Kā informē Krievu skolu atbalsta štāba aktīvists Aleksandrs Livčaks, krievu skolu atbalstītāji izvirzījuši minimālās prasības, uz kurām balstīsies štāba un valdības diskusijā, vēsta ziņu aģentūra LETA.

Krievu skolu aizstāvji pieprasa no valdošās koalīcijas oficiālajiem dokumentiem izslēgt plānu par izglītības krievu valodā likvidēšanu, balstoties uz pirmskara praksi, pieņemt normu par minimālo vecāku skaitu, pēc kuru pieprasījuma pašvaldībai jāatver klase ar noteiktu apmācības valodu, atgriezties pie nošķirto mācību programmu un centralizēto eksāmenu latviešu valodā un literatūrā prakses, no normatīvajiem aktiem izslēgt pozīcijas, kas diskriminē mazākumtautību skolu absolventus salīdzinājumā ar latviešu skolu absolventiem, kā arī nodrošināt kvalitatīvu topošo mazākumtautību izglītības iestāžu pedagogu apmācību, ieskaitot maģistrantūru un doktorantūru, par valsts budžeta līdzekļiem.

"Par šo prasību kompetenci un sabiedrisko atbalstu ministre var pārliecināties, skatoties pa sava kabineta logiem. Ministru ērtībai krievu skolu aizstāvības štābs informē, ka kārtējā reize, kad varēs iepazīties ar sabiedrības viedokli par valdības plānotajām reformām, būs 10.aprīlī savas darbabvietas logu priekšā - premjerministre Laimdota Straujuma to pa logu varēs vērot plkst.16, bet izglītības un zinātnes ministre Ina Druviete - plkst.16.50," ziņo Livčaks.

Kā ziņots, vakar Krievu skolu atbalsta štābs paziņoja par kārtējās demonstrācijas rīkošanu ceturtdien, 10.aprīlī. Reaģējot uz pieteikto mītiņu, I. Druviete aicināja krievu skolu aizstāvjus jautājumus apspriest diskusiju ceļā, nevis uz ielas.