Tā paziņoja izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile, informē ziņu aģentūra LETA.

M. Seile žurnālistiem sacīja, ka LIZDA paziņojums viņai bijis pārsteigums, jo, šķiroties pedagogu streika izlīgšanas komisijā, tika panāktas vairākas vienošanās.

Ņemot vērā gan panāktās vienošanās, gan "stingrākas garantijas" par deviņiem miljoniem eiro pedagogu atalgojumam, M.Seile neredz racionālu izskaidrojumu šim paziņojumam.

Viņasprāt, ja puses bija vienojušās par nākamajiem soļiem un termiņiem situācijas uzlabošanai, LIZDA lēmums par streiku pirms noteiktajiem termiņiem, nesagaidot risinājumus, ir nesaprotams.

LIZDA solis ir nekonstruktīvs, uzskata M.Seile. Atbildot uz žurnālistu jautājumiem, M.Seile piekrita, ka šādu LIZDA rīcību var uzskatīt par atalgojuma reformas torpedēšanu.

E-klase jau informēja, ka LIZDA padome vakar, 11.novembrī, ārkārtas sēdē vienojās par vienas dienas brīdinājuma streiku.

Izskatot pedagogu streika izlīgšanas komisijas sasniegtos rezultātus, LIZDA secināja, ka vienošanās par vairumu prasību netika panākta.

Līdz ar to LIZDA padome lēma pieteikt vienas dienas brīdinājuma streiku 27.novembrī.

LIZDA izvirzīs divas prasības. Pirmkārt, novirzīt rezervētos deviņus miljonus eiro esošo noteikumu pilnveidei, lai uzlabotu darba samaksas nosacījumus visiem nozarē strādājošajiem, īpaši uzsverot pirmsskolas, mazo skolu, atbalsta personāla stāvokļa uzlabošanas nepieciešamību. Otrkārt, arodbiedrība prasīs nodrošināt finansējumu augstākajai izglītībai un zinātnei.