Ministre šādu iespēju intervijā Latvijas Radio raidījumam Krustpunktā pieļāva, atbildot uz jautājumu, kāda būs viņas rīcība, ja neizdosies atrast pedagogu algām trūkstošo finansējumu. "Šāds risinājums ir iespējams, jo par šiem trūkstošajiem līdzekļiem mēs nevaram uzņemties atbildību, tā ir valdības un Finanšu ministrijas solidāra atbildība," sacīja ministre.

Ministru prezidentei Laimdotai Straujumai neesot bijusi saruna ar Druvieti par iespēju demisionēt. L. Straujuma medijus informēja, ka viņai I. Druvietes nodoms par demisiju algu nepalielināšanas gadījumā ir jaunums. Tomēr pedagogiem, tāpat kā citu nozaru pārstāvjiem, ir jārēķinās ar ģeopolitiskās situācijas attīstību reģionā un jaunām prioritātēm valsts budžetā.

Pašlaik skolotāju algas minimālajai likmei 420 eiro apmērā trūkst 1,2 miljonu eiro, bet piemaksām par skolotāju kvalifikācijas pakāpēm - 3,2 miljonu eiro.

Minētās summas trūkst iepriekšējo ministru laikā pieļauto kļūdaino aprēķinu dēļ, un šis finansējums ir jāatrod, jo ministrijas budžetā naudas neesot. Tāpat gadījumā, ja nauda būs jāatrod ministrijas budžetā, ministre aicināja norādīt, kādai nozarei tad tā būs jāatņem - augstskolām, zinātnei vai sportam.