Sporta stundā kopā 27 topošajiem olimpiešiem - 1.s klases skolēniem - piedalījās Latvijas olimpieši - skeletonisti Martins un Tomass Dukuri. Dukuru ģimene skolēniem uzdāvināja sporta krekliņus un vingrošanas paklājiņus, kas uzreiz tika likti lietā, vēsta ziņu aģentūra LETA.

Mācību programma paredz, ka s klases skolēni no 1. līdz 6.klasei pilnā apjomā apgūs vispārizglītojošās programmas priekšmetus, un katru dienu sāks ar sporta nodarbību. Pēc mācību stundām, atbilstoši sezonai, bērni dosies uz vispārējās fiziskās sagatavotības nodarbībām - vieglatlētiku, slēpošanu, skrituļslidošanu, peldēšanu vai citām.

Martins Dukurs s klases skolēniem arī turpmāk neliegs savu atbalstu: "Manuprāt, jaunizveidotā klase var lepoties ar profesionāliem pedagogiem. Un arī es ar lielāko prieku sniegšu savu atbalstu skolēniem, ja tas būs nepieciešams."

Par s klases pirmo audzēkni kļuva Roberts Būda, kura tēvs, Siguldas uzņēmējs Rūdolfs Būda, ģimenes izvēli pamato kā pašsaprotamu: "Uzskatu, ka šāda veida mācības bērniem iemācīs iemīlēt sportu, attīstīs disciplīnu, mērķtiecību, neatlaidību un citas noderīgas īpašības. Regulārās sporta nodarbības veicinās personības attīstību."

Plānots, ka, beidzot sākumskolu, fiziski vislabāk sagatavotajiem skolēniem būs iespēja mācības turpināt vispārizglītojošo skolu 7.klasēs un Siguldas Ziemas akadēmijas programmā, kas sagatavos nākamos Latvijas ziemas sporta veidu olimpiešus. Skolēniem, kuri tiks uzņemti Ziemas akadēmijā, būs iespēja saņemt finansiālu atbalstu sporta aktivitātēm un nepieciešamības gadījumā mācīties pēc individuālās mācību programmas, lai atliktu laiks sportiskajām aktivitātēm.

Sporta klases idejas autors ir Siguldas novada Domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics, gūstot iedvesmu no Siguldas olimpiešiem, jo īpaši brāļiem Dukuriem un Šiciem, un SIA Bobsleja un kamaniņu trases Sigulda valdes priekšsēdētāja Daiņa Dukura iniciatīvas veidot Ziemas akadēmiju.