Atlicis tikai viens nepilns mēnesis, un pirmais mācību gada semestris būs cauri. Kalendārā jau vilinoši vīd garas brīvdienas un svētki, taču līdz tam vēl ir pēdējais laiks uzlabot savu sniegumu skolā, lai kopā ar klasesbiedriem iekļūtu starp tām klasēm, kas no janvāra startēs E-klases un Skolas Dienas kopīgi rīkotajā sekmju progresa konkursā Mēs varam labāk!. Atgādinām, ka piedalīties konkursā varēs tikai tās klases, kas pirmajā semestrī būs sasniegušas vidējo atzīmi, kas ir seši un augstāka.

Bet kāds ir bijis skolēnu sekmju līmenis novembrī? Lūk, kā to komentē E-klases redaktore Dita Lapsa: "Drīz vien jau klāt pirmā mācību semestra beigas, kas kalpo arī kā atskaites punkts, lai izvērtētu paveikto, apdomātu, ko mainīt un uzlabot turpmāk. Pēdējā laika notikumi ar Maxima traģēdiju mūs katru ir mudinājuši padomāt par to, cik godprātīgi un atbildīgi pildām savus ikdienas darbus: skolēni – mācoties, vecāki – audzinot bērnus, skolotāji – veicot savus darba pienākumus. Vai jūs nekad neesat diedelējuši skolotājam augstāku vērtējumu? Vai vienmēr esat tikuši novērtēti tāpēc, ka kaut ko zināt, nevis kādu pazīstat? Šie klašu vērtējumi, kas apskatāmi arī grafikā, noteikti nav kaut kāda dzīšanās pēc atzīmēm. Tie parāda kopējo tendenci Latvijas skolās un ir kā kompass skolēniem, skolotājiem un vecākiem, kuru bērni mācās kādā no šīm klašu grupām."

Šomēnes E-klases dati liecina, ka īpašu uzmanību nepieciešams pievērst 7. un 8. klašu skolēniem. Viņu sekmes, salīdzinot ar iepriekšējiem mērījumiem, diemžēl ir kritušās par aptuveni 5%. "Un tas ir daudz," saka D. Lapsa. "Šķiet, lielai daļai skolēnu, kas mācās šajās klašu grupās, ir vienalga, kā viņi pilda savus ikdienas darbus, tāpēc šiem skolēniem ir nepieciešams tieši vecāku atbalsts. Un ne jau to atzīmju dēļ, bet gan tāpēc, lai šie skolēni uzņemtos atbildību par saviem darbiem. Varbūt arī domām un vārdiem. Novēlu sapurināties, saņemties un nevis gaidīt otro mācību semestri, kad sākt jaunu, skaistu dzīvi, bet gan jau šodien pat godprātīgi izmācīties visu, kas uzdots".

MĀCĪBAS.jpg