Skola ir brīnišķīga vieta, kur runāt par iekļaušanu, toleranci pret citādo un īpašām vajadzībām. Tā mēs varam mazināt diskrimināciju pret mazaizsargātām iedzīvotāju grupām. Sabiedrības informētības paaugstināšanai Lietuvas Dauna sindroma asociācija 2019. gadā izveidoja izglītojošu īsfilmu, kas ātri vien ieguva plašu atsaucību visā Lietuvā. Šogad biedrība “Dauna sindroms Latvija” piedāvā šo filmu arī Latvijas auditorijai.

Īsfilma “Nenovērsies, atbalsti!” ir vienkāršs stāsts par Dauna sindromu, taču tās galvenais vēstījums neaptver vienu šauru tēmu — filma parāda iekļaujošas vides nozīmi un rosina diskusiju par atšķirīgo, vienlaikus mudinot pārskatīt savus priekšstatus vai pat aizspriedumus.

 

Latvijā ik gadu piedzimst vidēji 15 bērni ar Dauna sindromu. Dauna sindroms ir pasaulē visbiežāk sastopamās ģenētiskās izmaiņas. Dauna sindroma cēlonis ir viena papildu hromosoma 21. hromosomu pārī. Šī kombinācijas (3-21) dēļ trešā mēneša divdesmit pirmajā dienā jeb 21. martā pasaulē atzīmē Dauna sindroma dienu, velkot nesaderīgas zeķes — arī tas ir ar nolūku, jo hromosomas, raugoties palielinājumā, atgādina garākas un īsākas zeķītes.

Pasaules Dauna sindroma diena iekrīt skolēnu brīvlaikā, tāpēc biedrība “Dauna sindroms Latvija” aicina skolēnus un skolotājus parādīt savu atbalstu ģimenēm, kurās dzīvo cilvēks ar Dauna sindromu, uzvelkot nesaderīgas zeķes un ievietojot savu fotogrāfiju sociālajos tīklos ar tēmturiem #DaunaSindromaDiena #WorldDownSyndromeDay #WDSD #DaunaSindromsLatvija

Ja jums ir jautājumi par Dauna sindromu vai nepieciešams atbalsts materiālu izstrādē, sazinieties ar “Dauna sindroms Latvija”, rakstot [email protected] vai [email protected]