PIESLĒDZIES E-KLASEI

Pirmdiena, 2024. gada 04. marts

Alise, Auce, Enija

LMT_-Dveseluputenis_med3.png
Foto: Publicitātes foto
Līdz ar Latvijas simtgadi un filmas "Dvēseļu putenis" uzņemšanu ir tapusi vēsturiski izglītojoša interneta vietne ”www.dveseluputenis.lv”.

E-klase sadarbībā ar LMT Viedtelevīziju un filmas "Dvēseļu putenis" radošo komandu aicina šodien, 5. janvārī no plkst. 16.00 tiešraidē sekot līdzi vietnes atklāšanai un sarunai par latviešu strēlniekiem, viņu vietu Latvijas vēsturē un vēstures mācīšanu skolās.

Interneta vietnes prezentācijai simboliski izvēlēts Ziemassvētku kauju sākuma laiks, aicinot gūt un nostiprināt zināšanas par šo sarežģīto, bet ļoti nozīmīgo laikaposmu Latvijas vēsturē. 

Sarunā piedalīsies:

Dzintars Dreibergs, filmas "Dvēseļu putenis" režisors;

Jānis Šiliņš, vēstures doktors, Latvijas Nacionālā arhīva Latvijas Valsts vēstures arhīva vadošais pētnieks un mājas lapas dveseluputenis.lv galvenais satura veidotājs;

Aivars Gribusts, izglītības uzņēmuma "Lielvārds" valdes priekšsēdētājs;

Dzintra Liepiņa, Rīgas Juglas vidusskola vēstures skolotāja, Vēstures skolotāju biedrības un Eiropas Vēstures izglītotāju asociācijas (EUROCLIO) locekle;

Maija Kārkliņa, Rīgas 64. vidusskolas vēstures skolotāja;

Arta Tone, strēlnieku dzimtas pēctece un pētītāja;

Askolds Saulītis, režisors un strēlnieku tēmas atainotājs dokumentālajā kino;

Raitis Valters, TV un kinooperators, strēlnieka un aktiera Ēvalda Valtera dēls;

Ingūna Rībena, vietnes idejas autore;

Oto Brantevics, filmas "Dvēseļu putenis" galvenās lomas atveidotājs;

Ansis Bogustovs, žurnālists, sarunas vadītājs.

"Dveseluputenis.lv" atklāšanas tiešraide skatāma arī LMT Viedtelevīzijā, lietotnē LMT Straume un internetā, kur pēc tiešraides būs pieejams arī pasākuma video arhīvs. Skatītāji ir aicināti izteikt savas domas Twitter diskusijā, izmantojot tēmturi #LMTstraume.