Tuvākajā laikā Latvijā tiks uzsākta 37 Nordplus projektu īstenošana, ko ir apstiprinājusi Nordplus valde. No Latvijas kopā tika iesniegti 79 un apstiprināti 37 projekti par apmēram pusmiljonu eiro. Tajos caur izglītības projektu aktivitātēm projektu īstenotāji turpinās Latvijas un Ziemeļvalstu sadarbības tradīcijas gan jauniešu, gan pieaugušo, gan augstākajā izglītībā, vēsta Egita Arbidāne, Valsts izglītības attīstības aģentūras sabiedrisko attiecību speciāliste.

Augstākās izglītības programmā atbalstu guvuši 6 projekti. To vadmotīvs ir pasniedzēju un studentu mobilitātes, lai padziļinātu zināšanas ekonomikā, mūzikas terapijā, ekoloģijā, ģeodēzijā, vides zinātnē un tūrisma nozarē. Horizontālajā izglītības programmā apstiprināti 3 projekti, tie ir par kreativitātes izmantošanu mācību procesā, Baltijas jūras problēmām un uzņēmēju vajadzību saskaņojumu ar izglītības piedāvājumu.

Nordplus programmas projektu konkurss norisinās katru gadu, un interesenti projektus var iesniegt 5 apakšprogrammās - Jauniešu, Pieaugušo, Augstākās izglītības, Horizontālā un Ziemeļvalstu valodu. Sadarbību var veidot ar kādu no Baltijas vai Ziemeļvalstīm. Ieinteresētība par Nordplus projektiem katru gadu aug ne vien Latvijā, bet arī Baltijā un Ziemeļvalstīs. Informāciju par apstiprinātajiem projektiem var iegūt Valsts izglītības attīstības aģentūras mājaslapā www.viaa.gov.lv vai Nordplus projektu datubāzē.