Valsts izglītības satura centra un LU Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centra rīkoto „Ekselences balvu” bioloģijā saņēma Airita Ešenvalde (Priekules vidusskola), fizikā – Ludmila Belogrudova (Aizkraukles novada ģimnāzija), ķīmijā – Ilze Ventiņa (Talsu Valsts ģimnāzija) un matemātikā – Linda Čākure (Rūjienas vidusskola).

„Ekselences balva" jau piekto gadu tiek piešķirta par skolotāja darbu klasē, nevis skolēnu rezultātiem eksāmenos un olimpiādēs, nostrādāto gadu skaitu vai formāliem dokumentiem, tāpēc finālisti tikās klātienē. Viņi vadīja mācību stundas Mārupes vidusskolas skolēniem, apmainījās idejām par darbu klasē un analizēja mācību situācijas. Izmantojot radošus mācību paņēmienus un moderno tehnoloģiju priekšrocības, skolotāji 8. un 9. klases skolēniem mācīja par elektrisko strāvu un spriegumu fizikā, par līdzīgiem trijstūriem matemātikā, par ādas uzbūvi un funkcijām bioloģijā un skābu vidi – ķīmijā.

Apbalvošanā visus dalībniekus sveica LR Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis, Latvijas Universitātes (LU) prorektore humanitāro un izglītības zinātņu jomā Ina Druviete un LU Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centra vadītāja Dace Namsone. Laureātiem 1400 eiro dāvināja balvas mecenāti.

„Ekselences balvu” organizē LU Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centrs sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru un LU Fondu. Par balvu finālā sacentās skolotāji, kurus no 65 pretendentiem bija izraudzījusi konkursa žūrija. Konkursam skolotājus rekomendēja skolēni, vecāki, skolu vadība un kolēģi.