Mēbeles mācību telpās: iestādes mēbeļu augstumam (skolēna galdam un krēslam) ir jābūt atbilstošam skolēna augumam. Sēžot augumam nepiemērotās mēbelēs, tiek traucēta pareizas stājas attīstība, rodas muskuļu sasprindzinājums, kas var izraisīt galvassāpes, savukārt sēdēšana neērtā pozā – nogurumu, informē Veselības inspekcija.

Telpu apgaismojums: mācību telpās jānodrošina dabiskais un mākslīgais apgaismojums. Telpās bez dabiskā apgaismojuma var ierīkot tualeti, dušas telpu vai garderobi. Apgaismojumam ir jābūt pietiekami intensīvam un vienmērīgam, jānodrošina tāfeles apgaismojums bez atstarošanās. Mācību telpā, kur logi ir izvietoti dienvidu pusē, tos aprīko ar saules aizsargierīcēm (žalūzijas, aizkari).

Plaukti mācību grāmatu uzglabāšanai: pārliecinieties, ka mācību iestādē skolēniem ir nodrošināta iespēja glabāt nepieciešamās lietas. Tam par piemēru var kalpot individuāli slēdzami skapīši vai plaukti mācību grāmatu glabāšanai, lai grāmatas un citi smagi mācību piederumi ikdienā nebūtu jānēsā somā. Jaunāko klašu skolēnu vecākiem būtu jāpārliecinās, ka bērns nepiepilda skolas somu ar liekiem, smagiem priekšmetiem, kas mācībām nemaz nebūs nepieciešami.

Telpu mikroklimats: minimālajai pieļaujamajai gaisa temperatūrai mācību telpās, aktu zālē, sporta zālē, garderobē un tualetēs jābūt 18 C. Izglītības iestādēs mācību telpas jāvēdina regulāri – pēc katras mācību stundas. Ja bērns mājās stāsta par nogurumu, galvassāpēm un grūtībām koncentrēties mācību stundu laikā, pievērsiet tam uzmanību – šīs sajūtas var liecināt par to, ka mācību telpas netiek pietiekoši bieži vēdinātas.

Medicīniskā palīdzība: pārliecinieties, ka izglītības iestādē ir medicīnas māsa vai kāds cits apmācīts darbinieks pirmās palīdzības sniegšanā, kā arī pieejami medicīniskie pakalpojumi profilaktiskai veselības aprūpei.

Izglītības iestādes tualetes telpas: audzēkņiem jābūt iespējai nomazgāt rokas un tualetēm jābūt aprīkotām ar papīru vai salvetēm, ziepēm, roku nosusināšanas līdzekļiem (dvieļi, salvetes vai elektriskais roku žāvētājs). Atgādiniet bērniem, ka regulāra roku mazgāšana (pēc tualetes apmeklējuma, pirms ēdienreizes, atgriežoties mājās no skolas) ir svarīgs profilaktisks pasākums, lai izvairītos no saslimšanas ar kādu no infekcijas slimībām.