Tuvojoties pavasarim, ik gadu Latvijas pludmalēs vērojami roņu mazuļi, kas jūras krastā nonākuši, lai atpūstos un sasildītos. Lai veicinātu bērnu un jauniešu izpratni par pareizu rīcību, sastopot ronēnus, pārvalde izsludina radošo dzejas darbu konkursu, kas ne tikai papildinās zināšanu krājumu, bet arī atklās bērnu un jauniešu literārās prasmes un aizraujošā veidā radīs interesi par dabas procesiem.

“Ķert pirmos saules starus pludmalē gribam ne vien mēs, bet arī mazie ronēni, kas vēl nav uzkrājuši pietiekami biezu zemādas tauku slāni, lai ilgstoši atrastos jūras vēsajā ūdeni. Lai gan pludmales zona ir pietiekami gara un plata, lai tajā netraucēti varētu atpūsties gan cilvēki, gan ronēni, tomēr mūsu pieredze rāda, ka ronēni nereti tiek lieki traucēti, dzīti atpakaļ ūdenī vai cieš no suņu uzbrukumiem. Lai tos pasaudzētu, sabiedrības zināšanas un izpratne ir ļoti nepieciešama,” skaidro pārvaldes Komunikācijas un dabas izglītības nodaļas vadītāja Elīna Ezeriņa.

Konkursā ir aicināti piedalīties bērni un jaunieši vecumā no 5–18 gadiem, dzejas darbā brīvā formā un pantmērā atspoguļojot tēmas par roņu dzīves gājumu, to lomu dabā un cilvēku rīcību, sastopot roņus liedagā. Pirms dzejas radīšanas jaunie dzejdari aicināti noskatīties pārvaldes YouTube kanālā šai tēmai veltīto animācijas filmiņu “Roņu mazuļi pludmalē – apbrīno, bet neaiztiec!” 

Konkursa norises laiks ir no 2023. gada 13. marta līdz 31. martam, uzvarētāji tiks noteikti izlozes kārtībā ar nejaušo skaitļu ģeneratoru.

Ar konkursa nolikumu iespējams iepazīties pārvaldes tīmekļvietnē.

Balvas nodrošina Dabas aizsardzības pārvalde, Rīgas Nacionālais Zooloģiskais dārzs un izdevniecība “Latvijas Mediji”.

Konkurss tiek organizēts kā viena no Dabas aizsardzības pārvaldes informatīvās kampaņas “Ronis liedagā - kā rīkoties” aktivitātēm. Par kampaņu vairāk var uzzināt Dabas aizsardzības pārvaldes tīmekļvietnē.

Jautājumu gadījumā aicinām sazināties pa tālruni 26527342 vai rakstot e-pasta vēstuli uz adresi ro[email protected] ar tematu “Dzejas darbs. Jautājumi”.