Taču ārsti uzskata, ka šāds lēmums nāks par sliktu bērnu veselībai, ietekmējot to ļoti negatīvi. Dakteri ir neizpratnē par šādu, viņuprāt, nepamatotu un nepareizu soli, vēsta ziņu portāls TVNET.

Skolās paredzētais sāls daudzums nevarēs pārsniegt 0,4 g uz 100 g produkta. Iepriekš skolās tie bija 0,25 g sāls.

Veselības ministrijā norāda, ka šobrīd noteiktais ēdienam pievienotā sāls daudzums skolās ir pārāk mazs un pāreja uz ēdienu, kura pagatavošanā izmantots mazs sāls daudzums, notika pārāk strauji. Ministrija secināts, ka bērni pie šāda sāls daudzuma ēdienā vēl nav pieraduši, jo tas ir pretrunā ar līdzšinējām ēšanas tradīcijām ģimenē un sabiedrībā kopumā, tāpēc viņi ēdienu neēd, bet izvēlas ēst blakus esošajās kafejnīcās, apmeklēt veikalus un pirkt neveselīgus našķus.

Savukārt Latvijas Uzturzinātnes speciālistu biedrības vadītāja  Laila Meija akcentēja, ka šāda lēmuma pieņemšanā netika ņemts vērā ekspertu-ārstu viedoklis. "Nav nekāda pamatojuma, kāpēc tiek mainīts likums. Mani kolēģi nav saņēmuši informāciju, ka, stājoties spēkā minētajiem valdības noteikumiem, bērni būtu sūdzējušies, ka ēdiens kļuvis negaršīgs, un pārstātu ēst skolās. Vēl vairāk - daļa bērnu atzīmē, ka ēdiens skolās ir par sāļu! Arī liela daļa ēdinātāju ir apmeklējuši seminārus un iemācījušies gatavot veselīgāk un tagad nevēlas, lai atkal sāls daudzumu palielinātu."

Uzturzinātnes speciālistu biedrība rosināja organizēt aptauju, lai noskaidrotu, vai tiešām sāls samazināšana radījusi problēmas, vai tiešām ēdiens negaršo tāpēc, ka mazāk sāls. Varbūt tam ir citi iemesli. Varbūt ēdinātāji grib nekvalitatīvu ēdienu padarīt ēdamāku, lietojot sāli. Varbūt ir pavisam nenozīmīga daļa vai daži indivīdi, kas skaļi sūdzas, bet lielākai daļai bērnu tā nav problēma (vai problēma ir cita).

"Kāpēc palielina sāls normas? Tas nav ekspertu, nav arī bērnu viedoklis. Kā spiediens tas ir? Nezinu. Varbūt ēdinātāju firmas, kas nevēlas mainīt iesīkstējušos gatavošanas paradumus. Vasarā Veselības ministrijā teica, ka bijušas dažas sūdzības, tāpēc jāreaģē.. Pašlaik tiek radīta situācija, lai arī nākamā paaudze turpinātu graut savu nākotnes veselību. Latvijas statistika sirds-asinsvadu slimību jomā ir gauži neiepriecinoša. Turklāt tagad daudz veselības problēmu ir arī bērniem," ārste vērsa uzmanību.