Konference veltīta Pasaules dienai par cienīgu darbu, un tajā prezentēs pētījumu par pedagogu vajadzībām cienīgu darba apstākļu nodrošināšanai, diskutēs par darba vides pilnveides iespējām un apbalvos pedagogiem draudzīgākās izglītības iestādes, vēsta ziņu aģentūra LETA.

Konferencē Latvijas Lauksaimniecības universitātes pētnieki sniegs ieskatu LIZDA pētījumā par izglītības darbinieku vajadzībām nodarbinātības stabilitātes un cienīgu darba apstākļu nodrošināšanā. Savukārt Norvēģijas arodbiedrības pārstāvji dalīsies savā pieredzē cienīga darba veicināšanā pedagogiem.

Konferences dalībnieku diskusiju grupās iecerēts noskaidrot viedokļus par galvenajiem pedagogu darba vides, sociālās drošības un sociālā dialoga pilnveidošanas ceļiem, kas dotu iespēju arodbiedrībai pilnveidot darba koplīgumu izstrādi.

Pirmo reizi LIZDA svinīgi piešķirs arī statusu Pedagogam draudzīgākā izglītības iestāde 2013 un pasniegs apliecinājuma plāksnes deviņām izglītības iestādēm, kuru vadītāji - darba devēji - piedalījās arodbiedrības rīkotā konkursā, lai novērtētu pedagogu darba apstākļus.

Visām konferences norisēm varēs sekot arī video tiešraidē arodbiedrības mājaslapā.