Sākot strādāt jaunā darba vietā vai strādājot jau esošajā, seko līdzi tam, vai darba devējs turpina par Tevi maksāt nodokļus. Tas ir tikai Tevis paša labā. Sekot līdzi nodokļu nomaksai vari e-vidē, izmantojot Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Elektroniskās deklarēšanas sistēmas (EDS) sadaļu “Pārskati”. Informācijai vari sekot līdzi pat savā telefonā! Lai pārbaudītu, vai darba devējs pilda solījumus un Valsts  ieņēmumu dienestam sniedz informāciju par aprēķinātajiem Tava darba nodokļiem, ieej Elektroniskās deklarēšanās sistēmā. Izvēloties iespēju pieslēgties ar Latvija.lv, Tu varēsi autentificēties ar internetbankas piekļuves kodiem.

Kad būsi pieslēdzies EDS, kreisajā izvēlņu joslā atver sadaļu “Pārskati”. Šajā sadaļā ir iespējams pārbaudīt informāciju, kuru darba devējs ir deklarējis VID. Tādējādi varēsi pārbaudīt, vai to, ko Tev darba devējs ir solījis, viņš arī pilda. Sadaļā “Pārskati”, izvēloties “Par nodokļu maksātāju iesniegtās ziņas”, vari iegūt informāciju par Valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām un ieturēto iedzīvotāju ienākuma nodokli, kuru ir aprēķinājis Tavs darba devējs. Tur atradīsi arī informāciju par saviem nodarbinātības periodiem, gadā izmaksāto darba algu, slimības pabalstiem un saimniecisko darbību, ja tādu būsi veicis. EDS sistēmā ieskaties arī savā algas nodokļu grāmatiņā, kas atrodas sākumlapā. Tur Tu vari atzīmēt darba vietu jeb tā saucamo galveno ienākumu gūšanas vietu, no kuras ienākumiem tiks piemērots neapliekamais minimums (Tavas algas daļa, kas netiek aplikta ar nodokļiem).

Vizuāla instrukcija, kā sekot līdzi nodokļu nomaksai, ir pieejama www.atkrapies.lv mājaslapas sadaļā “Praktiski padomi”

Neļaujies krāpniecībai, izmanto aicinājumu: Ja neesi godprātīgs, #Atkrāpies!

Atceries, ka savas nākotnes PRIEKŠNIEKS esi Tu!

 

Jau otro gadu tiek īstenota valsts pārvaldes sociāli informatīvā kampaņa jeb pretkrāpšanas kustība #Atkrāpies!, lai kopīgi cīnītos pret ēnu ekonomiku un citām negodprātīgām darbībām, kas ietekmē kopējo sabiedrības labklājību.  #Atkrāpies! ir vārds izsauksmes formā, kas simbolizē neļaušanos  un pretestību krāpniecībai. Tiek izmantots arī kā aicinājums: Ja neesi godprātīgs, atkrāpies!

Noskaidro vēl citus praktiskus padomus, apmeklējot www.atkrapies.lv!