Viņi uz izklāta sarkanā paklāja sarunās ar deputātiem vēlreiz atgādinās par partiju priekšvēlēšanu solījumiem piešķirt adekvātu finansējumu jauna pedagogu darba samaksas modeļa ieviešanai, vēsta ziņu aģentūra LETA.

LIZDA sabiedrisko attiecību speciālists Edgars Grigorjevs informējis, ka pikets sāksies plkst.8.15 un ilgs aptuveni stundu. Šajā laikā, plkst.8.15, uz tikšanos LIZDA vadību aicinājusi Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, lai pārrunātu izglītības un zinātnes darbinieku prasības. Aptuveni plkst.8.50 par sarunu rezultātiem protestētājus uzrunās LIZDA vadība.

LIZDA aicina visus deputātus 11.decembra rītā pirms Saeimas sēdes neformāli aprunāties ar sava vēlēšanu reģiona protestējošajiem izglītības darbiniekiem, kuri pieprasa rezervēt 2015.gada budžetā pietiekamu finansējumu, lai no 1.septembra varētu ieviest jaunu modeli, kas novērstu šobrīd valsts neapmaksātās vidēji 18 darba stundas nedēļā un daudzas citas problēmas.

LIZDA uzsver, ka jaunais pedagogu darba samaksas modelis nedrīkst pasliktināt jaut tā neapmierinošo finansiālo situāciju un tam ir jānodrošina godīgs, konkurētspējīgs atalgojums. Jauna atalgojuma modeļa ieviešanai no Izglītības un zinātnes ministrijas prasītajiem 12 līdz 36 miljoniem eiro valdība pašlaik rezervējusi vien trīs miljonus eiro, kas neesot pietiekami, lai ieviestu plānoto atalgojuma reformu bez krasiem zaudējumiem. Jauna modeļa ieviešana ar pašreizējiem līdzekļiem vai iekšējā pārdale nav iespējama, jo vēl krīzē budžets samazināts par 60%.