"Esam konstatējuši, ka 2013.gadā no janvāra līdz decembrim piena iepirkuma cena ir pieaugusi par 17%. Tā ietekmē pieauga arī pasterizēta piena ražošanas izmaksas un realizācijas cenas. Līdz ar to uzņēmumiem nākas Skolas piena programmā darboties ar zaudējumiem," sacīja Zemkopības ministrija (ZM) pārstāve Viktorija Kalniņa.

Viņa norādīja, ka informācija par šīm tendencēm saņemta no vairākiem programmā iesaistītajiem piena produktu ražošanas uzņēmumiem. Tādēļ, lai mazinātu izmaksu un cenu starpību, ministrija ir izstrādājusi grozījumus programmas nacionālajā likumdošanā, paredzot palielināt valsts līdzfinansējuma likmi, lai rezultātā turpinātu nodrošināt skolēnus ar pienu bez maksas, vēsta ziņu aģentūra LETA.

Patlaban vēl tiek veikti aprēķini un notiek diskusijas, līdz ar to par konkrētu likmju palielinājumu vēl nav lemts, sacīja ZM pārstāve.

Tāpat izmaiņas gaidāmas arī programmā Skolas auglis, kuru plānots apvienot ar Skolas pienu.

"Pamatojoties uz pēdējo divu gadu laikā veikto abu atbalsta programmu izvērtēšanas un sabiedriskās apspriešanas rezultātiem, Eiropas Komisija (EK) ir nākusi klajā ar priekšlikumu abu programmu apvienošanai. Tas darīts ar mērķi uzlabot programmu budžeta efektīvu sadali, kā arī uzlabot veselīga dzīvesveida attīstību skolēnu vidū," norādīja V. Kalniņa.

Lauku atbalsta dienesta informācija liecina, ka 2012.-2013.mācību gadā Skolas piens programmā piedalījās 827 izglītības iestādes, kurām 3242 tonnas piena piegādāja 118 ražotāji. Piena piegādātājiem izmaksātais Eiropas Savienības finansējums ir 411 886 lati, savukārt Latvijas finansējums - 1,030 miljoni latu. Valsts līdzfinansējums programmā ir 0,46 eiro par litru piena.