Programmas laikā praksē valsts pārvaldē ir paredzēts uzņemt desmit jauniešus, kas izglītību ieguvuši dažādās jomās - inženiertehnikā, loģistikā, IT, ekonomikā, finansēs, starptautiskajās tiesībās un attiecībās, investīciju piesaistē un citās, informē ziņu aģentūra LETA.

Pie darba valsts pārvaldē programmas īstenošanas laikā tiks desmit jaunieši, kuri būs izturējuši konkursu. Darbs tiks piedāvāts no aprīļa līdz šā gada beigām, par to ik mēnesi saņemot 1000 eiro stipendiju uz rokas. Jauniešiem prakses laikā būs regulāri jāsniedz atgriezeniskā saite par savu darba ikdienu publikāciju veidā internetā. Reizi mēnesī tiks organizēta programmas dalībnieku tikšanās. Veiksmīgas sadarbības rezultātā starp praktikantu un valsts pārvaldes iestādi jaunajam kolēģim tiks piedāvāta pastāvīga darba vieta.

"Prakses iespēja tiek piedāvāta jauniešiem, kuri augstāko izglītību ir ieguvuši kādā no ārvalstu augstskolām. Valsts pārvaldei ir nepieciešami augsti kvalificēti, inovatīvi speciālisti, un ir liels prieks, ka, piedāvājot prakses iespējas valsts pārvaldē, veicinām arī reemigrāciju," uzsver Valsts kancelejas direktore Elita Dreimane.

Valsts kancelejas direktore E. Dreimane pastāstīja, ka šo projektu varētu turpināt arī nākamgad, piesaistot valsts institūcijām jaunus praktikantus. To skaitu palielināt projektā gan neplāno, jo finansējums pieejams tieši desmit jauniešiem. E. Dreimane bija pārliecināta, ka ar labākajiem jaunajiem speciālistiem sadarbība tiks turpināta, noslēdzot darba attiecības. Atbildot uz jautājumu, vai jauniešiem būs motivācija turpināt darbu valsts pārvaldē, jo samaksa būs mazāka, E. Dreimane norādīja, ka jauniešu algas krasi nesamazināsies, tāpēc par to runāt nav pamata. Viņa pastāstīja arī, ka pašlaik izskatīšanā ir jauns Valsts dienesta likums, kas pieļautu rotācijas iespējas valsts un pašvaldības iestāžu darbinieku starpā. Tādējādi praktikanti nākotnē varētu nonākt arī pašvaldību iestādēs.

Pieteikties programmai iespējams Ministru kabineta mājaslapā