Reorganizācijas rezultātā Herdera vidusskola tiks pārcelta uz Rīgas Krievu vidusskolas ēku Lauku ielā 9, Grīziņkalnā, savukārt jaunizveidotajai skolai tiks dots Rīgas Herdera vidusskolas nosaukums. Reorganizāciju paredzēts pabeigt 2014.gada augustā, nosakot, ka nodrošināma reorganizējamo skolu izglītības programmu īstenošanas pēctecība. Paredzēta arī ēkas Lauku ielā 9 renovācija, vēsta ziņu aģentūra LETA.

Herdera vidusskolas skolēnu vecāku pārstāve Jeļena Jaskova pauda viedokli, ka ar šo lēmumu no Herdera vidusskolas faktiski paliks pāri tikai nosaukums. Aptuveni puse jeb 155 bērnu vecāki parakstījuši vēstuli, kurā iebilst pret skolas pārcelšanu uz Grīziņkalnu un pievienošanu Krievu vidusskolai, kā arī lūguši izskatīt citas iespējas, kur pārvietot skolu, tomēr vecāku argumentus nav uzklausījusi ne skolas, ne Rīgas domes vadība. Daļa vecāku jau savus bērnus pārcēluši uz citu skolu un sagaidāms, ka līdzīgi rīkosies arī pārējie, kas parakstījuši protesta vēstuli.

Rīgas vispārējās izglītības iestāžu tīkla optimizācijas komisijas sēdē nolemts reorganizēt arī sešus bērnudārzus, apvienojot to administrācijas, bet mācību procesu turpinot organizēt līdzšinējās telpās. Līdz 2014.gada jūnijam Rīgas 91.pirmsskolas izglītības iestāde Sparģeļu ielā 1, kur mācības notiek latviešu valodā, tiks apvienota ar Rīgas 1.pirmsskolas izglītības iestādi Matīsa ielā 75 ar krievu mācību valodu. Reorganizācijas rezultātā tiks izveidota Rīgas pirmsskolas izglītības iestāde Ziedonis, par kuras direktori paredzēts iecelt Rīgas 1.pirmsskolas izglītības iestādes vadītāju Jautrīti Glaudiņu.

Bolderājā Rīgas 34.pirmsskolas izglītības iestāde ar krievu mācību valodu Stūrmaņu ielā 5/7 tiks apvienota ar Rīgas 78.pirmsskolas izglītības iestādi Gobas ielā 27, kur mācības notiek latviešu valodā, izveidojot Rīgas pirmsskolas izglītības iestādi Vaduguns. Par tās direktori paredzēts iecelt Ainu Ušakovu, kura abas iestādes vadījusi arī līdz šim.

Savukārt Rīgas 113.pirmsskolas izglītības iestāde Vietalvas ielā 10 tiks apvienota ar Rīgas 261.pirmsskolas izglītības iestādi Jaunrozes ielā 12. 261.bērnudārzā mācības notiek gan latviešu, gan krievu valodā, bet 113.pirmsskolas izglītības iestādē - krievu valodā. Reorganizācijas rezultātā abas iestādes turpinās darbu ar vienu nosaukumu - Rīgas Dārzciema pirmsskola. Par tās direktori paredzēts iecelt līdzšinējo vadītāju Veru Kalcenauu.

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētāja Eiženija Aldermane skaidroja, ka, apvienojot bērnudārzus, primāri domāts par bērniem. Apvienojot administrācijas, abu bērnudārzu bērniem pieejama daudz plašāka infrastruktūra, jo abas iestādes darbosies kā viens bērnudārzs, un bērni no abām pirmsskolas iestādēm varēs izmantot gan aktu zāli, gan teritoriju, varēs veidot kopējas sporta teritorijas un tamlīdzīgi.

Viņa arī norādīja, ka, apvienojot latviešu un krievu bērnudārzus, krievu bērniem jau ļoti agrīnā vecumā, organizējot kopīgus svētku pasākumus un svinot svētkus, ir iespēja iepazīties ar latviešu kultūru un tradīcijām, kā arī dzirdēt latviešu valodu un tādā veidā to apgūt. Tas pats attiecas arī uz personālu.