, kamēr neskar novada bosu intereses. Uz lielajām skolām tālu jābrauc? Bet kas novada vadībai daļas, tie jau nav viņu bērni, un vēl jo mazāk ministrijas ierēdņu bērni. Un tik vairojam ierēdņu skaitu, it kā jau tāpat nebūtu gana.
Varbūt kāds nav pamanījis - rudenī Saeimas vēlēšanas. Mainīsies valdības sastāvs, jācer, ka būs jaunas sejas IZM un VISC. Ministre noteikti būs cita. Tāpēc jāsteidz iepazīt citu valstu pieredze šajā jautājumā. Varbūt komandējums uz Singapūru? Bet varbūt uz Santjago?
Neizšķir ne kadri,ne bērnu skaits, ne kvalitāte-VISU IZŠĶIR pašvaldību funkcionāri, cik viņi ieinteresēti ir paturēt laukos apdzīvotu vietu-saglabāt, vai likvidēt!Pašlaik notiek mazo skolu likvidācijas bez motivācijas-nav skolas,nav problēmu un drīz neapdzīvoti paliks mazo pagastu centri.Visas šīs runas ir tukšu salmu kulšana-Papules kundze ar vieglu roku akceptē mazo skolu likvidēšanu un Druviete izliekas to neredzam!Divkosība un meli valsts līmenī.
Pirmās Latvijas brīvvalsts laikā skola bija kultūtas centrs. IZM iecere, ka skolotāja pēc 72 stundu kursiem var mācīt citus mācību priekšmetus no vienas puses ir apsveicama. No otras puses - ja skolā strādā kolēģis ar "universālu" kādas Latvijas augstskolas diplomu, kas ļauj mācīt svešvalodu, matemātiku, fiziku, dejotprasmi un vēl kādu mācību priekšmetu, bet reāli viņam nav apjēgas vēlēšanās mācīt kaut vienu mācību priekšmetu, bet tikai domāt par iespējamo virzīšanos pa karjeras kāpnēm, tad ....
piekrītu @jj 10.04.2014. 09:30:09
īsti jau starpības starp sešām un deviņām klasēm nav...bet kāds tad ir tas slieksnis, cik daudz (lasi, maz) skolēnu varam atļauties uzturēt mazājās skolās?
sešgadīgās laukos neder. Parasti ir ģimenes ar vairāķiem brāļiem un māsām, ja 7 klasnieks brauc uz pilsētu, tad mazos ņem līdzi. Vai nu skola no 1- 9 vai klapēt ciet un lauki lai paliek tukši. No ekonomiskā viedokļa, kāda starpība, vai uztruam ēku ar 6 klaēm, vai deviņām. Kvalitāte - viss atkarīgs no skolotāja meistarības - kadri iz''skir visu.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
9-4=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.