Tās ietvaros soli pa solim 1.-4.klašu skolēniem būs iespēja uzzināt, kāpēc graudaugi ir viena no svarīgākajām produktu grupām uzturā un ka graudaugu putras ir mūsdienīgs ēdiens, ko uzturā ēd daudzi sabiedrībā zināmi cilvēki, tostarp, sportisti, aktieri un mūziķi.

Santa Līviņa, Veselības ministrijas Veselības veicināšanas departamenta direktore: "Uztura speciālisti atzīst, ka aptuveni pusei no uztura ir jāveido graudaugu produktiem. Diemžēl bērni daudz mazāk uzturā lieto veselīgos graudaugu produktus un, jo lielāki tie kļūst, jo mazāk tos izvēlas uzturā. Tādēļ, līdz ar Putras programmas izveidi skolās, plānots jaunos skolēnus izglītot par veselīgiem paradumiem, nostiprinot to zināšanas par graudaugu vērtīgajām īpašībām. Bērniem no mazotnes ir jāmāca, ka graudaugi ir svarīgi arī sirds veselībai. Piemēram, auzas satur beta-glikānu, kas stabilizē holesterīna līmeni asinīs."

Slimību profilakses un kontroles centra direktore (SPKC) Inga Šmate: "Skolas gados bērni strauji aug, tādēļ šajā laikā palielinās apetīte un rodas vajadzība pēc papildus enerģijas. Ogļhidrāti organismu nodrošina ar enerģiju, kas nepieciešama augšanai un fiziskai aktivitātei. Īpaši veselīgi augušam organismam ir saliktie ogļhidrāti, jo organisms tos pārstrādā ilgstošāk, tie rada sāta sajūtu un ir pietiekošs enerģijas avots. Saliktos ogļhidrātus visvairāk atradīsiet maizē, putrās, putraimos, makaronos, dārzeņos un augļos. SPKC aicina iekļaut katrā ēdienreizē saliktos ogļhidrātus saturošus produktus, lai nodrošinātu bērna organismam nepieciešamo ogļhidrātu un šķiedrvielu daudzumu."

Valsts izglītības satura centra speciāliste Agrita Miesniece atzīst, ka iesaistot sākumskolas bērnus Putras programmā, tiem būs iespēja interesantā un viņiem saprotamā veidā uzzināt par graudaugu labvēlīgo ietekmi uz veselību un organismu kopumā.

Putras programma skolās sastāv no vairākām daļām: izglītojošas putras stundas un interesantiem mājas darbiem par profesora Grauds un Pūcēna gaitām, kas ļauj dialoga veidā uzzināt par graudaugu vērtīgajām īpašībām, kā arī 10.oktobrī plānots noslēguma pasākums skolās ar konkursu Kļūsti stiprs un drosmīgs kā Herkuless. Skolām dalība programmā ir brīvprātīga.

Vairāk informācijas par projektu mājaslapā