Kā ziņots, no 2014.gada 1.septembra tiks paaugstināta vispārējās un profesionālās izglītības pedagogu zemākās mēneša darba algas likme pedagogiem ar darba stāžu virs desmit gadiem 420 eiro jeb 295 latu apmērā, ar darba stāžu 5-10 gadiem 410 eiro jeb 288 latu apmērā, ar darba stāžu līdz 5 gadiem 400 eiro jeb 281 lata apmērā, vēsta ziņa aģentūra LETA.

"Būtībā jebkura summa, kuru nosauktu, varētu likties nepietiekama salīdzinājumā ar ārkārtīgi lielo atbildību un darbu, kuru veic pedagogi. Skaidrs, ka šie 420 eiro par likmi ir par maz, mūsu tuvākais mērķis varētu būt šīs summas dubultošana. Bet šī jaunā darba samaksas sistēma, iespējams, ietver pedagogu darba samaksas paaugstināšanas grafiku, lai mums būtu skaidrs, kāds ir tas mērķis, uz ko mēs vidējā termiņā tiecamies," intervijā sacīja I. Druviete, jautāta par to, kāds varētu būt adekvāts atalgojums pedagogiem par viņu darbu.

Taujāta par iespējām jau šogad paaugstināt pedagogu atalgojumu vairāk un iespējām novērst izglītības darbinieku protestus, ministre atzina, ka 2014.gadā budžeta grozījumi nav paredzēti, līdz ar to neatkarīgi "no mūsu gribas, acīmredzot, šajā gadā neizdosies nodrošināt augstākas algas".

"Darbs pie 2015.gada budžeta jau ir sācies ciešā sadarbībā ar pedagogu arodbiedrību un profesionālajām organizācijām. Domāju, ka, tikai kopīgi meklējot risinājumus, varēsim nonākt pie laba rezultāta. Paredzētā pedagogu darba samaksas modeļa maiņa mums palīdzēs maksimāli efektīvi sadalīt šos līdzekļus," sacīja I. Druviete.