Līdz šim pašvaldība pirmsskolas pedagogiem jau noteikusi 50 latu piemaksu virs minimālās algas. Palielinot šo piemaksu par 20 latiem, pirmsskolas skolotāju alga par pamatlikmi nākamgad būtu 345 lati. Ņemot vērā, ka vairums bērnudārzu pedagogu strādā vairāk nekā vienu slodzi, tad reālā darba samaksa varētu būt no 370 līdz 400 latiem mēnesī, vēsta ziņu aģentūra LETA.

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta direktora vietnieks Ivars Balamovskis piebilda, ka atalgojuma apjoms atkarīgs arī no darbības modeļa - algas var būt arī lielākas, ja grupiņā strādā viens pedagogs un divas aukles.

Algas pielikumu nākamgad varētu saņemt arī skolu tehniskie un saimnieciskie darbinieki. Tā kā no 2014.gada 1.janvāra minimālā mēneša algas likme valstī noteikta 225 lati, lai ievērotu diferenci starp pārējiem saimnieciskajiem darbiniekiem, kuriem darba alga ir nedaudz augstāka par minimālo algas likmi, kā arī pedagoģiskajiem darbiniekiem, departaments 2014.gadā plāno saimniecisko darbinieku atalgojumu palielināt vidēji par 5%.