"Ar tik lielu vieglprātību politiskajā tirgū nedrīkst meklēt jauno izglītības un zinātnes ministru vienai no vissarežģītākajām nozarēm," sacīja LIZDA priekšsēdētāja Ingrīda Mikiško.

LIZDA aicina izraudzīties tādu nākamo izglītības un zinātnes ministru, kuram ir skaidrs redzējums par nozares attīstību, profesionālā pieredze izglītības jomā, spēja operatīvi risināt problēmas un kurš uzņemsies atbildību par pieņemtajiem lēmumiem, vēsta ziņu aģentūra LETA.

Lai vērstu politiķu uzmanību uz profesionāla ministra nepieciešamību, kurš veiks pārdomātas reformas un cīnīsies par papildu finansējumu kvalitatīvas izglītības, zinātnes un cienīga atalgojuma nodrošināšanai nozarē strādājošajiem, LIZDA pieteikusi tikšanos ar Valsts prezidentu Andri Bērziņu un koalīcijas partijām.

Lai īstenotu pārdomātas un ar sociālajiem partneriem saskaņotas reformas nozares pilnveidei, ir akūti nepieciešams papildu finansējums 2015.-2017.gada valsts budžetā. Kaut vai tādēļ, lai no 2015./2016.mācību gada ieviestu jaunu, godīgu un izglītības kvalitāti veicinošu pedagogu darba samaksas modeli, valdībai jāpiešķir adekvāts papildu finansējums, jo jauna modeļa ieviešana ar esošajiem līdzekļiem krasi pasliktinātu pedagogu jau tā neapmierinošo finansiālo situāciju, īpaši mazajās skolās. Tāpat valdība joprojām nepilda Augstskolu likumā paredzēto ikgadēju finansējuma pieaugumu, uzsver LIZDA.