2016. gada 3. martā tā notiks Dobelē, 4. martā – Kuldīgā, 10. martā – Rēzeknē un 11. martā – Valmierā.

Nometņu mērķis ir veicināt radošo jaunradi, tās ir viena no Imanta Ziedoņa muzeja formām, kas notiek ārpus muzeja faktiskajām robežām.

Nometnēs piedalīsies apbalvojuma “Laiks Ziedonim” laureāti Jurģis Šķilters un Vjačeslavs Kaščejevs, fonda “Viegli” veidotāji un mūziķi. Nometnes četrās Latvijas pilsētās notiks pēc līdzīga scenārija – būs lekcijas un praktiskas nodarbības par dažādo telpas uztveri, fonda “Viegli” mūziķi stāstīs par viņu radošo pieredzi, savukārt jaunieši kopīgi veidos sava reģiona radošo karti.

Nometņu vadītājs Arstarulsmirus: “Piedaloties nometnē, jaunieši varēs uzzināt un piedzīvot to, cik patiesībā mēs dažādi uztveram pasauli. Varēs iepazīties ar citiem radošiem, atvērtiem un ideju bagātiem jauniešiem, lai kopā piedzīvotu improvizāciju un jaunradi komandas ietvaros, kā arī klātienē tikties ar ievērojamiem mūziķiem un zinātniekiem, lai uzdotu jautājumus par viņu panākumu atslēgām un kļūdām sadarbības procesā.”

Lai nokļūtu kādā no radošajām nometnēm, jauniešiem (individuāli vai līdz 3 cilvēku komandā) jāpiedalās radošo darbu konkursā, kas notiek līdz 22. februārim.

Konkursa uzdevumi ir: piedalīties projekta “Telpas pavasaris” pētījumā un izteikt vienu no pētījuma anketas kartē atzīmētajām vietām radošā veidā, izmantojot savus talantus un prasmes – dzejā, dejā, mūzikā, mākslā, fizikā, matemātikā, bioloģijā vai citās jomās.  Konkursa nolikums un papildus informācija pieejama interneta vietnē

Profesors Vjačeslavs Kaščejevs: “Aicinu skolēnus apzināties savus talantus un radoši pieiet arī ļoti zinātniskajiem jautājumiem!”

Māras Upmanes-Holšteines, “Viegli” dalībnieces, mūziķes videoaicinājums:

Gatavojoties "Telpas pavasara" radošajām nometnēm, fonds "Viegli" aicina:

- skatīties Rīga TV24 no 10. līdz 17. februārim, kur varēs redzēt pirmos radošajam konkursam iesniegtos darbus un iedvesmoties saviem radošajiem darbiem. Pirmos iesūtītos darbus parādīsim tiešajā ēterā, raidījumā "Mosties ar Ievu" 9:00 un 10:30;

- klausies radio Pieci.lv un sagaidi pavasari!

9.02. 12:00 ar Arti Volfu

10.02. 14:00 ar Martu Līni

11.02. 21:00 Pilnīgs Vakars

12.02. 7:00 Pieci Rīti

13.02. 9:00 ar Māru Upmani Holšteini

14.02. 14:00 ar Aleksi Vilciņu

Par projektu “Telpas pavasaris”

Projektu “Telpas pavasaris” veido Imanta Ziedoņa fonds “Viegli” kopā ar profesoriem, apbalvojuma “Laiks Ziedonim” laureātiem zinātnē – Vjačeslavu Kaščejevu un Jurģi Šķilteru. Projekta ietvaros ikviens Latvijas iedzīvotājs var piedalīties vēl nebijušā pētījumā, lai kopīgi rastu atbildi uz jautājumu: kā Latvijas iedzīvotāji uztver vietu, kurā viņi dzīvo – gan telpiski, gan emocionāli?

Uzzināt vairāk pār pētījumu un tajā piedalīties var interneta vietnē.