L. Straujuma atzina, ka sarunas ar pedagogiem ir viens no līdz galam vēl neatrisinātajiem nākamā gada budžeta jautājumiem. Skolotāji ir sašutuši par papildu līdzekļu nepiešķiršanu izglītības nozarei, kas liegšot par 10% palielināt skolotāju algas, kā to solījusi iepriekšējā L. Straujumas valdība un iepriekšējā izglītības ministre Ina Druviete, informē ziņu aģentūra LETA.

Politiķe esot pārlasījusi Vienotības priekšvēlēšanu programmu un nekādus solījumus algu palielināšanai jau no nākamā gada 1.janvāra tur neesot atradusi. Valdības vadītāja arī noliedza, ka viņas valdība nepildītu pedagogiem dotos solījumus - valdība strādājot tikai 18 dienas, un šajā laikā nekādi solījumi neesot doti.

"Es atbalstu skolotājus," neskatoties uz iepriekš teikto, paziņoja L.Straujuma un piebilda, ka pie izveidojušās situācijas nav vainīgi skolotāji, bet gan "tas, kas nu jau vairākus gadus notiek Izglītības un zinātnes ministrijā".

Ministru prezidente uzsvēra, ka dažādu nozaru vajadzības nākamā gada budžetā ir ļoti lielas, tāpēc viņa uzskata, ka valdība ir ļoti optimāli sadalījusi papildu naudu, tostarp zemniekiem, kuri arī nav īpaši apmierināti ar atbalsta apmēru.

L. Straujuma atkārtoti paziņoja, ka pašlaik papildu līdzekļus izglītībai nevēloties piešķirt, jo neesot skaidrības, kāds īsti iecerēts pedagogu finansēšanas modelis, proti, kopš šā gada rudens vairākās skolās ir sākta jauna pedagogu finansēšanas pilotmodeļa pārbaude, kas varētu noslēgties nākamgad. Idejas ir, bet skaidrības nav, sacīja politiķe un pauda pārliecību, ka brīdī, kad ministrija atnāks ar skaidru redzējumu, nauda kvalitatīvām pārmaiņām tikšot atrasta.