Mācību portāls Fizmix.lv 17. novembrī pulksten 17:00 Arēnā Rīga vēlas pārspēt Ginesa rekordu Garākā elektriskā ķēde, kuru veido cilvēki. Lai tas  izdotos, nepieciešami vismaz 1300 dalībnieki. Ar basketbola kluba VEF Rīga atbalstu uzreiz pēc FIZMIX Ginesa rekorda uzstādīšanas tā dalībniekiem būs iespēja bez maksas noskatīties spēli starp VEF Rīga un Maskavas CSKA.

FIZMIX Ginesa rekorda Garākā elektriskā ķēde, kas sastāv no cilvēkiem pamatā ir fizikas eksperiments. Tajā tiek izmantots elektriskais kociņš, kurā ir baterija, kas nodrošina vajadzīgo strāvas jaudu, lai darbinātu diodes un lampiņu. Abos kociņa galos ir folija lente, kas ir kā vada gali. Kad cilvēks abus galus satver, viņš noslēdz elektrisko ķēdi un iedegas lampiņas, kā arī ir dzirdama skaņa. Cilvēks kļūst par slēdzi, kas nodrošina lampiņu ieslēgšanos, bet pats vada ārkārtīgi mazu strāvu, kas nav kaitīga veselībai. Lampiņu degšanu un skaņu nodrošina elektriskajā kociņā iemontētā mikroshēma. Šobrīd spēkā esošais Ginesa rekords par garāko elektrisko ķēdi, kas sastāv no cilvēkiem, tika uzstādīts 2013. gada oktobrī ASV.

Lai Latvija iepriekšējo rekordu pārspētu, vismaz 1300 cilvēkiem ir jāsadodas rokās un jāizveido vienota ķēde, kurā pa vidu tiek turēts arī elektriskais kociņš. Šobrīd reģistrēto rekorda dalībnieku skaits tuvojas 1000.

FIZMIX Ginesa rekordam iespējams pieteikties mājaslapā. Pēc pieteikšanās katrs dalībnieks uz savu norādīto e-pasta adresi saņems personalizētu rekorda dalībnieka karti, kurā būs turpmākās norādes. Dalībnieka karte jāizdrukā un jāņem līdzi uz rekorda uzstādīšanu 17. novembrī pulksten 17.00 Arēnā Rīga, Skanstes ielā 21.