Rokasgrāmata par atkarībām ir izglītojošs materiāls, kura centrā likta ideja par labajām atkarībām, kas var sekmēt jauniešu virzību uz pilnvērtīgu un kvalitatīvu dzīvi, labu fizisko un psihisko veselību. Materiāla izstrādē sevišķi piedomāts pie tā, lai tas būtu jauniešiem saprotamā valodā un tiktu papildināts ar saistošiem video materiāliem, kur ar savu pieredzi dalās un labajās atkarībās mudina iesaistīties cilvēki no reālas dzīves, kas savos hobijos un profesionālajā darbībā ir atraduši labo atkarību niansētās garšas – dzīvesprieku, aizrautību, jēgu, mērķi, baudu.

“Rokasgrāmatas veidotāji ceļu uz labajām atkarībām ir atspoguļojuši kā humora un aizrautības pilnu. Tas ļoti iedvesmo. Video lieliski papildina vienkāršā, saprotamā valodā rakstīta rokasgrāmata. Izglītojošā, bet ne draudošā vai biedējošā veidā, tā sniedz papildu informāciju par smadzeņu darbības mehānismiem atkarību gadījumā, slikto atkarību negatīvajām sekām, nedaudz iezīmējot arī riskus, taču uzsvaru liekot tieši uz resursiem, praktiskiem ieteikumiem. Darba grāmatā soli pa solim ir atspoguļots - kā meklēt un nonākt līdz labajai atkarībai, kā noturēt to. Pievienotā darba lapa ļauj neatstāt visu zināšanu līmenī, bet mudina jaunieti apsēsties, apdomāt, uzrakstīt  - tā sperot pirmos soļus uz savu labo atkarību meklējumiem, mērķu izvirzīšanu un sasniegšanu,” vērtē Klīniskā un konsultatīvā psiholoģe, KBT psihoterapeite Inese Elsiņa (PhD).

Rokasgrāmata un projekta materiāli pieejami šeit, bet lejupielādēt materiālus iespējams šeit.

Materiāls tapis projekta „Gudrais cilvēks” ietvaros, sadarbībā ar AS “Cēsu alus” sociālās atbildības projektu „Esi neatkarīgs!”, Soma.lv, Rīgas Stradiņa universitātes Psihiatrijas studentu zinātniskā pulciņa vadītāju Katrīnu Tomiņu, sertificētu klīnisko psiholoģi un psihoterapeiti Jolantu Lamsteri, Rīgas Skeitborda skolas vadošo treneri Artu Amoliņu, mūsdienu deju studijas „Vibe” vadītāju Elzu Nauzers, deju studijas „A & K Crew” horeogrāfi Karolīnu Fattahovu, uzņēmuma „Kalnu grupa” alpīnisma instruktoru Kristapu Liepiņu.