Projekta ietvaros tiks izveidots interaktīvs 100 vingrojumu metodiskais materiāls skolotājiem un skolēniem, kura veidošanā neformālās izglītības speciālistu vadībā piedalīsies 20 Latvijas vispārizglītojošo skolu audzēkņi. Paredzams, ka pasākumos piedalīsies vismaz 3000 skolēnu.

Projekta iniciators un finansētājs ir Slimību un profilakses centrs, kura direktore Inga Šmate norāda: ''Slimību profilakses un kontroles centra veiktā Latvijas skolēnu veselības paradumu pētījuma dati liecina, ka skolēniem ir zema ikdienas fiziskā aktivitāte - tikai divi skolēni no desmit katru dienu ir fiziski aktīvi vismaz 60 minūtes. Skolēni sūdzas par sliktu garastāvokli, nervozitāti, galvas un muguras sāpēm. Fiziskās aktivitātes pozitīvā nozīme cilvēka attīstībā un veselībā ir zināma un pārliecinoša. Adekvāta fiziskā aktivitāte nepieciešama gan fiziskās, gan garīgās veselības veicināšanai. Īstenojot šo projektu, mūsu mērķis ir izveidot jautru, atraktīvu, pozitīvu fizisko vingrinājumu kopumu skolēniem un sniegt praktiskas rekomendācijas un piemērus, kā ikdienas mācību procesā iekļaut vingrojumus veselības un koncentrēšanās spēju uzlabošanai, kā arī spriedzes mazināšanai."

Pasākumu rīko Latvijas Intelektuālās Attīstības fonds, kura vadītājs Viesturs Dūle jeb Zuarguss stāsta: ''Fiziskā slodze skolās var darīt brīnumus. Pasaulē parādās arvien jauni pētījumi, kas veikti Hārvardā, Ilinoisā un citās augsta līmeņa universitātēs par to, ka fiziskā slodze ievērojami uzlabo bērnu veselību, mācību sekmes un uzvedību. Tomēr pētījumos nav runa par dažām stundām nedēļā, bet vismaz pusstundu ilgu aktīvu slodzi katru dienu. Šādos gadījumos samazinās gan slikta uzvedība skolā, jo nemierīgie hormoni izvadīti ar sporta palīdzību, kā arī burtiski runājot, bērniem kļūst gaišāka galva''.

Projekts norisināsies 20 Latvijas skolās, kurās tiks rīkotas lekcijas un praktiskie semināri, kā arī filmēti metodiskie materiāli 100 vingrojumu kompleksam, kas būs pieejams ikvienam interesentam. Turklāt, nolūkā radīt lielāku interesi, vecāko klašu skolēni tiks aicināti paši piedalīties vingrojumu izgudrošanā, lai vēlāk, vietējā skolas konkursā, cīnītos par iespējām pārstāvēt savu skolu, mērojoties spēkiem ar citām Latvijas mācību iestrādēm.

2014.gada pavasara posmā projekts Iekustini Latvijas smadzenes norisināsies 8 Latvijas skolās, bet atsākoties jaunajam mācību gadam - vēl 12 skolās. Pasākumu vietu norises izvēlē primāri priekšroka tiek dota tām pašvaldībām, kas ir iestājušās Latvijas Nacionālajā veselīgo pašvaldību tīklā, pēc tam - tām pašvaldībām, kuras Slimību profilakses un kontroles centram ir deleģējušas kontaktpersonas sadarbībai veselības veicināšanas jautājumos.