Gads ir pagājis, projektam izlietoti 300 000 latu no valsts budžeta, bet viss tā arī palicis virtuālajā realitātē. Izrādās, iespējamo autortiesību pārkāpumu dēļ, vēsta laikraksts Neatkarīgā Rīta Avīze.

Vairāk nekā pirms gada IZM, izsludināja konkursu par elektronisko mācību līdzekļu izstrādi kādam noteiktam mācību priekšmetam vai starpdisciplināri. Projektu uzsākot, skaļi tika paziņots, ka tas nu reiz veicinās informācijas tehnoloģiju izmantojumu Latvijas vispārizglītojošās skolās, jo materiālus varēs izmantot gan klasēs uz interaktīvajām tāfelēm un skolas datoros, gan mājās personīgajos datoros. Tika saņemti ap 300 pieteikumu, no kuriem apstiprināti 24, bet pieejami 20. Jau šā gada janvārī Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA), kas kūrēja projektu, paziņoja, ka beidzot materiāli ir publiski pieejami – gan tikai tiem, kam ir lietotāja konti vietnēs skolas.lv un E-klase.

Taču pagāja janvāris, nu jau pienācis septembris, bet materiāli joprojām nav pieejami ne skolām, ne skolēniem, ne citiem interesentiem. Izrādās, viss apstājies pie autortiesībām un to iespējamiem pārkāpumiem. IZM Politikas iniciatīvu un attīstības departamenta direktora vietnieks stratēģiskās attīstības jomā Rūdolfs Kalvāns pēc preses konferences, kurā tika runāts par mācību līdzekļiem, atzina, ka tieši izdevniecība Apgāds Zvaigzne ABC iebildusi pret portālā izmantotajiem materiāliem un ir ierosinājusi arī tiesvedību. Kad juridiskās peripetijas tikšot atrisinātas, visi elektroniskie mācību līdzekļi būs atrodami skolas.lv, bet jau jaunajā tā versijā.