PIESLĒDZIES E-KLASEI

Otrdiena, 2024. gada 27. februāris

Andra, Līva, Līvija

Pasakas par drošību internetā
Pasakas par drošību internetā
Foto: pexels
Drossinternets.lv piedāvā pasakas un uzdevumus par drošību internetā 7-12 gadus veciem skolēniem, lai veicinātu drošu un jēgpilnu interneta lietošanu.

Pasaku autori ir Rīgas Franču liceja 4. klases skolēni, bet tās audio formātā ierunājis Raitis Zapackis. Lai pasaku klausīšanās būtu interesantāka, tās papildinātas ar daudzveidīgiem uzdevumiem.

"Interneta pasaku” autori ir 4. klases skolēni, kuri paši ir izvēlējušies pasaku tēmas, veidojuši vēstījumus un snieguši padomus pasaku lasītājiem. Pasakas ļauj izdzīvot raibu raibos notikumus – kā rūķis Urķis rada datoru, kas vēlāk palīdz glābt nolaupītu princesi; kā Reksis palīdz Ķepainim atbrīvoties no interneta atkarības; kā Rēzija iemācās veidot drošu interneta paroli un iemāca to arī saviem vecākiem; kā zaķu Garausīšu ģimene cīnās ar datorvīrusu; kā lapsa Laima ar ļauniem komentāriem internetā iebiedē visus Joku ciemata bērnus; kā Gliemezis nolemj kļūt par jūtūberi; pie kā noved Annas un Čelsijas vēlme kļūt populārām; kā Sindija izrādās trollis un gandrīz aplaupa Ziedu karaļvalsti; kādi asa sižeta piedzīvojumi norisinās mežā un kā rīkojas Mollija, Betija, Pelēcis un Pēcis.

Pasakās aprakstītas dažādas situācijas, kurās var nonākt bērni, lietojot viedierīces un internetu. Tās mudinās bērnus domāt par dažādiem interneta riskiem un apdraudējumiem, kā no tiem izvairīties. 

Izlasīt pasakas un pildīt uzdevumus iespējams šeit.