Digitālā šķēršļu taka ir 1,5 km gara un tajā ir izvietots 21 kontrolpunkts ar dažādiem domāt rosinošiem uzdevumiem. To mērķis ir ļaut skolēniem attīstīt viņu vizuālo un digitālo pratību, iztēlojoties reālas virtuālās vides situācijas.

“Takas kontrolpunkti ietver jautājumus, kas caurvij digitālās prasmes un būšanu dabā, aicinot izvērtēt situācijas un pieņemt drošākos lēmumus. Piemēram, ”Ko darīsi, ja, ejot pa meža taku, tev pretī nāks lācis - filmēsi vai tomēr glābsi savu ādu?”” par izveidoto taku stāsta Drossinternets.lv vadītāja Maija Katkovska.

Takas uzdevumi rosina izzināt un attīsta spēju kritiski domāt par tādiem jautājumiem kā drošība internetā, cieņa pret citiem, viltus ziņu izplatīšana u.c. Kontrolpunktos atrodamie uzdevumi ir izveidoti kā sadzīviskas situācijas ar diviem iespējamiem rīcības variantiem, no kuriem jāizvēlas pareizākais.

Jaunā digitālā šķēršļu taka pieejama bez maksas un tā būs aizraujoša dažāda vecuma interesentiem - gan skolēniem, gan viņu vecākiem. Iegūto rezultātu katrs dalībnieks var pārbaudīt pats takas finišā. Esi vērīgs - takas sākumā ir uzstādīts informatīvs stends ar instrukciju, kā veicami uzdevumi!

Digitālo šķēršļu takas karte pieejama šeit.

Projekts tapis Latvijas Drošāka interneta centram (Drossinternets.lv) sadarbojoties ar Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā, A/S Latvijas valsts meži un E-klasi.