PIESLĒDZIES E-KLASEI

Otrdiena, 2024. gada 05. marts

Aurora, Austra

teatris.JPG
Foto: Valmieras Viestura vidusskola
Redzēju vakar Valmierā skrienam baltu trusi, kam sekoja meitene. Ieskrēja abi Viesturskolā. Šodien paveru zāles durvis - trusis sēž, meitenes nav. Varbūt aizskrēja gatavoties teātra festivālam?

23. aprīlis ir gandrīz klāt, un Valmieras Viestura vidusskolas un Valsts izglītības satura centra organizētais Latvijas bērnu un jauniešu teātru festivāls “...un es iešu un iešu!” jau māj ar roku. Šis ir īpašs gads, kad kolektīvi strādājuši attālināti, tādēļ arī festivāls īpašs – tajā piedalās nevis izrādes, bet video pieteikumi “Notikums manā dzīvē”. Neskatoties uz īpašajiem apstākļiem (un varbūt, pateicoties tiem), festivāla dalībnieki pārstāv visus Latvijas novadus, no Krāslavas līdz Dobelei, no Limbažiem līdz Liepājai. Protams, dalībnieku vidū ir arī Viesturskolas Tautas teātris “Sprīdītis”.

Visus 50 festivālam iesūtītos darbus 23. un 24. aprīlī būs iespējams noskatīties un par tiem balsot Valmieras Viestura vidusskolas mājaslapā viesturi.edu.lv.

Viesturskola vidusskolēniem piedāvā ne tikai skatīties teātri, bet arī apgūt kursu “Kultūra un māksla” (teātra māksla) optimālajā un padziļinātajā līmenī, kā arī specializētajā aktiermeistarības kursā apgūt skatuves runu un kustības. Teātra klases skolēni vidusskolas gados piedalās četru līdz piecu izrāžu iestudējumos, kas tiek rādīti gan Valmieras skolu un bērnudārzu audzēkņiem, gan viesizrādēs Latvijā un teātra festivālos ārvalstīs. Skolēniem ir iespēja izmēģināt spēkus režijas lauciņā, kā arī skatuves apskaņošanas un gaismošanas jomā.

Vairāk par festivāla norisi un izglītības iespējām Valmieras Viestura vidusskolā –  skolas mājaslapā.

Reklāmraksts