Grozījumi pašvaldības saistošajos noteikumos par ēdināšanas izdevumu atvieglojumiem izglītojamiem paredz, ka turpmāk ar bezmaksas pusdienām skolas ēdnīcā tiks nodrošināti visi 1.-6.klašu skolēni, vēsta ziņu aģentūra LETA.

Līdz šim brīvpusdienas Daugavpilī saņēma tikai 1.-2.klašu skolēni, 80% no pusdienu izmaksām sedza valsts, 20% - pašvaldība.

Tāpat pilsētas vispārējās izglītības iestāžu skolēni, kuru pamata dzīvesvieta ir deklarēta Daugavpils pilsētas administratīvajā teritorijā, mācību gada laikā bez maksas varēs izmantot vienu no pilsētas sabiedriskā transporta veidiem - autobusu vai tramvaju.

Lai saņemtu bezmaksas braukšanas dokumentu, skolēns vispārējās izglītības iestādē iesniedz tās direktoram adresētu iesniegumu, norādot izmantojamo sabiedriskā transporta veidu, maršrutu un personas datus.

Daugavpils pilsētas administratīvajā teritorijā esošo profesionālo izglītības iestāžu klātienes un neklātienes audzēkņi, kuri apgūst profesionālās pamatizglītības, arodizglītības vai profesionālās vidējās izglītības programmas un deklarējuši pamata dzīvesvietu Daugavpils pilsētas administratīvajā teritorijā, mācību gada laikā varēs izmantot pilsētas sabiedrisko transportu ar 50% atlaidi.