Latvijas Televīzijas raidījumā Rīta panorāma LIZDA priekšsēdētāja Ingrīda Mikiško atzina, ja naudas nebūs, pedagogiem nāksies strādāt kā līdz šim. Taču tad tiks runāts par atbildes pasākumiem. Viņa neizslēdza, ka tie varētu būt streiki.

Taču pirms par to lemt, ir jāredz aprēķini un jāzina, kāds būs finansējums.

Kā ziņots, LIZDA pieprasījusi no Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) skaidru informāciju, cik skolotāju un cik pedagogu, ar kādu slodzi un cik lielās skolās Latvijā strādā. Tiek pieļauts, ka IZM datubāzē, kurā, iespējams, uzskaitīts krietni lielāks pedagogu skaits, nekā tas ir realitātē.

LIZDA uzskata, ka nav objektīvi publiski operēt ar datiem par pedagogu skaitu, ja Valsts izglītības informācijas sistēmā tas nav saskaņots ar personas kodiem. Viens skolotājs var un arī strādā vairākās izglītības iestādēs, lai savāktu nepieciešamo slodzi un pienācīgi nopelnītu. Tāpat skaidrākam statistikas atspoguļojumam būtu jāizdala izglītības iestāžu administrācija, skolotāji un pārējie pedagogi - skolotāju palīgi, logopēdi, psihologi, metodiķi un citi, pārliecināta LIZDA.

LIZDA atgādina, ka nepieciešamo finansējumu pedagogu darba samaksai pašlaik aprēķina pēc skolēnu skaita, taču pēc arodbiedrības uzstājības vairāku gadu garumā ministrija beidzot sākusi darbu pie jauna atalgojuma modeļa izstrādes. Tāpat pedagogu darba samaksa netiek aprēķināta pēc reālo pedagogu skaita, bet pēc aprēķināto pedagoģisko likmju skaita un vēl vairāk nekā 20 dažādiem koeficientiem.