Kopumā paredzētas divas 40 minūšu garas videokonferences. Pirmās tiešraides mērķauditorija ir vispārizglītojošo skolu 8. - 9.klašu skolēni, un tās sākums ir plkst. 9.00. Videokonferencē būs ietvertas tādas tēmas kā pirmās attiecības, atbildība attiecībās, sava ķermeņa iepazīšana.

Otrās videokonferences mērķauditorija ir 10.klašu skolēni un profesionālo izglītības iestāžu audzēkņi. Tā sāksies plkst.10.00. Tajā tiks plašāk stāstīts par HIV infekciju, skaidrots kā var inficēties ar to un kā sevi vislabāk no tās pasargāt. Tāpat tiks skaidrots, kur vērsties pēc palīdzības atkarību gadījumā.

Skaties video konferences tiešraidi:

 

Videokonferencēs piedalīsies ārsts urologs Linards Rēdmanis, ginekoloģe Margarita Puķīte, sabiedrības veselības speciāliste Anda Ķīvīte un Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) veidoto mācību filmu “Attiecības un veselība - mana atbildība” un “Meitenes, puiši un pubertāte”  par reproduktīvo veselību, dzimumattiecību un attiecību veidošanu galvenais varonis. Videokonferences tiešraides norisināsies sadarbībā ar HansaMedia. To atbalstītājs ir portāls E-klase.

Eksperti sniegs atbildes arī uz jauniešu jautājumiem, lūdzam tos iesūtīt uz e-pasta adresi [email protected] vai videkonferences laikā.

Videokonferences norisināsies Slimību profilakses un kontroles centra organizēto izglītojošo pasākumu ietvaros. Izglītojošie pasākumi par seksuālās un reproduktīvās veselības jautājumiem vispārizglītojošo izglītības iestāžu 8.-10.klašu un profesionālo izglītības iestāžu audzēkņiem visā Latvijā norisinās no oktobra līdz decembrim. Kopumā tiek īstenoti 220 izglītojošie pasākumi (vismaz 30 pasākumi katrā Latvijas reģionā), kuros izglītos 4400 jauniešus, informē Slimību profilakses un kontroles centra Komunikācijas nodaļas vadītāja Ilze Arāja.

Vairāk informācijas iespējams saņemt, zvanot pa tālruņa nr. 67387667, 29487552 vai rakstot uz e-pasta adresi [email protected].