Goda zīmes svinīgā ceremonijā pasniedza prezidents Andris Bērziņš un Ata Kronvalda fonda valdes priekšsēdētājs Henriks Danusēvičs, vēsta ziņu aģentūra LETA.

Goda zīmes piešķīra Cēsu Valsts ģimnāzijas ķīmijas un dabaszinību skolotājai Sarmītei Dreijaltei, Preiļu 1.pamatskolas vizuālās mākslas skolotājai Mariannai Abrickai un Āgenskalna Valsts ģimnāzijas latviešu valodas un literatūras skolotājai Ivetai Ratinīkai.

Ceremonijā pedagogi saņēma Valsts prezidenta un Ata Kronvalda fonda prezidenta Henrika Danusēviča parakstītu diplomu un medaļu ar Ata Kronvalda attēlu, kuru veidojusi māksliniece Elita Viliama, kā arī vienreizējo stipendiju.

Ata Kronvalda balva tiek pasniegta kopš 1989.gada, un pavisam godalgas saņēmuši 135 izcili izglītības darbinieki. Galvenie kritēriji Ata Kronvalda prēmijas piešķiršanai ir pretendenta mācīto skolēnu iegūtie apbalvojumi Latvijas mēroga un starptautiskajās olimpiādēs un zinātnisko darbu konkursos, talantīgo skolēnu vajadzībām izstrādāti un publicēti mācību līdzekļi, kā arī talantīgo skolēnu izglītošanai paredzētu valsts vai rajona mēroga pasākumu organizēšana.

Tāpat pasniegta arī ceļojošā balva Lielā pūce. Šogad šo balvu saņēma Rīgas Valsts 1.ģimnāzija, Daugavpils Krievu vidusskola-licejs, Rīgas Franču licejs, Siguldas Valsts ģimnāzija un Cēsu Valsts ģimnāzija.

Savukārt Mazo pūci saņēma Aglonas vidusskola, Daugavpils Saskaņas pamatskola, Rīgas 89.vidusskola, Rīgas 41.vidusskola un Daugavpils 13.vidusskola.

Ata Kronvalda fonda izstrādātajā skolu reitingā 2014.gadam kopā novērtētas 105 lielās un 147 mazās skolas. Novērtējumā nav iekļautas visas Latvijas skolas. Novērtējumā tiek iekļautas tikai tās skolas, kuru skolēni konkrētajā mācību gadā ir guvuši apbalvojumus mācību priekšmetu valsts, atklātajās olimpiādēs un skolēnu zinātnisko darbu konferencē.