Sadarbībā ar Dānijas Filmu institūtu un Dānijas Kultūras institūtu Rīgā filmu studija FILM Y kļūs par daļu no Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas notikumu projekta Rīgas kino, ko īsteno Nacionālais kino centrs. Filmu studija FILM Y jau desmit gadus veiksmīgi darbojas Dānijas Filmu institūtā Kopenhāgenā, tās ceļojošā versija līdz šim uzstādīta arī Londonā un Briselē, vēsta ziņu aģentūra LETA.

Rīgā šāds projekts tiek īstenots pirmo reizi, piedāvājot filmu skatītājiem iegūt arī pavisam reālu pieredzi filmu veidošanā. Studijā dalībnieki darbojas kā filmēšanas grupa - ir scenāristi, režisori, aktieri, montāžisti. Izmantojot videofonus, skaņu, mūzikas datu bāzi un īpaši izstrādātas montāžas programmas, dažu stundu laikā dalībnieki izveido savu filmu vai animāciju. Pēc studijas apmeklējuma savas filmas DVD vēlāk var noskatīties kopā ar draugiem vai ģimeni.

FILM Y interaktīvā filmu studija ir aprīkota ar nepieciešamo tehniku filmu un animācijas veidošanai no ieceres līdz pabeigšanai. Apvienojot tehnoloģijas, fantāziju un stāsta veidošanas brīnumu, tā ikvienam atklāj maģisko kino pasauli. Filmu studijas projekts izstrādāts Dānijas Filmu institūtā ar mērķi parādīt filmu veidošanu kā aizraujošu, izglītojošu un izklaidējošu procesu.

Rīgas Skolēnu pilī mēneša garumā studija FILM Y ar iepriekšēju pieteikšanos būs pieejama skolēnu grupām 12 līdz 24 dalībnieku sastāvā. Pietiekšanās iespējama tiešsaistē, aizpildot anketu mājaslapā.