Šajā nodarbību ciklā vecākiem piedāvās dažādas tematiskas lekcijas, sarunas un diskusijas par dažādiem bērnu drošības riskiem, kā arī zināšanas, kā tos novērst. Dalība nodarbībās ir bez maksas, vēsta ziņu aģentūra LETA.

Šodien ar vecākiem tiksies speciālists atkarību profilakses jautājumos, lai dalītos ikdienas pieredzē, saskaroties ar pusaudžiem un viņu atklātajiem stāstiem par to, kā un kāpēc. Organizatori uzskata, ka ir jāmācās pazīt cēloņus, lai novērstu sekas.

Kā ziņots, maijā runās par bērnu drošību vasaras brīvlaikā. ZRKAC piedāvās sarunu ar bērnu ārstu-traumatologu, kurš skaidros, kā pasargāt savus bērnus no traumām mājās, uz ielas, rotaļājoties, sportojot. Sarunā ar drošībsargājošo iestāžu darbiniekiem būs iespējams uzzināt par drošības situāciju Jelgavā, riskiem, kas apdraud bērnus māju pagalmos un ielās.

Atsevišķa lekcija būs veltīta bērnu drošībai sociālajos tīklos un internetā, kurā rīkotāji aicinās vecākus pie datora un parādīs, cik viegli un vienkārši bērns var apskatīt pilnīgi visu, ko vēlas, atsaukties "drauga" aicinājumam sociālajos tīklos un izstāstīt visu par sevi un savu ģimeni jebkuram svešiniekam.

Vecākus informēs, kādas ir topa izklaides internetā, un pastāstīs, kā šo procesu pieaugušie tomēr var kontrolēt. Tiks runāts par to, ko dara bērni planšetdatoros un viedtālruņos, kad it kā naktī visi aiziet gulēt, kā var apskatīt bērna veiktās darbības mobilajās ierīcēs un datoros, kā bloķēt un ierobežot pieejamo informāciju, kā veidot savus ģimenes sadzīves ieradumus un ikdienas kārtību tā, lai būtu ticama informācija par sava bērna gaitām un nodarbēm.

Rudenī lekciju cikls turpināsies un vecākiem piedāvās visdažādākās tēmas par bērnu fizisko un emocionālo drošību un veselību dažādos vecumposmos un dažādās dzīves situācijās.

Vecākus, kurus interesē dalība kādā no semināriem vai kuriem ir priekšlikumi semināru tēmu papildināšanai, aicina sazināties ar ZRKAC Tālākizglītības nodaļas vadītāju Astru Vanagu.