PIESLĒDZIES E-KLASEI

Pirmdiena, 2024. gada 04. marts

Alise, Auce, Enija

Matemātikas skolotājs: katrā mūsdienīgā klasē vajag Samsung Flip Pro tāfeli
Matemātikas skolotājs: katrā mūsdienīgā klasē vajag Samsung Flip Pro tāfeli
Foto: Samsung
Kāda ir mācību stunda, kas centrēta uz katru skolēnu individuāli? Kā veicināt jauniešu iesaisti mācību darbā un rosināt pašiem atrast atbildi? Jūrmalas Pumpuru vidusskolas matemātikas skolotājs Rodrigo Kronbergs dalās pieredzē darbā ar Samsung interaktīvo tāfeli Flip Pro. Kā atzīst skolotājs, tā ir ierīce, kas mācību procesu atvieglo un padara aizraujošāku gan pašam, gan audzēkņiem.

Izmantojot interaktīvu pieeju, pedagogs mācību stundā var pielietot ne tikai vienu mācību metodi, bet izveidot hibrīdstundu. Ja no malas varētu likties, ka ierīces ļauj skolēnam atslābt, tad patiesībā tās sniedz iespēju īsākā laika posmā apgūt vēl vairāk, turklāt uztvert saturu atraktīvākā un jauniešiem daudz saprotamākā veidā, stāsta skolotājs.

Matemātikas pasniedzējs Rodrigo Kronbergs uzsver, ka tāfeles darbības pamati un funkcijas ir intuitīvas, tāpēc skolotājiem nav nepieciešamas specifiskas zināšanas, lai uzsāktu darbu. Savukārt skolēniem jaunāko tehnoloģiju izmantošana ir ikdiena. Pateicoties ierīču iesaistei stundās, arī mācību viela tiek apgūta daudz raitāk.

Pārdomāta funkcionalitāte, kas tāfeli pārvērš par viedu skolotāja palīgu:

-              Darbs pie tāfeles grupās 

Flip Pro veikli reaģē un precīzi reģistrē saturu, lai uz ekrāna vienlaikus varētu rakstīt vairāki cilvēki. Interaktīvā tāfele ir piemērota grupu darbiem, ideju ģenerēšanai vai nelielai sacensībai, pildot uzdevumus vienlaicīgi.

-              Parādi ideju uzskatāmi un radoši

Ar vieglu irbuļa pieskārienu būs iespējams dinamiski veikt piezīmes un ar plaukstas pieskārienu dzēstu lieko saturu. Tāfelē pieejama plaša fona attēlu bibliotēkā ar mācību stundām piemērotiem materiāliem, piemēram, koordinātu ass matemātikai, nošu līnijas mūzikai, kartes ģeogrāfijai un daudz kas cits. Pieejams arī iebūvētais lineāls, cirkulis un transportieris.

-              Savienojums ar dažādām ierīcēm

Ar Flip Pro skolotājs var viegli pievienot ierīces, lai piekļūtu saturam un atspoguļotu informāciju uz ekrāna. To var izmantot, lai prezentētu materiālus no telefona, datora, USB zibatmiņas vai, izmantojot iebūvēto WEB pārlūku, darboties ar plašajiem interneta resursiem.

-              Bezvadu kopīgošana līdz pat 50 ierīcēm

Interaktīvajai tāfelei var vienlaikus pieslēgties līdz 50 ierīcēm bezvadu režīmā un izvēlēties līdz sešām ierīcēm, kuras vienlaikus var dalīties ar ekrānu. Tas būs īpaši ērti risinājumu salīdzināšanai.

-              Rūpīgi izstrādāts dizains ergonomiskai lietošanai

Flip Pro ir īpaši izstrādāts aizmugurējais rokturis interaktīvās tāfeles ērtākai pārvietošanai, ja tā atrodas uz mobilā vai augstumu mainoša stiprinājuma. Priekšējais vadības panelis ekrānā ļaus ātri piekļūt svarīgākajām funkcijām – slēpt saturu, mainīt skaņas līmeni vai tikt pie sākotnējās izvēlnes. Īpaši padomāts arī par drošību – Samsung Flip Pro ir iebūvēts antibakteriālais pārklājums, kas mazina mikrobu veidošanos uz ekrāna virsmas. Ekrāna virsma ir  pārklāta ar plēvi, kas pasargās lietotāju, ja ekrāns tiek nejauši sasists.

-              Pārdomāts un pielietojumam atbilstošs izmēru spektrs

55“ Flip Pro ir mobils un pielāgojams saturam, jo to iespējams lietot gan vertikāli, gan horizontāli. 65” ekrāns piemērots mazām un vidējām klasēm, taču 75“ būs gluži kā vidējās Latvijas mācību klases klasiskā tāfele. 85” Flip Pro būs piemērots lielākām mācību auditorijām.

Arī Jūrmalas Pumpuru vidusskolasaudzēkņi, daloties ar mācību stundu pieredzi, komentē, ka Flip Pro tāfele, apvienojumā ar skolotāja radošo pieeju, padara mācību procesu saprotamāku un dinamiskāku. Kas ir tieši tas, ko jaunieši sagaida no mūsdienīgas mācību stundas.

Ja vēlies redzēt interaktīvo tāfeli arī savā skolā vai interesē uzzināt vairāk par Samsung tehnoloģiju risinājumiem izglītības sektoram, aizpildi anketu ŠEIT, un mēs ar Tevi sazināsimies!

Reklāmraksts