Kā šonedēļ Latvijas Televīzijas raidījumam Panorāma skaidroja KNAB Politisko organizāciju finanšu kontroles nodaļas vadītāja Inga Jaunskunga, aģitācija skolās ir aizliegta, bet izdevumi par dāvanām ir jādeklarē, vēsta ziņu aģentūra LETA.

Ja uz dāvanām bija norādīta partijas simbolika, to var traktēt kā aģitāciju. Savukārt, ja šādas simbolikas nebija, dāvanas ir atļautas, bet partijai vai deputāta kandidātam par to jāinformē KNAB.

Lai gan no vienas skolas audzēkņiem paredzētajām dāvanām pazudusi pirms pāris nedēļām pievienotā kartīte ar dāvinātāja vārdu un partijas piederību, turpat netālu esošajā skolā skolēniem dāvanas pasniegtas ar deputāta iniciāļiem un partijas logo, vēstīja Panorāma.

Tomēr Saeimas deputāta kandidāts Rihards Eigims pirmklasniekiem sarūpētās dāvanas - kancelejas piederumus - par priekšvēlēšanu aģitāciju neuzskata, jo pirmklasniekus viņš apdāvinot jau vairākus gadus un šogad lūdzis pedagogiem no sarūpētajām dāvanām noņemt viņa vārdu.

Lai arī R. Eigims apgalvojis, ka neatceras, cik iztērējis par dāvanām, visticamāk, tie varētu būt pāris tūkstoši eiro, lēsa Panorāma.

KNAB pārstāve Inta Nolle informēja, ka par konkrēto gadījumu KNAB pārbaudi nav uzsācis, jo KNAB kontrolē partiju finansēšanas noteikumu izpildi, tostarp noteikto limitu ievērošanu. Partijām vēlēšanu ieņēmumu un izdevumu deklarācija jāiesniedz KNAB 30 dienu laikā pēc vēlēšanām.

KNAB atgādināja, ka priekšvēlēšanu aģitācijas izvietošanas ierobežojumu kontroli veic Valsts policija un pašvaldības policija.